Ženy pijí pivo obvykle trochu jinak, než muži. Když se jdou potkat s kamarádkami, obvykle je to u kávy, vína nebo míchaného drinku. Představa, že sedí v hospodě partička žen, vypije za večer deset až patnáct „kousků“ a vede řeči o politice a fotbalu je přeci jen trochu úsměvná. Jenže to neznamená, že ženy pivo nepijí! Právě naopak.

6307292a971a2778x200.jpg

Reklama

Podle výsledků výzkumu Českého svazu pivovarů a sladoven spotřeba piva u žen každoročně mírně roste. Nejčastěji si ho dávají k jídlu, ale i na výletech, po sportu nebo prostě jen tak doma, když na něj dostanou chuť. Platí ovšem, že ženy mají vytříbené chuťové buňky a dobře si pivo vybírají. Dávají obvykle přednost jemnějším chutím. Právě tu nabízí (mimo jiné) i nepasterizované pivo, které vyrábí pivovar ve Svijanech.  

„Pasterace, tedy tepelné ošetření, se provádí s cílem prodloužit dobu trvanlivosti piva. V důsledku zahřívání a oxidace se však při ní zhoršují senzorické vlastnosti i nutriční hodnota piva, ničí se enzymy a další zdraví prospěšné látky, a mimo jiné se také snižuje kvalita a trvanlivost pěny. Naopak chuť nepasterovaného piva je čistší a těkavé chmelové silice, jejichž obsah v pivu pasterace rovněž dramaticky snižuje, mu dodávají příjemně chmelovou pivní vůni,“  vysvětluje výhody nepasterovaného piva svijanský sládek Petr Menšík.

Jaké jsou výhody nepasterizovaného piva, které se vyrábí podle vybraných receptur a tradičními postupy z doby, kdy bylo české pivo díky své pitelnosti jedno z nejoblíbenějších na světě?

Díky absenci tepelného ošetření si uchovává všechny původní senzorické vlastnosti, má plný obsah enzymů a dalších zdraví prospěšných látek, tříslovin, antioxidantů, velké množství vitamínů, trvanlivější pěnu, čistší chuť a vůni, vyšší obsah těkavých chmelových silic mu dodává příjemně chmelové aroma. Je to kvalita, za kterou ručíme“, říká svijanský sládek Petr Menšík.

6307298e93824Petr-Mensik-varna.jpg
Foto: Pivovar Svijany - sládek, Petr Menšík

Právě teď hledáme 8 testerek, které milují pivo a ocení jeho chuť a kvalitu. 

Jaká piva můžete získat pro testování? Balíček obsahuje všechny níže vypsané druhy, každá testerka získá celkem 12 svijanských nepasterizovaných piv ve stylových plechovkách. Co budete moci ochutnat?

Napište nám, proč se chcete stát testerkou a jaký máte vztah k pivu. Testování se samozřejmě může zúčastnit i váš partner, bude nás zajímat, jak vám testovaná nepasterizovaná piva chutnala. Vybrané testerky tedy požádáme zpětně o jejich recenzi.

Své odpovědi nám vložte do připraveného dotazníku, který najdete na této stránce


Reklama