shutterstock-702807361.jpg
Foto: Shutterstock

Triky pro krásné rty

  • Někdy se stává, že lip kity vysušují jen spodní ret a mizí z něj. V takovém případě zkuste experimentovat a lip kitem spodní ret jen orámujte a doprostřed naneste vláčnější rtěnku ve stejném odstínu.
  • Pokud se vám zdá, že vám rty rtěnka vysušuje jen někdy, může to být pitným režimem. Když bude vaše tělo žíznit, projeví se to i na vzhledu vašich rtů a samozřejmě i pleti.
  • Jestliže chcete docílit zářivějšího vzhledu rtů, vklepejte doprostřed „srdíčka“ highlighter. Vrchní ret bude vypadat větší.

5f35129760a9e289597-swatch.jpg

Již dlouhou dobu u nás boduje rtěnka Kat vod D v přirozeném odstínu Double Dare. Vlastně ji ještě žádná nepřekonala, i když je pravda, že někdy trochu vysušuje. To už je ale úděl dlouhotrvajících rtěnek. Tato má skvělou pigmentaci a opticky zvládne zvětšit rty. Vůbec se neobtiskuje, vydrží jakékoliv pití, a dokonce i ne příliš mastná jídla.
Sephora, 580 Kč

5f3512bc0b5b4maybelline-superstay-matte-ink-dlouhotrvajici-matna-tekuta-rtenka-.jpg

Maybelline Super Stay Mette Ink je rtěnka, která spolehlivě drží, neobtiskuje se, ale lepí. I přes její matný vzhled vypadá dobře a také vysušuje méně než bězné lip kity. Co se nám moc nelíbí je štětec do špičky, který má dobrý záměr, ale barva se drží pouze uprostřed.
Maybelline, 148 Kč

thebalm-meet-matte-hughes-dlouhotrvajici-tekuta-rtenka-13.jpg

theBalm Meet Matt(e) Hughes je rtěnka, která je skvělá jako dárek. Je totiž v retro krabičce a krásně voní po mátě, což je na rtěnku poměrně neobvyklé. Vůbec nevysušuje a hezky kryje, akorát barvy jsou poněkud zářivější, než byste očekávaly. Na léto ale super! Nevydrží jídlo, ale zato vytvoří krásně sametový efekt rtů.
Notino, 424 Kč

flormar-rtenka-silk-matte-liquid-4-5ml-luz.jpgFlormar rtěnka Silk Matte Liquid sice není jedna z našich nejoblíbenějších, ale nutno dodat, že poměr cena výkon je zkrátka dobrý. Nevysušuje, je v hezkých barevných odstínech, poměrně drží, ale také se dost obtiskává. Ve své cenové kategorii je jedna z těch lepších.
Riano, 169 Kč

collistar-unico-matna-hydratacni-tekuta-rtenka-.jpgCollistar Unico je matná hydratační rtěnka, která skvěle drží. Má takovou řídkou vodovou konzistenci, takže na rtech nevypadá jako velký nános. Je lehká a krásně voní. Téměř se neobtiskuje. Její jedinou nevýhodou je, že se s ní nedá vykouzlit trochu větší objem, protože zase tak dobře nekryje.
Notino, 285 Kč

8011003846368-2.jpgNaj-Oleari je značka kosmetiky, kterou jsme objevily teprve nedávno. Rtěnka nebo lip kit od ní je jeden z těch nejlepších, které jsme vyzkoušely. Hezky kryje, má také stejně jako ta od Collistar spíše řídkou konzistenci, drží, neobtiskuje se, a navíc má moc hezké balení. Víčko s třešničkami by chtěla mít v kosmetické taštičce každá žena!
FAnn parfumerie, 529 Kč

5f3514b2d0625maybelline-superstay-ink-crayon-rtenka-v-tuzce-.jpgSuper Stay Ink Crayon je rtěnka ve formě fixky. Díky lehké krémové textuře se sytými pigmenty pro zvýraznění rtů postačí pouze tenká vrstva, ale během dne je potřeba párkrát přetřít. Výhodou je, že vůbec nevysušuje rty.
Maybelline, 169 Kč

5f3514bf5602aloreal-paris-infallible-matte-lip-crayon-rtenka-v-tuzce-s-matnym-efektem-.jpgL’Oréal Paris Infallible Matte Lip Crayon je také rtěnka, která je ve formě vysunovací fixky, ale oproti té od Maybelline nemá špičatý hrot. Hůře se s ní tedy vykreslují obrysy, ale jinak nevysušuje a drží možná ještě o něco lépe než její velmi podobná kolegyně.
L’Oréal Paris, 239 Kč

loreal-paris-brilliant-signature-wild-nudes-tekuta-rtenka-s-vysokym-leskem-.jpgL’Oréal Paris Brilliant Signature je tekutá rtěnka, která je velmi příjemná na rtech. Dodá jim pěknou sytou barvu a jemný lesk. Tekutá rtěnka má překvapivě dobrou výdrž, asi jednu z nejlepších, jakou jsme u rtěnek kdy zaznamenaly. Co nám trochu nevyhovuje, jsou třpytky, které obsahuje, ale dobrou zprávou je, že se tyto rtěnky prodávají i ve variantě bez třpytek – L’Oréal  Paris Rouge Signature. Rtěnka se snadno a dobře nanáší praktickým štětečkem.
Notino, 237 Kč

Zdroj fotografií: e-shopy uvedených značek

Reklama