Žehlení patří k těm méně oblíbeným činnostem v domácnosti, které musím pravidelně vykonávat. Ulehčuji si to, jak to jde, spoustu svých věcí ani nežehlím, protože jsou strečové a „natahovací“, jak já říkám, takže se vyžehlí přímo na mně.

Kamenem úrazu jsou ovšem manželovy košile a potom také ložní prádlo. Manžel má rád damašek, pořídili jsme si jednu sadu opravdu kvalitního damaškového povlečení, jenomže jak jsem po prvním oprání zjistila, vyžehlit ho je takřka nemožné. Tedy s mojí starou žehličkou, kterou jsem měla předtím. Ta už moc nenapařovala, sice byla velmi lehká, ale byl problém vyžehlit s ní dobře bavlněné košile, natož silný a kvalitní damašek…

Braun

Proto jsem byla zvědavá, jak si s výše jmenovaným poradí nový Braun TexStyle 7. Chvíli jsem si na novou žehličku musela zvykat, ale tak je to vždycky.
Měla jsem například strach, jestli nebude žehlička „přepadávat“, protože jsem zvyklá žehličku odkládat přímo na prkno do svislé polohy a říkala jsem si, že když je žehlička v zadní části užší, bude to možná problém. Naštěstí se moje obavy nepotvrdily, žehlička je stabilní.
Co mě potěšilo okamžitě, byla dlouhá „šňůra“. Tu jsem ocenila hned, protože jsem zvyklá žehlit v obývacím pokoji na jednom určitém místě, kde mám dost světla a zároveň vidím na televizi, a jako naschvál nejbližší zásuvka je za rohem, takže jsem mívala s kratší šňůrou problém.
Ovládání žehličky je velmi jednoduché, je to klasika, kterou hned pochopíte bez toho, aniž byste musela dlouze studovat návod.
Potěšilo mě i automatické vypínání žehličky – často se mi stane, že někam odběhnu a na chvíli zapomenu, že mám vlastně v obýváku „rozžehleno“.
Žehlička si poradila při nejvyšší teplotě a spoustě páry i s tím zmiňovaným damaškovým povlečením daleko lépe, než můj starší model.
Při žehlení manželových oblekových kalhot jsem poprvé vyzkoušela i přídavnou ochrannou plochu, tak zvaný textilní protektor, z toho jsem byla asi nejvíc nadšená. Nemusela jsem použít vlhké plátno, jak to obvykle při žehlení kalhot dělávám, aby se nevytvořily lesklé plochy. Protektor se jednoduše „nacvaknul“ na žehlicí plochu a mohla jsem pokračovat v žehlení.

Se žehličkou Braun TexStyle 7 jsem tedy celkově velmi spokojená a děkuji redakci za možnost ji vyzkoušet!

Jana

Čtěte také:

Reklama