Aktuálně řešíme téma praní a nechtěného obarvení dalšího prádla v pračce. Máme spoustu skvělých pomocníků, které nám s praním prádla pomáhají. Už dávno nás při praní nečeká dřina, s jakou musely počítat naše babičky a někdy i maminky. Já sama si pamatuji jako malá holka, jak jsem pozorovala náročné máchání prádla a přehazování prádla z poskakující pračky do ždímačky. Dnes je praní úplnou hračkou. Nicméně stále musíme řešit nechtěné skvrny, které drží jako přišité nebo to, že nám prádlo při praní pustí barvu a obarví další prádlo.

Rozhodla jsem se tedy vyzkoušet prací ubrousky, které chrání před nežádoucím obarvením. Ty mne nadchly již na tiskové konferenci, kde jsem byla na představení této revoluční novinky.  Mám velkou rodinu a peru skoro pořád. Hlavně tmavé prádlo a pak prádlo červené a růžové, pestrobarevné. Mám i bílé prádlo, ale to neperu tak často a zde si dávám velký pozor, abych jej s nějakými jinými kousky nesmíchala.

Moc ráda jsem tedy vyzkoušela K2r Ubrousky Colour Catcher - prací ubrousky, které chrání před nežádoucím obarvením.

Jaké jsou moje závěry? Je to senzační vynález! Dokonce u pruhovaného povlečení, které pustilo barvu a obarvilo bílé pruhy na růžové, v předchozích praních se bílé pruhy díky ubrousku vrátily k bílé! Což jsem vůbec nečekala!

Zde jsou moje důkazy!

Tmavé prádlo – i když bude nějaký kousek pouštět barvu, asi to nepoznám, jak je všechno tmavé, obarvení ostatních věcí moc nehrozí. Přesto jsem do pračky ubrousek pro test vložila a vidíte – něco přece jen pouštělo.

ubrousek K2r

Tmavé prádlo

Toto testování mne zajímalo nejvíc – červené povlečení moc nepoužívám, právě proto, že již při předešlých praních pouštělo. Zde je mé nadšení – nejen, že ubrousek zachytil barvu, ale dokonce dříve růžové pruhy se při tomto praní odbarvily zpět na bílou, což jsem vůbec nečekala. Pro zvědavost jsem přidala ještě žlutobílou utěrku, kde by byla červená barva (kdyby pouštěla) dobře vidět: utěrka zůstala krásně bíložlutá! Tak zde vidím nejlepší důkaz, jak utěrky fungují!

prádlo

Problematické povlečení, červená velmi pouští. Po vyprání s ubrousky je bílá bílou a bílo-žlutá utěrka není obarvená.

Barevné kousky – červené, růžové, fialové věci – zde ubrousek zachytil šedofialový odstín. Oblečení bylo bez obarvení.

barevné kousky

Nestále barevné prádlo, ubrousek měl po vyprání růžovo-šedou barvu.ubrousky

Jak dopadlo testování: Černý ubrousek - tmavé prádlo, červený ubrousek- povlečení, šedo-růžový ubrousek -barevné prádlo.

Bílé oblečení – zde jsem použila ubrousky K2r Ubrousky Intenzívní bílá - prací ubrousky, které zachovávají zářivě bílou barvu prádla a chrání ho před zašednutím. Vyprané trička a tílka byla krásně bílá.

bílé oblečení

Ubrousek pro intenzivní bílou. Vyprané kousky byly bělejší.

 

Jak tento revoluční vynález funguje? Velmi snadno. Stačí vložit ubrousek K2r COLOUR CATCHER do pračky před vložením prádla a přidat prací prostředek jako obvykle. Prací ubrousek zvládne zbytek hravě sám. Barevné částečky a špína se totiž obvykle uvolňují během praní do prací lázně, kde se mohou usadit na jiném kousku oděvu a nechtěně ho obarvit či způsobit zašednutí.

K2r COLOUR CATCHER je zcela bez chemie, využívá fyzikální reakce na principu magnetu. Díky revoluční patentované technologii prací ubrousky barvu uvolněnou ve vodě přitahují. Jsou navíc vyrobeny z polymeru, husté trojrozměrné struktury, takže rozpuštěná barviva zachytí a znovu neuvolní. Letmý pohled po praní vás přesvědčí – důkaz je na ubrousku!

Color catcher

Čtěte další články:

Více na http://ano.colourcatcher.cz

Reklama