Co už nejspíš o atopii víte

5bc87f732820eobrazek.pngAtopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a malých dětí. U 80 % případů se atopický ekzém (atopická dermatitida) začíná projevovat v prvních měsících života. Na atopickou dermatitidu neexistuje lék. V lepším případě v dospělosti vymizí, ale bohužel existují i případy, kdy se s ní pacient potýká po celý život. Atopická dermatitida je chronické, svědivé a zánětlivé onemocnění kůže, které se projevuje červenými ložisky, někdy mokvajícími, velmi suchou kůží a silným svěděním. Rozsah postižení je různý: čelo, obočí, krk, trup, končetiny (obzvlášť podkolení a loketní jamky). Klíčem ke zmírnění svědění není pouze užívání kortikoidů předepsaných od lékaře během fází vzplanutí, ale také používání emoliencií a hydratačních dermokosmetických přípravků, které se aplikují každý den.

Zázrak jménem oves Rhealba®

Již zmíněná dermokosmetická značka A-DERMA, specialista na suchou a křehkou kůži atopiků celé rodiny, pěstuje v srdci Jihozápadní Francie v regionu Tarn jedinečný 5bc87f50cc2fcobrazek.pngrostlinný druh, bio oves Rhealba®. Do přípravků řady EXOMEGA CONTROL určených pro suchou a atopickou kůži A-DERMA používá výtažek z mladých výhonků ovsa Rhealba®, neboť právě ty obsahují veškerou sílu budoucí rostliny a mnohem více vzácných aktivních látek, než je obsaženo v zrnech (saponiny a flavonoidy, které snižují podráždění kůže), a naopak neobsahují proteiny, které by mohly vyvolat podráždění. Maximální koncentraci aktivních látek obsahují výhonky ovsa Rhealba® okolo 12. týdne „života“. Jelikož tato koncentrace netrvá věčně, musí se sklizeň uskutečnit co nejrychleji, během 3-4 dní. Přípravky EXOMEGA CONTROL dokáží díky inovovanému chytrému složení „držet kontrolu“ nad atopií, přesněji bojovat i proti mikrozánětu, který v pokožce probíhá i v období fáze klidu.

A-DERMA nabízí 10 čtenářkám možnost vyzkoušet na vlastní kůži – doslova - nebo na kůži Vašeho dítěte, 2 přípravky z řady EXOMEGA CONTROL – Zvláčňující mycí olej (200 ml) a Emolienční krém (400 ml).

Vyplňte anketu, kterou naleznete zde (klikněte) a my vybereme 10 z vás!

Zvláčňující mycí olej nejen šetrně myje, ale zmírňuje pocity podráždění a zároveň obnovuje kožní bariéru. Neobsahuje mýdlo, lze jej použít na obličej i tělo a je vhodný jak pro miminka, tak pro děti a dospělé.

Emolienční krém zklidňuje suchou a atopickou kůži a stejně jako olej jej mohou používat i miminka. Dokonce i s jednou aplikací denně docílíte prodloužení fáze klidu a zmírnění pocitu svědění. Neobsahuje parfemaci, a i když má výživnou konzistenci, snadno se roztírá a rychle se vstřebává.

DO KONCE ŘÍJNA PROBÍHAJÍ V PARTNERSKÝCH LÉKÁRNÁCH DNY ATOPIE (SEZNAM NA INFO-ADERMA.CZ). PŘI NÁKUPU NAD 400 KČ ZÍSKÁTE SLEVU 150 KČ.

Více informací naleznete zde.

5bc87f9039299obrazek.png

Reklama