Těstoviny mají stálé místo na našich stolech. Oblíbily si je děti, dospělí, staří i mladí. S rajčaty, sýrovou omáčkou, s houbami, zapékané, připravené jako salát … zkrátka těstoviny mají mnoho podob a záleží jen na naší fantazii a momentální chuti, čemu dáme přednost.

 

Pro ty z vás, kteří neváhají zkoušet v kuchyni stále něco nového, máme dva výborné tipy. Tím prvním jsou konzervovaná rajčata Valfrutta.

 

Pomalu končí léto a s ním i čas, kdy na našich stolech nechybí čerstvě natrhaná rajčata. Hojně je používáme při přípravě nejrůznějších salátů i dalších studených lahůdek, zdobíme jimi skoro každý prostřený talíř. Jejich využití v teplé kuchyni se meze nekladou, a i vzhledem k jejich množství na konci léta máme pocit, že je jíme skoro pořád. Jen ale skončí jejich sezóna, začínáme jejich nedostatek pociťovat zejména při přípravě teplých jídel. Na ta jako by se již nedostávalo, čerstvá rajčata si šetříme spíše na studené dobroty. Přitom nemusíme šidit ani naše oblíbené omáčky, polévky nebo těstovinová jídla...

 

Řešením jsou italská konzervovaná rajčata Valfrutta. Jsou vždy po ruce a také pořád čerstvá. Zpracovávají se totiž v těsné blízkosti rajčatových polí, a to vždy přímo v den sklizně. Unikátní způsob jejich zpracování bez přidání konzervačních látek zajišťuje vysoký obsah vitaminů a stopových prvků stejně jako jedinečnou chuť a vůni. Stačí je tedy použít stejně jako ta čerstvá.

Vařte s chutí čerstvých rajčat – ta od Valfrutty jsou k mání jako rajčatové pyré, krájená rajčata, loupaná rajčata a krájená rajčata s bylinkami, s česnekem a bazalkou. Skvěle se hodí jako základ omáček na těstoviny, výborně ozvláštní váš guláš, ale přidat je můžete např. do různých variací zapečených masových či zeleninových pokrmů. 

 

Druhým tipem je olivový olej Monini, který v žádném případě nesmí ve  výbavě vaší kuchyně chybět. Stravovací návyky, založené na konzumaci čerstvých ryb, ovoce, zeleniny a olivového oleje, můžeme obyvatelům Středomoří jen závidět. Právě tyto potraviny, které tvoří základ takzvané „středomořské“ diety zajišťují jižním národům dlouhověkost a vysokou odolnost proti civilizačním chorobám. Zejména účinky extra panenského olivového oleje jsou na lidský organismus doslova blahodárné. Dokáže se vyrovnat se „škodlivým“ cholesterolem“, a navíc nám dodává unikátní koktejl živin potřebných pro správné fungování našeho těla. Pro svou jedinečnou chuť i všestranné využití začíná olivový olej zapouštět své zdravé kořeny i u nás.

 

V Itálii, která je ve spotřebě olivového oleje světovým lídrem, je nejoblíbenější a nejprodávanější značkou v kategorii extra panenského olivového oleje Monini. Rodina Monini již po tři generace vyrábí olivový olej z nejkvalitnějších odrůd oliv, a to zásadně za využití klasických metod zpracování – mechanického lisování výhradně bez chemické rafinace. U extra panenského olivového oleje Monini máte navíc jistotu, že dostáváte stále stejnou a zároveň tu nejlahodnější chuť, kterou podle tradice každý den testuje a ochutnává majitel společnosti Zefferino Monini, jeden z největších znalců olivového oleje na světě.

 

Vysoce kvalitní extra panenský olivový olej Monini běžně dostupný i na českém trhu,  je vhodný pro studenou kuchyni zejména k dochucení salátů, pro přípravu omáček a marinád. Stejně dobře se Monini uplatní při přípravě teplých pokrmů a lze jím vhodně nahradit běžně používané oleje, které se ovšem vyrábí chemickou cestou. Můžete si vybrat ze dvou variant extra panenských olejů – Monini Classico, jehož bohatá a vyvážená chuť výborně doplňuje veškeré pokrmy. Nebo Monini Delicato, které se vyznačuje jemnou chutí bez výrazného olivového aroma, a je určeno pro ty, jež nevyhledávají intenzivní chuť oliv. S extra panenským olivovým olejem Monini budete vařit nejen zdravě, ale především velmi chutně!