V listopadu minulého roku jsme pro vás uspořádali soutěž, ve které byla skvělá výhra – vysavač ColombinaXLR 24 Li od De´Longhi. Tento vysavač vyhrála čtenářka Danka. Poprosili jsme ji, aby nám napsala, jak je s ním spokojená a zda by jej mohla doporučit. Danka nám napsala krásný email, za který ji děkujeme a moc rádi se s vámi podělíme.

ColombinaXLR

Já a můj vysavač De´Longhi XLR24
Dcerku jsem právě odvedla do školky, syn si chvilku spokojeně hraje v pokoji a já v kuchyni musím spráskout ruce. „No tady to zase vypadá!“ pomyslím si a v duchu proklínám manžela, že na snídani koupil šátečky z listového (a tudíž velmi drobivého) těsta. Na židlích a pod stolem je drobků víc, než ulpělo mým potomkům v bříšku. Takže zase do koupelny pro vysavač, přemluvit ho, aby mi odmotal šňůru, a pak najít buď nějaké volné zásuvky, nebo (a to bude ještě větší problém) najít klíč k odemčení zásuvky, protože před malým živlem je máme všechny zadělané. K tomu připočtu ještě fakt, že synka vysavač hrozně fascinuje, takže mi ho neustále vypíná nebo přímo vytahuje ze zásuvky. Ach jo, už se fakt těším.

ColombinaXLRAle já tohle vlastně vůbec dělat nemusím! Mám totiž vysavač De´Longhi XLR24 (díky Ženě-in), který nepotřebuje kabel a (až na vyjímky) ani elektřinu, který si neříká o sáčky a jehož vypínání je vždy blízko mé ruky. Stojí vždy připravený v koutě a s minimální námahou dosahuje maximálního úklidu.

Váží jen necelá tři kila, krásně padne do ruky a díky kolečkům na kartáči se s ním dobře manipuluje na všech typech podlah. Když už mám tohoto krasavce v ruce (vskutku stačí jen v jedné), kromě kuchyně s ním projedu i všechny další místnosti. Vysaju vše na parketách, na kobercích s různě dlouhým vlasem, na PVC i na dlaždicích. Se žádným z těchto povrchů nemá problém a poslušně uklízí ve všech záhybech.

Jen občas je unavený a chce dát dvě hodiny nabít. Za to vydrží skoro tři čtvrtě hodiny vysávat. Náš byt má asi 70 m2 a na jedno nabití jej spolehlivě vyluxuji celý. A když se náhodou stane, že tento designový kousek je vybitý a já jej zrovna nutně potřebuji zapojit do práce, stačí ho nechat si cucnou čtvrt hodinky elektřiny a pak vydrží dobrých deset minut vysávat, tedy dostatek na ty drobné katastrofy, kdy se v kuchyni rozsype mouka či dcerka vysype obsah ořezávátka na koberec.

Vyznačuje se neskutečně silným výkonem, který lze omezit například při vysávání sedačky zhruba na polovinu.

A jak už jsem psala: funguje bezsáčkově, má úložný box, který prý pojme 1 litr objemu. Pravdou však je, že já vždy po 40 minutách vysávání vysypávám, protože mi připadá, že vysavač moc dobře netáhne, když se v nádobě dělají chuchvalce prachu. I to vysypávání by mohlo být trochu jednoduší, protože prach se na filtru drží a nejde ho jednoduše setřást, spíš je potřeba použít druhou ruku. Ovšem to vynahradí fakt, že nemusíme kupovat drahé sáčky a že je to i hygieničtější, když zde nemáme prach ještě z loňského jarního úklidu.

Mějte se hezky a uvažujte o jeho nákupu. Spojení elegence s funkčností stojí za danou cenu.

danka7


Jaký je vysavač, který naše čtenářka vyzkoušela?

ColombinaXLRZnačka De´Longhi představila minulý rok dva nové tyčové bezšňůrové dobíjecí vysavače s různými typy baterií pro možnost výběru. Model XLR 24 Li s lithiovou baterií váží méně než 3 kg a má výrazně nižší dobu nabíjení - pouhé cca 2 hodiny! Navíc má jedinečnou funkci rychlého nabíjení, díky níž je vysavač připraven k rychlému použití již za několik minut.

Model XLR 18 disponuje vysoce výkonnou nikl-metalovou hybridní baterií pro dokonalou kombinaci sacího výkonu a výdrže.

Colombina XLR 24 Li a XLR 18 mají díky extrémnímu sacímu výkonu pouze jediný kartáč, který je vhodný na všechny druhy podlah. Vysoký sací výkon zajistí dokonalý úklid i bez nutnosti výměny kartáče! Nemusíte tak složitě měnit kartáč kvůli každému koberečku a zároveň odpadá čištění kartáčů od vlasů, chlupů apod.

Dalším benefitem vysavačů je snadné ovládání funkcí díky dotykovému panelu. TURBO funkce zajišťuje maximální sací výkon. ECO funkci použijte pro optimální sací výkon po delší dobu. Colombina XLR 24 Li vydrží v této funkci nepřetržitě vysávat až 40 minut (na jedno nabití)! Modře podsvícené LED diody umožňují kontrolu nad stavem nabití baterie přímo na vysavači. Vysavače De´Longhi Colombina mají pohodlnou parkovací polohu, takže jej můžete postavit opravdu kdekoli. Je snadno skladovatelný a vždy připraven k použití, takže jej můžete mít vždy po ruce - ať už vysypete jen něco malého v kuchyni, nebo potřebujete uklidit celý dům. Doporučená prodejní cena: 4 990 Kč.

Vysavač je možné osobně vyzkoušet na vybraných elektro prodejnách.

Více informací najdete na www.delonghi.cz

Reklama