Máte v plánu nějakou super párty? Oslavu narozenin, posezení s přáteli, dámskou jízdu? Pak se nechejte inspirovat rychlým pohoštěním, které jsme vyzkoušeli. Připravili jsme krekry TUC, které jsou perfektním základem pro trochu méně tradiční občerstvení. Jednohubky totiž nemusíte připravovat jen z baget nebo rohlíků. Mnohem chutnější budou na křupavém TUC základu.
5c6159ce6487aobrazek.png

Když jsme z TUCek připravovali jednohubky, nemazali jsme je žádnou pomazánkou, aby zůstaly pěkně křupavé. Zato jsme je ozdobili vším, co nás napadlo. Křepelčími vajíčky (ty opravdu doporučuji!!!), různými druhy sýra, kousky zeleniny, šunkou, sušeným salámem, klobáskou, kouskem domácího rillettes. Fantazii se meze nekladou. Několik druhů pomazánek nebo dipů, které jsme připravili do mističek. TUC krekry jsme do pomazánek namáčeli a přikusovali k nim na plátky nakrájenou zeleninu, sýry i uzeninu.

Největší úspěch měl česnekový dip ze zakysané smetany se sýrem a také cizrnový hummus s červenou řepou. Výborně se k namáčení TUC krekrů hodí také různé pomazánky z nadýchaného žervé.

Více se dozvíte na jejím blogu zde.

Co udělat dobrého na párty? A pak jsem se nechala inspirovat magazínem Žena-IN a cvičně jsem si vyzkoušela udělat jednohubky ze sušenek TUC. A řeknu vám - dobrá volba! Zkusila jsem si dvoje sušenkové jednohubky. Jedny s mojí oblíbenou česnekovou pomazánkou a druhé zapečené v troubě. Oboje byly hotové rychleji, než jsem řekla TUC. Vážně. :-)
5c615a1220506obrazek.png

Vyzkoušela jsem 2 recepty - TUCky s česnekovou pomazánkou

Na pomazánku si připravte 4 nastrouhané stroužky česneku, zakysanou smetanu (může ale být i tvaroh, pomazánkové máslo, Gervais, zkrátka to, co máte nejraději), tvrdý sýr - já tentokrát nastrouhala parenici a můžu vřele doporučit, jinak je super i gouda. Já přidávám ještě najemno nakrájenou čerstvou červenou papriku, potom pepř a chilli koření na dochucení.

TUCky zapečené se šunkou, sýrem a paprikou

Nikdy jsem snad neudělala tak rychle něco tak dobrého. Díky koření, které už na sušenkách je, stačilo na TUCky naskládat jen šunku, sýr, ozdobit paprikou a všechno nechat zapéct v troubě asi tak na 5 minut. Víc to nebylo. A super voňavé a chutné občerstvení bylo na stole, některé chutnaly jako malé pizzy.

A jak se nechal slyšet můj přítel, který všechny mé kulinářské počiny okamžitě ochutnává a hodnotí: „Ty jo, ono to takhle hezky změkne, jo? To je ale fakt dobrý, čoveče!“ Takže schváleno. Sušenky samozřejmě můžete jen tak přikusovat samotné nebo k nějakému oblíbenému dipu, A párty může začít.

Více se dozvíte na jejím blogu.

Víte, že oslavy moc nemusím, a proto ani nepřipravuji tácy plné chlebíčků či jednohubek. Letos jsem se rozhodla udělat dvě pomazánky a dát si na talířek pár krekrů. Mám ráda TUC, prodávají se v několika příchutích. No a proč vlastně neozdobit krekry, když nechcete klasické pečivo, že?  Nivová pomazánka patří mezi mé nejoblíbenější sýrové pomazánky. Je jednoduchá a rychlá. Stačí nastrouhant nivu, přidat ji do pomazánkového másla nebo gervais, které ráda používám já. Poté ji pěkně vyšlehám do pěny. Někdy přidám česnek. No a aby to vypadalo hezky, použiji zdobící sáček a vytvořím menší kreaci. Protože miluji olivy, dozdobila jsem pěnu olivou a ještě cibulkou.
5c615a685d1aeobrazek.png

Více se dozvíte na jejím blogu.

Experimenty! To je moje. Letos jsem vyzkoušela chlebíčky trošku jinak. Využila jsem k tomu slané krekry Tuc.  Koupila jsem si TUCky s chia semínky a moje oblíbené se sušenými rajčaty. S chia krekrů jsem udělala tři druhy „chlebíčků“:
5c615b0221c03obrazek.png

  • Sýrové TUC chlebíčky s brusinkami namazané přírodním žervé
  • TUC chlebíčky s česnekovou pomazánkou a sušenou šunkou
  • Zeleninové TUC chlebíčky s pomazánkou se sušenými rajčaty

Komu se nechce dělat s chlebíčky, mám ještě jeden tip.

Zkuste třeba rajčatové TUCky podávat s jogurtovo-česnekovým nebo bylinkovým dipem.   Už vás nepřekvapí žádná nečekaná návštěva. Během minutky budete mít občerstvení na stole.

Více se dozvíte na jejím blogu.

Jaké recepty již u nás na vyšly? Už jste se inspirovali?

Navštivte TUC na Facebooku.

Reklama