Co jsme testovali?
5bf290b8022b4obrazek.png

Smolíček pacholíček je jednoduchá zábavná hra pro děti i dospělé. Cílem je najít Smolíčka v lese a nasbírat při tom co nejvíce žetonků s obrázky. Hra Smolíček Pacholíček je určena pro 3-5 hráčů, přičemž jeden z hráčů v daném herním kole hru pouze spravuje. Tento hráč ma za úkol libovolně rozestavit všechny kartonky se Smolíčkem, houbičkami, veverkami, beruškami, žabkami a ptáčky na kolečka na herním plánu a přikrýt je plastovými stromečky.
5bf293cfe1a1eobrazek.pngSamotná hra se odehrává za pomoci hodu obrázkovou kostkou. Hráč hodí kostkou a odkryje stromeček dle vlastního výběru. Pokud je pod ním předmět shodný s obrázkem na kostce, předmět si vezme a stromeček odevzdá nehrajícímu hráči. Pokud však narazil na předmět jiný, bere si stromeček a nehrajícímu hráči naopak odevzdává odhalený předmět.

Hra končí, jakmile je odhalen Smolíček Pacholíček. Za každý žetonek pak hráči (i ten nehrající) dostávají body dle tabulky. Za stromeček a žetonek s muchomůrkou pak body mínusové.

Herní plán a veškerý herní materiál ilustroval Jiří Winter Neprakta.

A kdo si Smolíčka zahrál společně s dětmi?
5bf290c4954b4obrazek.png

Vendula Kubalíková

5bf290e5727b2obrazek.pngSláva! Díky testované hře Smolíček Pacholíček jsem se ocitla zpět někdy v roce 1985, kdy jsme se sestřenicemi a bratranci tuto hru hráli. My jsme Smolíčka doma s bratrem neměli a dost jsme jim ji záviděli. Všechno je jako kdysi. Hrací deska, malé stromečky, houbičky, kytičky. A hlavně nás bavila jako kdysi! Pravidla jsou jednoduchá a pochopí ho i malé dítě, hra není příliš dlouhá a má spád. Retro edice se moc povedla, já jsem nadšená a moc ji chválím.

Klára Křížová

Hru Smolíček Pacholíček jsem hrála se svou neteří a synovcem. Byla jsem nadšená a moc jsem se na to těšila, protože mne hra vrátila do dětství. Vzpomínám si, jak jsme ji se sourozenci hrávali. Bylo to milé, takhle vzpomínat a pak si znovu moci hru zahrát, se stejnou grafikou a pravidly. Potěšilo mne, že se hra nezměnila. Navíc oba mé malé svěřence hra bavila stejně jako mne před léty. Napětí, kdo první odkryje Smolíčka Pacholíčka, počítání bodů a odkrývání stromečků, to bylo celé naše nedělní odpoledne. Když už jsem chtěla skončit, nemohla jsem. Malí hráči si vyžádali další pokračování. Baví mne, že i když mají elektronické hry a jiné moderní vymoženosti, nadchne je klasický jednoduchá stolní hra. Pokud máte malé děti, je to dobrá volba.

Hana Růžičková

Roztomilá společenská hra pro děti od tří až  do sta let. Vesele malovaná hrací plocha s Nepraktovými obrázky potěší nejen malé, ale i dospělé a nejdospělejší. U nás hráli naše sedmiletá dvojčata a strejda a tatínek. Hází se dřevěnou kostkou, která má místo čísel obrázky a pod stromečky jsme hledali  kytičky, berušky, hříbky a mochomůrky a hlavně hledali Smolíčka. Hra není náročná, naopak má jasná, jednoduchá pravidla. Trochu nevole nastalo, když holkám padla mochomůrka, ale  škorpení u hry musí být. Musím uznat, že se Smolíčkem jsme strávili milý společný nedělní podvečer.
blobid0.png

Lukáš Kučera

Tahle hra je klasika, už papírová krabice vám prozradí, že uvnitř bude hra, kterou si pamatujete ze svého dětství. Ilustrace Jiřího Neprakty jsou nesmrtelné, a dětem připadaly vlastně hrozně originální v porovnání s tím, jaký typ her a ilustrací se jim předkládá v moderních hrách a v časopisech. S dětma stolní hry hrajeme, takže tušily už předem jaký princip bude Smolíček pacholíček mít. Chtěly ji hrát hned několikrát po sobě a musím říct, že to bylo docela dojemné, když jsem viděl svoje ratolesti hrát hru, kterou jsem hrával já v jejich věku před 30 lety. Je to pro ně příjemná změna a odpočinek od všech dnešních, většinou elektronických a počítačových her, které se na ně valí ze všech stran. Nemusí přece všechno blikat a vydávat zvuky, že?
5bf292fdcc8b5obrazek.png
5bf293aa4904fobrazek.png

Hru Smolíček pacholíček a jiné stolní hry najdete na EFKO.CZ

Reklama