První, co mě po vyndání přístroje z krabičky zaskočilo, byl rozměr. Úhlopříčka tohoto chytrého telefonu je totiž 6,7” a já jsem u svého vlastního mobilu zvyklá na úhlopříčku 4,7”, takže to pro mě byl opravdu velký skok. Nicméně musím říct, že jsem si velice rychle zvykla. Na větším displeji je zkrátka všechno lépe vidět. OLED technologie zajišťuje krásně přirozené barvy a Motorola zvládá i Full HD+ rozlišení.

61640cd78bb20mozorola.png

Na prohlížení internetu a videí je takový rozměr telefonu super, ale bojovala jsem s tím, že se mi nevejde do kapsy a obtížně se mi ukládal i do menší kabelky, kam jsem potřebovala nacpat i peněženku, klíče, papírové kapesníčky a další nezbytnosti. Ale líbila se mi skutečnost, že jsem si na Motorole mohla večer v posteli pouštět seriál a všechno jsem na ní skvěle viděla.

Vzhled telefonu je příjemný, minimalistický, má zaoblená záda a logo na zadní straně je moc hezky zakomponované do celkového designu. Vzhledem ke svému rozměru je ovšem telefon trochu těžší (185 g). Není to ale nic, co by se nedalo zvládnout a drží a ovládá se dobře. Tlačítka k zapnutí a vypnutí, regulace hlasitosti i Google Asistent jsou snadno dostupná.

Motorola disponuje operačním systémem Android 11. Ten mě potěšil svou rychlostí – telefon byl nastartovaný a připravený ke každodennímu používání během chviličky a systém se mi během používání ani jednou nesekl. Přechody do aplikací, na internet či do foťáku byly velmi plynulé a bezproblémové. Díky podpoře 5G sítí se s Motorolou skvěle prohlížel i internet.

Úložiště 128 GB je pro mě zcela dostačující, mám takové i u svého současného mobilu. Lidé, kteří hodně a často fotí, natáčejí videa apod., si mohou paměť rozšířit pomocí paměťových karet až o neuvěřitelných 512 GB.

Větší telefon je většinou zárukou větší baterie, která déle vydrží. Motorola není výjimkou. Baterie u tohoto mobilu má kapacitu 5000mAh a při opravdu intenzivním používání vydrží skoro dva dny. Když jsem mobil používala méně, vydržel i tři, což je za mě naprosto super. A navíc se telefon velmi rychle nabíjí. 

IMG-20211010-132049211-HDR.jpg

Kromě výdrže baterie je pro řadu lidí v dnešní době důležitý i fotoaparát. Telefon se může pochlubit 108Mpx hlavním snímačem, ultraširokoúhlým objektivem i makroobjektivem.

Samozřejmostí je portrétní režim. Selfie objektiv 32Mpx dělá docela kvalitní fotky, i když je potřeba počítat s tím, že jsou trochu tmavší. Jsou samozřejmě i telefony s lepším foťákem, ale pravděpodobně ne v této cenové relaci. Já jsem byla jako laik s vyfocenými snímky spokojená - barvy jsou velmi živé a realistické. Podzimní příroda, ale i památky se dají s telefonem fotit skvěle. Na památky je potom ideální ultraširoký zorný úhel. 

kolaz.jpg

Manžel na mně vyzkoušel i portrétní režim, který spolehlivě rozmazal okolí. 

IMG-20211010-133708243-MF-PORTRAIT.jpg

Více informací o tomto mobilním telefonu najdete ZDE

Reklama