image00004.jpg
Foto: Karolína Waberová

Horkovzdušná trouba Tefal toho umí vážně hodně. Trochu jsem se bála, že nebudu vědět, jak ji používat, ale byla jsem příjemně překvapená, jak je její ovládání jednoduché. Stačí ji zapojit do zásuvky a zmáčknout režim, který se vám hodí. Mě nejvíce zaujalo, že má i rožeň, takže jsem hned utíkala do drůbežárny pro kuře. Doma jsem měla od kamarádky připravenou domácí zázvorovo-česnekovou pastu s níž jsem kuřátko celé pomazala. Jako přílohu jsem zvolila dýňové hranolky. V přiložené brožuře je psané, že na půl kila stačí použít půl lžíce oleje a před smažením byste je měly dát na deset minut do mrazáku.

image00005.jpg
Foto: Karolína Waberová

Příprava pokrmů je s Tefal Easy Fry & Grill & Oven o 30 % rychlejší a s lepší energetickou úsporností, než jaké dosahuje klasická trouba. Díky několika patrům přístroje Easy Fry & Grill & Oven můžete připravit až tři pokrmy najednou. Trouba má velkorysý objem 11 litrů a umožní vám tak připravit dostatek jídla až pro šest osob.

image00003.jpg
Foto: Karolína Waberová

Připravené kuře jsem připevnila na jehlu, vložila do trouby a zmáčkla ikonku drůbeže. Na displeji se objevily informace o čase a teplotě (60 minut/200 °C). Protože jsem měla vše ostatní připravené, šla jsem si v klidu číst. Za hodinu trouba vydala signál, že je hotovo. Kuře bylo krásně propečené a křupavé, takže jsem ho vyndala a rovnou vložila hranolky. Po zmáčknutí ikony hranolek se objevilo ještě dalších 25 minut. Kuře za tu dobu zchladlo na příjemnou teplotu. Kdyby nebylo léto, ještě bych ho dala na chvíli přihřát, ale takhle bylo vše akorát. Za hodinu a půl jsem servírovala. Jídlo bylo vynikající, kuře vláčné, šťavnaté, kůrka křupavá. Hranolky měly plnou chuť, a také byly tak akorát křupavé. Začalo mě mrzet, že budu muset troubu vrátit.

image00002.jpg
Foto: Karolína Waberová

Není to dávno, co jsem bydlela s kamarádkou v pronajatém bytě a přestala nám fungovat trouba. Majitel se vůbec neměl k pořízení nové, a nám se za vlastní pořizovat nechtěla. Rok jsme byly bez ní. Co bych v té době dala za malou fritézu/troubu, ve které je navíc zvlášť pro začátečníky příprava pokrmů úplnou hračkou. Fritéza Tefal je ideální do malých bytů, pro mladé páry i pro lidi, kteří žijí sami. Můžeme ji však brát i jako alternativu klasické trouby, jejíž pořizovací cena bývá vysoká. Díky fritéze Tefal šetříte nejen místo v kuchyni, peníze, ale také čas, a co je nejdůležitější, své zdraví. Ať jste nebo nejste zkušené kuchařky, horkovzdušné fritéze byste měly dát šanci.

60d0693909361image00001.jpg
Foto: Karolína Waberová

60d0783d66dc3obrazek.png

Jaké jsou benefity Horkovzdušné fritézy Tefal Easy Fry Oven & Grill (FW501815)

Horkovzdušná fritéza Tefal Easy Fry Oven & Grill (FW501815) nabízí kombinaci 9 manuálních a automatických funkcí v jednom pomocníkovi. Horkovzdušné smažení, zapékaní, grilování steaků nebo zeleniny, pečení dezertů, brojlování sušení potravin, opékání, rožnění a ohřívání, vám půjde opravdu od ruky. Pro optimální výsledky grilování u ryb, kuřete, masa a zeleniny využijte litý grilovací rošt s odnímatelnou rukojetí, který je součástí příslušenství fritézy. Příslušenství doplňků zahrnuje také dva pláty na sušení potravin, koš na hranolky, odkapávací misku, grilovací jehlu na kuře a zásobník oleje. Kapacita s objemem 11 litrů vám umožní připravit až 6 porcí najednou, velké rodinné obědy tak zvládnete raz dva. Pro přesné a vynikající výsledky využijete nastavitelnou regulaci teploty od 45 °C do 200 °C. Určitě oceníte také praktický časovač v sušícím režimu, který vše pohlídá za vás. Vyjímatelné díly fritézy bezpečně a snadno umyjete v myčce na nádobí. Řadu lahodných receptů naleznete k dispozici online nebo si můžete stáhnout digitální kuchařku do svého chytrého zařízení, a to snadným naskenováním QR kódu, který nalezete na obalu produktu.

Doporučená cena je 5 999 Kč.

Mohlo by vás také zajímat: 

Více informací na www.tefal.cz nebo www.homeandcook.cz

Francouzská rodinná firma Groupe SEB, na českém trhu známá díky značkám Tefal, Rowenta či Krups, se v rámci svého projektu zavazuje k Opravitelnosti výrobků po dobu 10 let – to platí již pro celých 95 % produkce společnosti.

Reklama