5ef35c00f17a4obrazek.png
Proto jsme na naší kulinářské akci spojené s testováním a grilováním vyzkoušeli skvělý ručně vyráběný pařený sýr z kravského mléka Grilami z litovelské sýrárny Brazzale Moravia. Na akci se nás sešlo dvacet spolu se čtenářkami a spřátelenými bloggerkami a všichni jsme se těšili, jak bude Grilami chutnat.
5ef34975b4be2obrazek.png
5ef36064ea8dfobrazek.png
Abychom vyzkoušeli více variant, jak Grilami připravit, přichystali jsme si 4 marinády, do kterých jsme porce sýra chvíli před grilováním dali marinovat. Marinády jsme zvolili pdole chuti – česnekovou, z čerstvého tymiánu, z červeného pepře a s ořechy a s čerstvým rozmarýnem. Ingredience jsme jen zalili olivovým olejem a vložili do nich kousky sýra Grilami. Pak jsme je grilovali v kontaktních grilech – snadná příprava a rychlé propečení, během chvíle byl sýr hezky propečený a připravený ke konzumaci. Naše zkušenost: Grilami odolává vysokým teplotám a neroztéká se jako například hermelín. Dá se použít i do burgeru namísto masa.
5ef360c32427bobrazek.png

Jak nám ručně vyráběný pařený sýr z kravského mléka Grilami chutnal?

5ef35b63844beobrazek.png
5ef361a417540obrazek.png
Bylo krásné pozorovat, jak všechny grilované sýry Grilami mizí na talířích účastnic kulinářské akce, rozhostí se ticho a všichni si vychutnávají vynikající chuť grilovaného sýra.
Grilami sklidil obdiv a velké uznání. Všem chutnal a stal se inspirací pro domácí grilování jako skvělá alternativa masa, případně chutný pokrm plný slastného zážitku pro vegetariány.

Přečtěte si některou z recenzí účastnic naší akce:
5ef35b715ee64obrazek.png5ef3608f7990eobrazek.png
„Grilami me okouzlil, je opravdu skvělý! Neroztéká se, krásně drží tvar, při tom je vláčný a měkký!“

„Miluju sýry v tepelné úpravě. Grilami určitě vyzkoušíme i doma, věřím, že bude chutnat všem“
5ef35baa26c52obrazek.png
Máme rádi venkovní grilovačky na zahradě, určitě Grilami koupím a udělám jako pohoštění pro návštěvu. Přijde mi to jako zdravější varianta namísto masa. Opravdu se moc povedl“

„Jsem ráda, že jsem mohla testovat Grilami, je vynikající! Krásně v puse „vrže“ a je chuťově moc dobrý“.
5ef360f42caf6obrazek.png

„Za mě má Grilami jedničku! Je výborný!“

„Opravdová pochoutka„

„Snědla bych ho ještě více, ale už nemůžu. Tak si aspoň odnesu z testování gurmánský zážitek“

„Můžu ho doporučit všem, kdo má rád sýry na grilu. Velké plus – neroztéká se“„Sýr Grilami jsem si oblíbila na první ochutnání. Je jemný, ale chuťově vyladěný a není těžký do žaludku. Na grilu je úplně super, drží při pečení tvar, neroztéká se a je chutný i bez jakékoli další úpravy. Ale líbí se mi i to, že se k němu hodí jak bylinky, tak výrazné či pálivé koření, umím si ho představit i “na sladko" s brusinkami. Pro mě se stal hitem letošní grilovací sezony! :)“ 

Tip: Pro grilování se skvěle hodí ručně vyráběný pařený sýr z kravského mléka Grilami z litovelské sýrárny Brazzale Moravia, protože odolává i vysokým teplotám a neroztéká se jako například hermelín. Můžete jej předem naložit do olivového oleje s kořením či bylinkami a výborný je i v burgeru.

Pokud také milujete sýry, vyzkoušejte Grilami. Máme vyzkoušené díky naší kulinářské akci - ručně vyráběný pařený sýr z kravského mléka Grilami z litovelské sýrárny Brazzale Moravia je hitem letošní grilovací sezóny! Více najdete na Laformaggeria.com

Pro ostatní recepty, které jsme na akci připravili jsme použili i další produkty Laformaggeria – máslo, jogurty, tvrdý sýr a smetanu.
5ef35c4a96fe5obrazek.png

Naše články – co všechno můžete vyzkoušet se sýrem Grilami? Podívejte se na naše recepty!
5ef34934bdcccobrazek.png

Salát se sýrem Grilami
Netradiční burger se sýrem Grilami a chipsem ze sýru Gran Moravia
5 grilovacích trendů sezóny 2020!
Ochutnejte neotřelé sýrové lahůdky z grilu

Reklama