xiaomi-mi-band-6.jpg
Foto: Xiaomi

Po sportovních hodinkách nebo fitness náramku sahám hned ráno, kdy je sundávám z nabíječky. Ani krok přeci nesmí přijít nazmar. V uplynulých týdnech se mým věrným společníkem stal nejpopulárnější sportovní náramek na světě, konkrétně jeho nejnovější šestá generace.

Hodí se ke všemu

Náramek ani tentokrát nezklamal svým minimalistickým vzhledem, díky kterému se dá zakomponovat do sportovnějších outfitů, ale nebude kazit ani elegantnější oblečení. Příjemná je i hmotnost. Jeho zprovoznění je velmi jednoduché a zvládne ho ovládat i technický antitalent. Zajímavé informace nejen o pohybové aktivitě nabízí aplikace Mi Fit, kterou je potřeba si stáhnout do mobilního telefonu, aby se dal náramek plně využívat.

Náramek mě hned po zapnutí potěšil AMOLED displejem s uhlopříčkou 1,56” a rozlišením 152 x 486 pixelů, díky tomu jsou informace na něm dobře viditelné a vejde se jich tam hodně. Výrobek prošel i testem na sluníčku, kdy jsou data stále dobře čitelná.

Nespí ani v noci

Senzory náramku umožňují monitorovat celodenní aktivitu, neodpočívají ani v noci, kdy sledují třeba dýchání, a tím mohou odhalit spánkové problémy. Spaní s náramkem jsem si vyzkoušela a bylo zajímavé vědět, kdy mám v noci méně kvalitní spánek i celkový počet naspaných hodin. Na jejich počtu musím ještě zapracovat, protože by jich mohlo být více.

Na náramku jsem si nastavila denní cíl počtu kroků na deset tisíc, což mi vychází na něco přes sedm kilometrů. Do práce a z práce chodím pěšky, takže to v pohodě zvládnu. Vždycky mám ale radost, když mi náramek zahlásí, že mám splněno. Ukazuje také množství spálených kalorií a monitoruje i SpO2, tedy saturaci krve kyslíkem.

Má dobrou výdrž

Náramek by při menším používání měl vydržet nabitý až dva týdny. Toho se mi nepovedlo dosáhnout, protože jsem mu dávala opravdu zabrat. Většinou jsem nabíjela tak po pěti dnech, a i to je podle mě skvělé, protože některé přístroje je třeba dávat na nabíječku každý den.

Oceňuju velmi bohatou nabídku sportovních režimů – v náramku je jich třicet a nenarazila jsem na situaci, kdy by mi nějaký chyběl. Nejčastěji jsem zapínala chůzi, jízdu na kole a vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT). V nabídce je mimo jiné běžecký pás, box, zumba nebo bruslení. Náramek je voděodolný, takže se s ním člověk nemusí bát ani do bazénu. To jsem ale zatím nevyzkoušela, protože vodním sportům zase tolik neholduji. Díky měření tepu jsem si při sportu mohla hlídat tepovou frekvenci, což je důležité pro spalování tuků i pro budování vytrvalosti.

Mění vzhled

Jako žena jsem uvítala, že aplikace umožnuje zaznamenávání a sledování menstruačního cyklu. Náramek jsem měla na testování v klasické černé, ale prodávají se k němu barevné pásky. Ty lze měnit podle nálady nebo outfitu. Na Mi Band 6 navíc pasují i pásky z Mi Band 5. Na barevný displej je možné si navíc nastavit ciferník, který se vám bude nejvíc líbit.

Příznivá cena 1 190,00 Kč je jen třešničkou na dortu. Více informací najdete zde

Reklama