Koloběžka je přiměřeně kompaktní a stabilní, váží 14,5 kg. Její ovládání je opravdu jednoduché. Jedinou podmínkou je, aby byla dostatečně nabitá pro vaši jízdu.  Pokud ji budete mít úplně vybitou, pak je doba nabíjení do 100 % kolem 4 – 5 hodin. My jsme ji vždy dobíjeli večer nebo v noci. Ovládání je propojené s displejem, kde vidíte stav baterky, zvolený režim jízdy a také aktuální rychlost při jízdě.

64afc84d77608obrazek.png
Foto: Klára Křížová

Režimy jízdy nabízí elektrická koloběžka celkem 4 a můžete s nimi jet touto rychlostí:

  • režim SPORT až 25 km/h
  • režim DRIVE až 20 km/h
  • režim ECO až 10 km/h
  • režim WALK až 6 km/h

Co se nám líbí je rozhodně dojezd. Samozřejmě délku dojezdu ovlivňuje zatížení elektrokoloběžky, takže když bude zatížená do 55 kg, bude mít dle výrobce dojezd až 30 km, pokud na ní pojede objemnější osoba kolem 90 kg, bude dojezd až 25 km.
Co je super je její skladnost. Velmi jednoduše ji složíte a dáte si jí například do kufru auta, takže se můžete přiblížit na nějakou pohodovou cestu a hezky si zajezdit a při tom neřešit, jak se na bod, ze kterého chcete vyjet dostanete. V pohodě ji převezete bez velké námahy autem v kufru. Nebo ji klidně i kousek poponesete, pokud byste ji nechtěli vést.

64afc99df1913blobid0.png
Foto: Klára Křížová

Testování jsme si opravdu užili. Je to super „přibližovadlo“, zejména v létě. Pohodlně se s koloběžkou dostanete, kam potřebujete. Musíte ale brát na zřetel, že jste účastníky provozu – pokud jedete na silnici a platí pro vás dopravní nařízení a pravidla. Jako bezkonkurenční je podle nás použití bezpečnostní helmy. Nikdy nevíte, kdy můžete na něco najet nebo nezvládnout nějaký manévr a pád je realitou. Takže pozor – nevyjíždějte bez helmy. I když je koloběžka stabilní a dobře drží na zpevněném povrchu, přece jen si musíte dát pozor a předcházet nebezpečným situacím, které navíc může zavinit někdo jiný.

64afc9a2241ffobrazek.png
Foto: Klára Křížová

Samozřejmostí jsou světla, přední i zadní, na která se můžete spolehnout, pokud pojedete za šera nebo ve tmě. Odpružená kola zajistí pohodlí při jízdě a vyrovnání při nerovnostech. Jistotou je kotoučová brzda a perforované pneumatiky, které se nepropíchnou.

64afc9137b8feobrazek.png
Foto: Klára Křížová

Co se týká technických parametrů, pak vás může zajímat, že tento model - SCOOTER S30 s motorem o výkonu 350 W nabízí dojezd až 30 km a rychlost do 25 km/h. Zásadní inovací oproti předchůdci ONE S20 je odpružení předního kola pro pohodlné jízdní zážitky. Stejně jako u předchozího modelu si můžete na přehledném na čitelném LED displeji zvolit ze čtyř přednastavených rychlostí, nastavit osvětlení anebo se informovat o stavu baterie. Nechybí ani nepropíchnutelné perforované pneumatiky o velikosti 8,5 palců. Stejné zůstává také brždění díky duálnímu systému a možnosti propojení s aplikací SENCOR SCOOTER, která je dostupná na Google Play a APP Store. Koupíte ji u různých prodejců za doporučenou maloobchodní cenu 9 499 Kč.

64afc8e4012deobrazek.png

Za nás je testovaná elektrokoloběžka super věc. A testovaný model SCOOTER S30 os SENCOR vám rádi doporučíme. Více najdete na elektrokolobezky.heureka.cz nebo na www.sencor.cz

Náš článek:

Reklama