V únoru jsem vás prostřednictvím svého článku seznámila s kočárkem anglické značky Joie, který jsem měla možnost vyzkoušet. Kočárek máme stále, jen jsem se už v březnu, kdy bylo synovi pět měsíců (rostl jako z vody a byl hodně zvědavý, co se kolem děje), rozloučila s hlubokou korbičkou a nasadila jsem sportovní nástavbu. Jak obstála (nejen) v zimě a jaké jsou její výhody?

 

kočárek

Hluboká korbička kočárku Joie Chrome DLX byla pro miminko v zimě ideální a její rozměry by určitě ještě pár měsíců stačily, ale pětimesíční Vincent se už intenzivně zajímal o svět okolo, tak jsem si řekla, že mu umožním nový rozhled. Babičky sice litovaly, že už nebudou vozit vnouče jako malé miminko v hlubokém kočárku, ale byla jsem neoblomná. Na konci února jsme se tedy s korbičkou rozloučili na horách, kde dostala ještě pořádně „zabrat“. Spíš než sníh nás totiž na procházkách neustále pronásledoval déšt, takže bez pláštěnky jsme nedali ani ránu a byla jsem ráda, že je syn schoulený v bezpečí korbičky...

kočárek

V Praze jsem pak s nedočkavostí rozbalila sportovní nástavbu a těšila se, že se mi s kočárkem bude lépe manipulovat a bude i celkově lehčí, což se potvrdilo.

kočárek

Chvilku mi trvalo, než jsem přišla na to, jak pracovat s popruhy. Nebylo to nic složitého a ocenila jsem, že popruhy jsou uzpůsobené i pro nejmenší děti - zádová opěrka má několik párů otvorů v řadě pod sebou, jimiž lze popruhy provléci podle výšky dítěte, které tak má maximální pohodlí a všechno sedí, jak má. Pak už jsem jen nasadila zimní fusak a kočárek byl připravený.

kočárek

Co jsem maximálně ocenila, a oceňuji dodnes, je obousměrnost sportovní nástavby. Pokud bych syna rovnou posadila do golfových holí, musela bych se smířit s tím, že na něj nevidím. A to by mi vadilo. Syn navíc v pěti měsících ještě samostatně neseděl, takže sportovní nástavba s polohovatelnou zádovou opěrkou byla ideální volba. Zpočátku jsem ji vozila jen sklopenou, syn ležel nebo pololežel. Ale i teď, kdy už bezpečně sedí, ho vozím otočeného obličejem k sobě. Jsme tak neustále v kontaktu, mohu na něj mluvit a mám pocit, že je i více chráněný.

kočárek

To do velké míry podporuje také stříška, která se dá rozepnout zipem a rozšířit tak, že i když sklopíte zádovou opěrku do lehu, je dítě krásně kryté, má svoje soukromí, nefouká na něj, nesvítí na něj slunce a může v klidu spát. Neviděla jsem mnoho jiných kočárků, u kterých by byla stříška tak velká a dala se tolik sklopit. To mě nadchlo a využívám tuto možnost stále. Jakmile je syn unavený a nechce sedět a pozorovat okolí, sklopím opěrku, rozepnu zip na stříšce a veze se bez problému dál. :)

kočárek

Jak už jsem se zmínila, sportovní nástavba je o něco lehčí než korbička, proto se pro mě i manipulace s kočárkem zlepšila a jezdí se mi s ním ještě lépe. Když se oteplilo, vyměnila jsem zimní fusak za odlehčenou jarní verzi, která se do kočárku také hezky vešla. Teď v létě už nepotřebujeme ani lehkou deku a polstrování kočárku vypadá pořád jako nové i díky materiálu, který se dobře udržuje, a samozřejmě i díky tmavé barvě.

Co mě těší, jsou reakce okolí. Několikrát mě jiné maminky nebo babičky na ulici zastavily a ptaly se na značku kočárku, protože se jim zalíbil. A mnohé z nich překvapila i cena kočárku, která je v porovnání s podobně vybavenými kočárky nebo s jinými známými značkami opravdu příznivá.

kočárek

kočárek

Pro mě má kočárek Joie Chrome DLX pět hvězdiček z pěti, maximálně vyhovuje mně, a podle toho, jak spokojeně si v něm syn hoví, myslím, že i jemu. Idealní volba do města, jak jsem psala ve svém prvním testování, a nyní to po devíti měsících jeho intenzivního, dennodenního používání mohu jen potvrdit.

Čtěte také:

Reklama