Nové běžecké boty adidas Ultraboost 19, doposud nejresponzívnější a energií nejvíce nabitou verzi ikonické boty, s níž se zrodilo i nové pojetí běhu. Adidas přetváří své ikonické běžecké boty, které se nyní skládají z pouze 4 komponentů namísto původních 17 dílů.

Více naleznete zde.

Boty testovala Klára Křížová, jaká je její zkušenost?

Jedná se o univerzální botu, takže je vhodná pro všechny běžné terény. Vyzkoušela jsem si je během tří týdnů jak v lese a na polích cestách, na trávě a v kopcích s kameny, tak na klasickém asfaltu a na kostkách ve městě. Boty jsou hezky lehké, podle výrobce jsou vyrobené pomocí technologie motion weave, což zajišťuje pružnost a zároveň nohu při běhu dobře zpevní. To mohu potvrdit, i když tento typ bot řadím mezi „ponožkové“ díky bezešvému a prodyšnému svršku, noha je v botě pěkně pevná a dobře při běhu reaguje. Přiléhavá konstrukce boty kopíruje tvar chodidla a zmírňuje tlak na nejvíce namáhaných místech. Bota dobře obepne nohu, čímž vytvoří komfort pro běh.

Mám boty na běhání, které mi sedí ráda, protože vybrat si dobře padnoucí boty je občas náročné. Také požadavky na boty a pocit pohodlí jsou velmi individuální. Nové adidas Ultraboost 19 mi vyhovují, dobře se nazouvají, perfektně sedí, noha je v nich příjemně zpevněná a materiál obepínající a zpevňující nohu je příjemný a neškrtí. Nečekejte od nich voděodolnost, pokud vás při běhu přepadne déšť, určitě je pak budete sušit. Podrážka má ale dobrou přilnavost jak na suchém, tak na mokrém povrchu. Bota má dobré odpružení, které dokáže dobře pracovat s vynaloženou energií. Určitě jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé běžce a tím, že jsou univerzální, neomezují váš běh jen na určitý typ místa, ve kterém chcete běhat.

Jestli navíc chcete při běhu vypadat stylově, pak adidas Ultraboost 19 jsou ty pravé! Líbí se mi barevné kombinace, originální prvky a materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Jsem s nimi spokojená a mohu vám je doporučit.

Co přináší nový design a 4 konstrukční elementy boty adidas Ultraboost 19?

  • Optimalizovanou technologii BOOST. Mezipodešev obsahuje o 20% více kapslí BOOST, díky nimž představuje doposud nejaktivnější odpružení a více energie v každém kroku. Čím více energie při došlapu vydáte, tím více energie se vám vrátí.
  • To funguje ruku v ruce se zcela novým stabilizačním prvkem Torsion Spring umístěným v mezipodešvi, který poskytne zpevnění během došlapu a dynamiku při odrazu. Zabrání tak ztrátě energie při přechodu mezi jednotlivými fázemi každého běžeckého kroku.
  • Konstrukce paty 3D Heel Frame přináší dokonalou kombinaci flexibility a zpevnění pro  stabilní došlap i odraz a tak i celkově sebejistější běh.
  • Adidas Ultraboost 19 také disponují vylepšenou pružnou podešví Stretchweb, která v kombinaci gumovým materiálem Continental zajišťuje mimořádnou přilnavost boty na mokrém i suchém povrchu.

K dostání je v pánské i dámské verzi a několika barevných variantách ve vybraných prodejnách adidas a partnerů adidas nebo na ADIDAS.CZ/ULTRABOOST za 4 799 Kč.

Více na ADIDAS.CZ

 

Reklama