Inspiraci našla Petra před mnoha lety v mocné amazonské džungli, která ji omámila svými neuvěřitelnými přírodní poklady. Petřin otec známý etnograf Mnislav Zelený, indiánským jménem Zelený Atapana, ji totiž odmalička vedl k přírodě a jejím účinkům.

Název Yage (čteno jaché) je původně označením pro nápoj, který si vyrábějí amazonští indiáni z kmene Kofanů. Přisuzuje se mu magická síla a je pro ně symbolem čisté a nezkažené přírody. A to stejné chce Petra Drvoštěpová i pro stejnojmennou kosmetickou značku. Chce, aby byla symbolem kvalitní a opravdové přírodní péče.

Veškeré suroviny, které Yage obsahuje jsou v biokvalitě a musejí splňovat podmínku obnovitelného pěstování. Plně recyklovatelné jsou i obaly. Základem filozofie je desetikrokový rituál krásy, který čerpá z korejské tradice. V duchu hesla, že na pleť se nesmí spěchat. Každý krok má svůj význam a pomáhá k znovuoživení zdravého jasu pleti i k jejímu zklidnění na konci náročného dne.

Díky obsaženým olejům a dalším látkám lze v určité míře čerpat i výhody aromaterapie. Nejlepší samozřejmě je pleti poskytnou všech deset kroků, vybírat je ovšem možné i jednotlivé produkty. Yage vyniká vysokým obsahem aktivních látek a také tím, že kosmetické produkty jsou koncentráty, což je odlišuje od jiných značek. Voda je v produktech nahrazena hydroláty. 

Dnes se zaměříme na krok číslo čtyři v podobě Hydratační esence s multi molekulární kyselinou hyaluronovou Aqua Splash

Tento produkt je určený k hloubkové hydrataci pleti a snižuje její poškození volnými radikály. Používá se ráno a večer na čistý obličej. A dá se kombinovat, respektive smíchat s dalšími kroky v podobě séra a pleťového oleje, který v pleti uzamkne hydrataci.

64-web-4-yage-aqua-splash-pp-1000x.jpg

Klíčových ingrediencí, které esence obsahuje, je hned několik:

  • Multi molekulární kyselina hyaluronová ve veganské a fermentované formě – zaručí lifting obličeje do 30 minut a dostane se až do nejhlubších vrstev kůže
  • Stabilní vitamin C – má antioxidační vlastnosti a bojuje s volnými radikály, které pleti škodí
  • Gerániová květinová voda
  • Levandulová voda
  • Květinová voda
  • Okurka
  • Akvamarín

Hodnocení redaktorky:
Esence má velmi lehoučkou a příjemnou vůni a také konzistenci. Ta je něco mezi vodou a gelem. Snadno se roztírá po obličeji a velmi rychle se vsákne a nenechává žádný ulepený pocit jako jiné produkty. Esenci jsem aplikovala, schválně jsem počkala třicet minut, a se zvědavostí šla před zrcadlo zkontrolovat liftingový efekt. Sice díkybohu zatím ještě nepotřebuji vyloženě zvedat kontury obličeje, ale pleť byla viditelně vypnutá, hladší a moc příjemná na dotek. Měla jsem pocit, jako by byla doslova nacucaná prospěšnými látkami. Moc příjemné. U přírodní kosmetiky někdy bojuji s nepěknou vůní, ale tady se bát určitě nemusíte.

Jak bylo řečeno výše kosmetika Yage vychází z korejského rituálu, který má deset kroků. Začíná nulou a končí devítkou. Pro co nejlepší výsledky a co nejkrásnější pleť je tak vhodné absolvovat všechny.

Jednotlivé kroky pečujícího rituálu Yage:

Čisticí péče

Clipboard.jpg
0. Odličovací olej s výživou pro řasy Snow White, 1. Šetrný mycí gel s rakytníkem Velvet Touch, 2. Maska a peeling (pouze 1 až 2x týdně)

Přípravná harmonizační a hydratační péče

5f9aa373c1383Clipboard.jpg3. Pro-kolagenový a pH balanční toner Rose Kiss, 4. Hydratační esence s multi molekulární kyselinou hyarulonovou Aqua Splash

Aktivní péče

5f9aa14867024Clipboard.jpg
5. Sérum (liftingové nebo noční exfoliační), 6. Pleťový olej (různé druhy), 7. Speciální péče (na oční okolí nebo pupínky)

Ochranná péče
8. krok v podobě Kolagenové mlhy a 9. krok v podobě BB krému jsou zatím v přípravě

Jednotlivé produkty si může zakoupit na stránkách yageorganics.cz.

Soutěž o Hydratační esenci s multi molekulární kyselinou hyarulonovou Aqua Splash
O jeden z výjimečných produktů značky Yage si můžete zasoutěžit. Do komentářů nám napište, jaké rituály péče o pleť si každý den dopřáváte. Vyhrát mohou pouze registrované čtenářky s kompletně vyplněnými osobními údaji. Soutěž trvá do neděle 22. 11. do 12:00. Následně vyhlásíme vítězku. Těšit se můžete ještě na další dvě recenze kosmetiky Yage spojené se soutěžemi. 

Reklama