Zuzka má domácí posilovnu a když nemá čas jít ven, běhá doma na běžeckém pásu. Proto uvítala testování běžeckého pásu a napsala nám svou recenzi.

5f1b298156936-obrazek.jpg
Foto: Zuzana Lambl Kubáňová  

Můj starý běžecký pás už mi přestal stíhat. Jako na vytrvalostní pobíhání dobrý, ale přeci jen jsem na svůj běžecký trénink začala mít vyšší nároky. A tak jsem se poohlížela po novém tréninkovém "společníkovi". Na test jsem dostala běžecký pás Trinfit Gara T250 a rozhodně jsem jej hodlala pořádně "prohnat".

Co konkrétně čekám já od svého běžeckého pásu?

Především rychlost alespoň 16 km/h, tedy tempo pod 4 min/km. To pro případy, kdy chci běhat na pásu rychlejší intervalové tréninky. Potom bych uvítala možnost automatické změny náklonu, protože běhání kopců je zkrátka důležitou součástí tréninku. Také chci, aby byl pás příjemně odpružený a šetřil mé svaly a klouby. A nebyl hlučný. To jsou mé priority. Dál se ráda nechám překvapit.

Pás jsme bez problémů složili doslova za pár minut, dle návodu ho zcela jednoduše vycentrovali a byl okamžitě připraven k použití. Prostě pohoda.

Trenažér Trinfit Gara T250 slibuje odpružení "Ortho-2D" a odhlučnění "VibroSilence". S obojím jsem byla hned maximálně spokojená. Pás pružil znatelně lépe, než můj starý trenažér a byl i výrazně tišší. Tady rozhodně splněno očekávání.

Rychlost, náklon, chůze i běh do kopce Trinfit Gara T250 disponuje maximální rychlostí právě 16 km/h. Rychlost můžete ovládat nejen před sebou na dobře osvětleném a přehledném displeji, ale i na bočních opěrkách, což je dost příjemné. Můžete si hrát i s náklonem a simulovat tak chůzi nebo běh do kopce. I tuto funkci můžete pohodlně ovládat na bočnicích. Plocha, po které běžíte je dostačující 42x125cm. Jasně, že na velkých profi trenažerech ve fitku máte toho došlapového prostoru víc, ale i na tento se dá dobře zvyknout a určitě se na něm dá provozovat chůze i rychlý běh. Jen se člověk nesmí moc ohlížet kolem, aby neztratil pojem o prostoru kolem sebe.

Skvělé tlačítko PAUZA

Co jsem si připsala na seznam bodů, které u pásu oceňuji, je tlačítko "PAUZA". Na svém starém pásu mi právě tato funkce chyběla a musím říct, že je opravdu moc fajn trénink pouze přerušit, neztratit data a pak zase pokračovat než stále dokola pás zapínat, pamatovat si, kolik jsem uběhla kilometrů a "začínat znovu". Za mě "velký dobrý"!

4b2d3ea30e994-obrazek.jpg
Foto: Zuzana Lambl Kubáňová  

Přednastavené praktické programy

Trinfit Gara T250 nabízí i 36 přednastavených programů, kde se automaticky mění sklon a rychlost. Programy jsou přehledně vypsané v tabulkách, takže si vyberete podle náročnosti a můžete jednoduše začít. Čas je přednastaven na 30timinutový trénink, ale můžete ho manuálně na začátku zkrátit nebo prodloužit. Pokud zůstanete u 30ti minut, bude se vám rychlost a náklon měnit každé 3 minuty. Fajn je, že pokud některý interval začne být nad vaše síly, můžete si ručně rychlost nebo náklon upravit a po uplynutí 3 minut se vám program zase vrátí v dalším intervalu do přednastavených hodnot a pokračujete dál. Myslela jsem si, že tyto přednastavené programy vyzkouším jen na test, kdy jsem si vybrala 3 různé 30ti minutové programy z nabídky a dala jsem si je jeden po druhém v rámci jednoho tréninku. 90ti minutový trénink byl ve finále pestrý a rychle utekl, že nakonec těchto kopcovitých intervalů využívám dost často. Je to zábavné, dostatečně náročné tak, jak si představuji, podle aktuální únavy nebo kondice si v průběhu programu mohu manuálně přizpůsobit náročnost a zároveň vím, že budu na jaře připravená vyběhnout do kopců a nic mě nepřekvapí. Takže i této funkci přidávám hvězdičku a vím, že ji budu využívat a vyhledávat.

Další zajímavé funkce

Trenažér nabízí další řadu funkcí jako měření tepové frekvence ze senzorů na bočnicích, měření tuků, programy, kdy si můžete zvolit čas tréninku, cíl spálených kalorií, vzdálenost nebo si jej jen pustíte a běžíte.

Nosnost Trinfit Gara T250 uvádí nosnost až 110 kg. Postavila jsem na pás kamaráda, který se této váhové hranici blížil (protože jsem ho nezvážila, možná ji i překonal) a při náklonu 10% svou vlastní vahou pás pod sebou začal rozjíždět a zrychlovat. Takže v tu chvíli se prostě chůze do kopce nekoná. Proto s tím vyšší váhové kategorie musí počítat.

Počítání, informace o rychlosti

Co mně osobně trochu chybí je na přepočet rychlosti (km/h) na tempo na km (min/km). Vyřešila jsem to přepočtem na libovolné běžecké kalkulačce, kterou najdete na internetu a na pás jsem si nalepila tabulku s přepočty. Takže teď už třeba vím, že když běžím "dvanáctkou" uběhnu kilometr za rovných 5 minut.

Tento model ještě nedisponuje připojením bluetooth, což mě osobně nijak nedráždí, beztak využívám k připojení audia externí reprák.

Jak vybrat běžecký pás na doma? Máme pro vás důležité tipy a rady, aby váš budoucí pás pro běhání byl přesně takový, jaký chcete

Moje shrnutí – velká spokojenost

Z pásu Trinfit Gara T250 jsem celkově hodně nadšená a volba tohoto typu je pro mě naprosto dostačující. Za aktuální cenu 12 750 Kč je to i super poměr kvalita/cena a pro sportovce, kteří čekají od trenažeru víc, než chůzi nebo pomalý běh je to za mě ideální volba. Navíc mě velmi nadchla možnost "nezakrnět" u běhu po rovině, ale dát si pořádně do těla i v "kopcích". Pás má i plošku, kam můžete opřít telefon nebo tablet a zpříjemnit si trénink třeba nějakým filmem. Takže pro vás, kteří v zimním období neradi běháte venku, protože je kosa, nebo byste museli běhat za tmy, neváhejte! Na tomhle pásu vás to bude bavit.

15f0c656440e3-blobid0.jpg

Nákup u expertů se vyplatí

Pokud si kupujete sportovní náčiní, vybavení nebo potřebujete fitness trenažéry, určitě oceníte informace o výhodách, pokud se s nákupem obrátíte na specializovanou firmu, která na trhu funguje již řadu let a dokáže vám odborně poradit. My máme dobrou zkušenost s fitham.cz.

Jedna z hlavních předností jsou i služby v podobě prodloužených záruk ( 3 roky na celý stroj + 10 let na rám stroje) a především servis u zákazníka doma v případně problémů, což v dané cenové relaci není standard.

Naše články:

9eec4675f97d3-sss.gif