Často stačí jen jedna jediná surovina, kolem které se točí celý svět. Voňavé houby z lesa k sobě nepotřebují žádné další hromady dochucovadel a surovin. Vystačí si téměř samy.

těstoviny s houbami

Výborným tipem na rychlý oběd s minimem surovin jsou těstoviny s houbami. Lehké sezonní jídlo, které máte hotové za chvíli. Přijdete z lesa, v košíku jakékoliv houby. U nás je to tak, že manžel se pustí do krájení a skládání plátků hub na síťku, kterou jsme si k sušení vyrobili, a já začnu z právě donesených hub vařit.

A než je pokrájeno, tak je uvařeno. Není to geniálně vymyšleno? :-)

Těstoviny k tomuto jídlu doporučuji domácí. Opět pár minut práce při výrobě těsta a trochu více práce při zhotovování finálního výrobku. Když máte k ruce kuchyňský robot Cooking Chef, který má nástavce pro výrobu těstovin, tak se o nějaké velké práci nedá ani mluvit. A recept na domácí těstoviny najdete u nás na magazínu.

Kdo se s domácími těstovinami nechce zdržovat, použije kupované, vybírejte pečlivě.

Suroviny

  • houby nasbírané v lese - množství dle úspěšnosti a chuti
  • 3 šalotky
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 2 nasekané stroužky česneku
  • pár kousků zelené petrželové nati
  • sůl a pepř
  • parmezán na posypání

Postup

V hlubším hrnci nebo pánvičce osmahneme na rozehřátém olivovém oleji najemno pokrájenou šalotku. Přidáme česnek, ještě minutku opékáme a přidáme nakrájené houby. Ideálně na plátky.

Ochutíme solí a pepřem, promícháme a při stálém míchání opékáme asi pět minut. Zalijeme trochou vody, nebo ještě lépe trochou vývaru. Jen tak, aby byly houby ponořené. Přiklopíme poklicí a dusíme asi dvacet minut, klidně i půl hodiny.

Přidáme nasekanou zelenou petrželovou nať, promícháme, ještě podle potřeby dochutíme a vsypeme uvařené a okapané těstoviny. Z těstovin si necháme asi hrnek vody, ve které se vařily. Po promíchání těstovin s houbami přidáme do hrnce nejdříve půl hrnku vody z těstovin. Promícháme, a když se nám zdají těstoviny dost obalené omáčkou, a ne suché, tak už další vodu nepřidáváme. Jinak můžeme ještě trochu vody přidat. Promícháme, ještě prohřejeme a ihned servírujeme na nahřáté talíře.

Na talíři zdobíme petrželovou natí a sypeme parmezánem.

Dobrou chuť přeje Elly.

Reklama