V březnu jsme vám představili doplněk stravy Decolen, který má ženám pomoci v tom, aby jejich ňadra byla pevnější a plnější. Protože píšeme často o tématu „Krásná prsa“ a o tom, jakým způsobem si vylepšit dekolt různými podprsenkami, módními triky, plastickými operacemi, výstřihy... rozhodly jsme se doplněk stravy určený k pevnějšímu poprsí vyzkoušet. Také proto, že je na bázi přírodních látek, které se nazývají fytoestrogeny a pocházejí z rostlin. Tyto složky znaly již báby kořenářky, využívali je i indiáni.

decolen

Nejprve jsme si pročetly vše na internetu - i diskuse, ve kterých si uživatelky sdělují své zkušenosti - a zjistily jsme, že většina z nich má pozitivní zkušenost - cítí, že se s jejich prsy něco děje, že jsou jejich prsa plnější.

Naše zkušenost:

Testovala jsem Decolen dva měsíce, dvakrát denně podle doporučení. Asi po třech týdnech jsem cítila tlak v prsou - prsa jako by zbytněla a byla citlivá. Sice jsem někdy večer zapomněla vzít pilulku, ale myslím, že to na celkový efekt nemělo vliv. Musím zkonstatovat, že se prsa nezvětšila, ale zpevnila. Celkový dojem je tedy dobrý.

Klára Křížová

Moje testování trvalo šest týdnů, mám podobné zkušenosti. Působením se prsa začala měnit, bylo cítit, že se v nich něco děje. Po měsíci mi byla těsnější podprsenka, prsa byla ale citlivá. To mi nebylo moc příjemné. Mám tyto pocity spjaté s obdobím, kdy se tělo připravuje na menstruaci. Musím se přiznat, že jsem testovala Decolen spíše ze zvědavosti: se svým dekoltem jsem celkem spokojená. Přesvědčilo mne jeho složení, tyto složky využívaly naše bylinkářky v lidovém léčitelství. Pro ty ženy, které chtějí mít pevnější prsa, je určitě vhodný, změny k lepšímu byly cítit docela rychle, u mě tak po měsíci.

Radka Nováková, spolupracovnice redakce

V Decolenu jsou obsaženy tzv. fyoestrogeny, proto má tento doplněk stravy vliv na poprsí žen. Co jsou fytoestrogeny a jak působí?

Fytoestrogeny jsou přírodní rostlinné látky vykazující podobný účinek, jaký mají ženské hormony. Jejich název vyjadřuje skutečnost, že pocházejí z rostlin (z řeckého phyton = rostlina) a působí podobně jako přirozené lidské estrogeny.

decolen

Mají schopnost obsazovat v lidském těle vazebná místa pro přirozené estrogeny (estrogenové receptory) a nahrazovat tak v řadě případů jejich funkci. Míra a druh jejich účinku jsou závislé na řadě faktorů, jako je jejich koncentrace v těle, síla vazby na receptory, typ buněk nebo tkání na které působí, a rovněž je mnohdy jejich účinek odlišný v mužském a ženském těle.

Působení přírodních fytoestrogenů na lidský organismus je velmi mnohostranné, mají velmi komplexní ochranný vliv a bylo pozorováno snížení rizika vzniku ženských nádorů, ochrana proti cévním chorobám a vliv na snížení cholesterolu.

Bylo též vědecky prokázáno, že stimulace estrogenovyých receptorů v prsou komplexem přírodních rostlinnyých látek fytoestrogenů vede ke zvětšení prsou. Přírodní fytoestrogeny totiž způsobují, že prsní žláza začne opět růst a produkovat novou tkáň, čímž dochází ke zvětšování a zpevňování poprsí.

Hlavní pozorované účinky fytoestrogenů

  • mají stimulační účinek na dělení zdravých buněk prsní tkáně
  • zmírňují příznaky postmenopauzálního syndromu
  • působí udržení kostní denzity (proti osteoporóze)
  • snižují LDL cholesterol a tím působí proti kardiovaskulárním chorobám

decolen

Přirozené estrogeny

  • hormony ženského pohlavního zrání (obdoba androgenů u mužů) vznikají ve vaječnících a tělem jsou přenášeny krví
  • jejich hladina kolísá během života a dokonce i během menstruačního cyklu (pocit napětí v prsou) a je ve fyziologickém rozmezí individuální (u každého trošku jiná)
  • nástupem menopauzy je jejich produkce utlumena
  • mají také účinky na kosti, kůži, CNS, metabolismus tuků a vody
Reklama