des.jpg

Testovaná indukční varná deska Gorenje IS645BG se čtyřmi indukčními zónami je vybavena jedinečným intuitivním ovládáním s drážkou, která přirozeně vymezuje pohyb prstu na ovládacím panelu a ještě více zjednodušuje používání desky. Ovládání varné desky je tedy velmi intuintivní a snadné.

To, co velmi oceňujeme a co vidíme jako velmi praktické je využití funkce AreaFlex, která umožňuje spojit dvě vertikální varné zóny do jedné, abyste mohli vařit nebo grilovat ve větších nádobách či pánvích. Zvětšíte tak varnou plochu a vaření ve větších hrncích čí pánvích se velmi usnadní.

Líbí se nám, že rychlé vaření, které indukční deska umí jde ještě zrychlit pomocí funkce PowerBoost, která zajistí extra výkon varné zóny. Takže – voda na těstoviny, rýži nebo brambory se bude v hrnci vařit prakticky během chvilky.

Naopak, pro rychlé zastavení vaření je dobré využít funkci StopGo, ta v podstatě okamžitě zastaví vaření, třeba když potřebujete někam odskočit nebo prostě přerušit vaření. Dobrou vychytávkou je, že po aktivaci tato zóna dále vaří podle dříve nastavených parametrů. Nemusíte tedy nic přepínat.

ge.jpg

Skvělá je i možnost asistovaného vaření. Jak ji využít? Třeba když potřebujete šetrně rozpustit čokoládu nebo máslo, abyste je nespálili. Indukční varná deska nabízí jednoduché řešení s funkcí SoftMelt, která zajistí pro rozpouštění dokonalé podmínky při konstantní teplotě 42 °C. To jsme vyzkoušeli a funguje perfektně. Lze ji využít i pro rozmrazování.

Určitě rádi „vypíchneme“ také další speciální funkce. Například funkce StayWarm bude udržovat pokrm při teplotě 70 °C, než nastane čas k servírování. Funkce IQBoil slouží k automatickému rychlému ohřevu bez přetečení, IQGrill pro grilování s přesnou mírou propečení a IQSimmer pro pomalé dušení. Testovaná varná deska také nabízí využití ukazatele zbytkového tepla a dětský bezpečnostní zámek.

Pokud si chcete koupit pro svou kuchyň varnou desku, s testovanou varnou deskou Gorenje IS645BG neuděláte chybu. Doporučená cena je 10 990 Kč.

Více recenzí a informací najdete na webu Heuréka na těchto stránkách: Varne-desky.heureka.cz a Varne-dosky.heureka.sk také na www.gorenje.cz

razitko.gif

Naše články:

6220c74a5ee4fobrazek.jpg