Testování kolegyně Marty si můžete přečíst v předcházejícím článku: Testovaly jsme elektrokoloběžku Sencor Scooter One (2020) pro malé i velké

Elektrokoloběžka je nejen skvělým nástrojem pro rychlé přesuny po méně frekventovaných cestách a silnicích po městě, ale užijete si na ní i spousty zábavy.

My jsme vyzkoušely Scooter One od značky Sencor.

Za naší redakci elektrokoloběžku Sencor Scooter One (2020) testovala také Věra Forejtová se svou třináctiletou dcerou Lucií.

Jak byly obě s koloběžkou spokojené? Z náctileté Lucie se stala spokojená a nadšená testerka. Jak to vidí její matka a naše kolegyně Věra? Koloběžka je ideálním dárkem pro náctileté děti.
Věra nám k testování napsala:

Už nějakou dobu poslouchám od své třináctileté dcery Lucie, jak je skvělá elektrokoloběžka a že si jí moc přeje pod stromeček. Naše testování přišlo jako na zavolanou, protože jsme si mohly elektrokoloběžku Sencor Scooter One (2020) vyzkoušet. Určitě to znáte, pokud máte větší děti. V jejich světě jsou některé produkty hitem a všichni je musí mít. A tak je to v současné době se zábavnými elektrokoloběžkami. Moje dcera si jí vyzkoušela u kamarádky a byla nadšená, že je soběstačnější a pro rychlý přesun mezi odpoledními kroužky, je prý elektrokoloběžka nepostradatelný společník.

Jaké je naše hodnocení? Přiznám se, že jízda na testované elektrokoloběžce nadchla i mě! Je to zábavné, rychlé, měla jsem z jízdy velkou radost.

Řízení elektrokoloběžky je naprosto jednoduché a snadné. Elektrokoloběžka na první pohled vypadá pěkně, černo – červená kombinace je přesně to, co se dospívajícím líbí.  To, co Lucku kromě jízdy nadchlo, byla aplikace SENCOR SCOOTER, kterou si stáhla do mobilu. Tato technická propojení náctiletí milují a užívají si ho. Díky aplikaci má přehled, jak je elektrokoloběžka nabitá, jakou jede rychlostí, jakou vzdálenost může na elektrokoloběžce ještě ujet. Určitě všem doporučuji zakoupit si k elektrokoloběžce další příslušenství, jako je například držák na telefon. Pak můžete bezpečně sledovat i navigaci. Držák na telefon, který je určen přímo na tuto elektrokoloběžku najdete na této stránce s nabídkou dalšího příslušenství -

V aplikaci můžete také nastavit i maximální rychlost, kterou s elektrokoloběžkou můžete jet, je to 30 km/h. Na cyklostezkách je sice povolená rychlost 25 km/h, na tuto rychlost je i koloběžka přednastavena. Přes aplikaci lze rychlost zvýšit v režimu SPORT až na 30 km/h. A to také Lucka obratem udělala :-). Také je super, že elektrokoloběžka disponuje tempomatem, ten Lucie využila při projížďce po cyklostezce podél Vltavy. Musím uznat, že je elektrokoloběžka skvěle přizpůsobená pro jízdu jak ve městě, tak i na zpevněných cestách. Je vybavena stabilním stojánkem, LCD displejem, na němž vidíte, jakou jedete rychlostí nebo kolik kapacity baterie zbývá, zvonkem, zadní brzdou, předním a zadním světlem a také se dá pomocí páčky snadno složit pro přenášení nebo například převoz v autě.

Sencor Scooter One má díky vysokokapacitní baterii dojezd až 25 km, což je super vzdálenost pro potřeby pubertálního dítka, ale myslím, že i dospělých. Tam se může dojezd trochu snížit, protože záleží, jak je elektrokoloběžka zatížena. 
Díky perforovaným pneumatikám se nemusím bát, že dcera někde píchne kolo a povláčí nefunkční elektrokoloběžku. Váha elektrokoloběžky je 12,5 kg – což i třináctiletá dcera do schodů v pohodě dá, ale určitě ne na větší vzdálenost. Váha navíc zajistí bytelnost a stabilitu elektrokoloběžky. Při jízdě jsme z ní měly obě pocit jistoty a bezpečí i ve vyšších rychlostech.

Pro maximální bezpečnost je elektrokoloběžka vybavena duálním brzdovým systémem – elektrickým pomocí motoru a mechanickým skrze kotoučové brzdy. Brzdy fungují překvapivě dobře, pokud brzdu zmáčknete více, elektrokoloběžka stojí na místě. Nicméně, trvalo jen malou chvilku a Lucka si na brzdy zvykla a neměla sebemenší problém a plynule a bezpečně brzdila.

Já jako matka velice oceňuji přední světlo, které opravdu velmi pěkně svítí. Také se mi líbí zadní, červené světlo, které také svítí a pokud brzdíte, začne světlo blikat. Pro mě je bezpečnost na prvním místě. Lucie díky svým kamarádkám již vyzkoušela několik elektrokoloběžek a ze Sencor Scooter One (2020) je velice spokojena. Prý už patří k sobě. Byla to láska na první pohled. Takže je jasné, jaké je její největší přání pod stromeček. Musím uznat, že i já jsem ráda, protože Lucka si je díky tomu schopná obstarat mnoho věcí sama a tím, je zodpovědnější a šťastnější. Díky testu jsem se přesvědčila, že je to správný dárek a že jí udělá velkou radost.

Za nás obě mohu elektrokoloběžku Sencor Scooter One (2020) doporučit. Mládež se na elektrokoloběžce vyřádí a rodiče vědí, že koloběžka má dobrou konstrukci, spolehlivé brzdy a je opravdu bezpečná. Pokud máte doma náctileté dítě, je to náš tip na dárek. A nezapomeňte na přilbu, ta je bezpečnostní jistotou, nikdy nevíte, co se může stát.

Více najdete na
www.sencor.cz/e-kolobezky

Více inspirace najdete na videu


 

Reklama