Co budete potřebovat? Pár surovin, které nejspíš najdete ve spíži, chuť zkusit něco nového a elektrickou pečicí pánev MORA. „Hodí se pro rychlou a zdravou přípravu mnoha typů pokrmů, podobně jako trouba. Zachová nejen přirozenou chuť surovin, ale i důležité vitaminy, minerály a prospěšné živiny,“ říká Jana Neuszerová, odbornice značky MORA.
5f0ecb6340a6bobrazek.png
Suroviny:

  • 1 cibule
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 500 g žampionů
  • 2 plechovky krájených rajčat
  • asi 400 ml vody
  • 500 g špaget
  • 1 lžíce provensálského koření
  • 1 lžička soli
  • cherry rajčátka a bazalka

Jak na to?

V elektrické pánvi MORA nastavené na nejvyšší teplotu si rozehřejte olivový olej a lehce na něm osmahněte najemno nakrájenou cibuli. Poté přidejte nadrobno nakrájené žampiony a vše orestujte. Žampiony přidávejte postupně, aby nezačaly pouštět vodu a nevařily se.

Jakmile jsou žampiony s cibulí hotové, přidejte obě plechovky rajčat, vodu, sůl, provensálské koření
a špagety. Vše důkladně promíchejte, pánev nastavte na střední teplotu a přiklopte víkem. Vařte, dokud nebudou těstoviny na skus. Občas je potřeba směs zamíchat, aby se těstoviny rovnoměrně uvařily. Jakmile jsou špagety hotové, rovnou je můžete servírovat. Podávejte s nakrájenými cherry rajčátky a lístky bazalky.

Elektrická pánev MORA MEP 1400 BK
5f0ecb36eed9eobrazek.pngElektrická pánev je ideálním pomocníkem pro velmi rychlý a zdravý způsob přípravy pokrmů. Potraviny si přitom zachovávají svoji chuť, důležité vitaminy, minerály a další látky. Pánev o velkorysém objemu 4,5 l je opatřena speciálním nepřilnavým povrchem, takže odpadá zdlouhavé čištění připečených okrajů. Pánev zaručuje rovnoměrný ohřev v celém objemu a je univerzálně použitelná na pečení, smažení, dušení, pečení koláčů i klasické vaření. Odnímatelné průhledné víko zajistí, že můžete pohodlně sledovat průběh přípravy, aniž byste je museli zbytečně zvedat, a proto nebude teplota připravovaného pokrmu zbytečně kolísat. Chladná ergonomická rukojeť ulehčuje manipulaci s víkem, takže se nespálíte. Pánev je vybavena termostatem pro regulaci teploty. Má příkon 1350 W. Skvěle se hodí na chaty, chalupy i do malých bytů, kde není prostor pro klasické trouby.
5f0ecb832849bobrazek.png
Prodává se za doporučenou cenu 1 290 Kč.

MORA spustila k aktuální situaci na svém webu Mora.cz a Facebooku projekt s názvem „Spolu to zvládneme, jako již 195 let“. Každý den přináší osvědčený recept na chutné, rychlé a levné jídlo. A také třeba tipy na domácí cvičení od ambasadorek značky MORA, Hanky Kynychové a Kateřiny Neumannové a mnoho dalších rad a triků, jak zvládnout každodenní život i novou situaci. Nechybí ani oblíbené soutěže o hodnotné ceny – třeba aktuální soutěž o nejlepší rodinný recept, v níž ti nejlepší vyhrají malé kuchyňské spotřebiče.

Více na Mora.cz
5f0ecbb1eb207obrazek.png

Reklama