myca.jpg
V uplynulém týdnu jsme měly možnost testovat kromě dalších spotřebičů tři modely myček MORA. Deset testerek mělo možnost se seznámit s testovanými spotřebiči a vyzkoušet si je. Hodnotily jsme, jak myčky nádobí umyly, jak moc jsou hlučné, jaké mají vnitřní uspořádání a jaké funkce bychom využily. Jak naše testování dopadlo?

Co jsme testovaly a jaké jsou naše recenze?

Vestavná myčka MORA IM 655
m1.jpgVestavná plně integrovaná myčka Mora IM 655 s pěti praktickými programy, čtyřmi mycími teplotami a mnoha pokročilými funkcemi je vhodná i do větších rodin. Do dvou košů totiž pohodlně umístíte až 13 jídelních sad najednou, které bezchybně umyje a usuší už s 9,9 l vody. Ovládací panel je skrytý a je osazený tlačítkovým ovládáním s displejem. Mezi praktickými funkcemi stojí za zmínku například funkce RychléMytí, která umožňuje zkrátit délku vybraných programů – třeba už tak rychlý hodinový program na rekordní čtvrthodinu.  Skvělá je i funkce ExtraSušení, která po aktivaci během posledního oplachování zvýší teplotu, aby se tak i problematické plastové nádobí pořádně vysušilo. Efektivní funkce ExtraHygiena napodobuje proces sterilizace a je ideální pro rodiny s dětmi: v kombinaci s intenzivním programem umožňuje totiž mytí při teplotě 75 °C – dostatečně vysoké pro eliminaci většiny bakterií. Se systémem AquaStop se nemusíte obávat nemilého překvapení v podobě vytopení. Přívodní hadice se totiž skládá ze dvou odolných vrstev a hned u vodovodního kohoutku je bezpečnostní ventil, který vám zaručí maximální ochranu vašeho domova před poničením vodou. Navíc se myčka i sama vyčistí: stačí, když jednou za měsíc spustíte samočisticí program a už nikdy nebudete muset ručně drhnout vanu myčky, ostřikovací ramena a trysky. Doporučená cena je 7 990 Kč.

Více najdete na těchto stránkách:

Naše recenze – shrnutí od 10 testerek:

Testerky se shodly, že tato myčka je za velmi příznivou cenu v poměru s funkcemi, které nabízí. Nádobí bylo dobře umyté a vysušené. Myčka je při chodu docela tichá a ovládání je jednoduché – tlačítkový panel a displej je uživatelsky snadný. Kapacita myčky je 13 jídelních souprav a prostor je dobře skladný – jak příbory, tak sklo i talíře se dají do myčky dobře poskládat. Myčka nabízí 5 základních programů a zajímavé funkce. Při testování jsme ocenily například funkci RychléMytí, protože když máte v myčce méně zašpiněné nádobí, tento program je naprosto dostačující. Velmi praktický je samočistící program, který výrobce doporučuje spustit aspoň jednou měsíčně. Celkový dojem z myčky je velmi dobrý a testerky daly myčce 89 %. Některé z testerek by ocenily, kdyby se myčka po domytí sama otevřela, tento model ale tuto funkci nemá. Shrnutí je – spolehlivá myčka, která odvede svou práci a je za velmi příznivou cenu.

Vestavná myčka MORA IM 685
m2.jpgVestavná plně integrovaná myčka MORA IM 685 je skvělým pomocníkem i do větších rodin – spolehlivě umyje a usuší až neuvěřitelných 16 sad nádobí. Je vybavená třemi koši s pohyblivými prvky a přizpůsobitelným nastavením; horní koš je určen pro pečlivé a šetrné mytí příborů a kuchyňského náčiní bez poškrábání. Skrytý ovládací panel je opatřen tlačítkovým ovládáním s displejem a mnoha praktickými funkcemi, jako je například RychléMytí, které umožňuje zkrátit délku vybraných programů. Funkce ExtraHygiena umožňuje v kombinaci s intenzivním programem mytí při teplotě 75 °C, a tak se postará o eliminaci většiny bakterií, třeba když myjete dětské láhve nebo kuchyňská prkýnka. Zvolíte-li funkci SušeníPlus, po ukončení programu se automaticky pootevřou dvířka, aby tak unikla pára a následný sušicí cyklus proběhl úsporněji. Pokud si nevíte rady, jaký program použít, zvolte úsporný ECO Program nebo AUTO Program, který sám zvolí optimální parametry mytí. Praktický je i odložený start až o 24 hodin. Myčku jde připojit přímo na přívod teplé vody (nejvýše 70 °C) pomocí speciální hadice, odolávající vysokým teplotám, a tak dál šetřit cennou energii. Se systémem AquaStop se nemusíte obávat nemilého překvapení v podobě vytopení. Myčka se i sama vyčistí – stačí jednou za měsíc pustit příslušný program, který vyčistí vanu, ostřikovací ramena i trysky. Doporučená cena je 10 990 Kč.

Více najdete na těchto stránkách:

Naše recenze – shrnutí od 10 testerek:

Myčku MORA IM 685 ocení domácnost, která má více členů, případně malé děti. Její objem je velký, do vnitřního prostoru myčky se vejde až 16 sad špinavého nádobí. Velmi praktické je mobilní vnitřní uspořádání – koše na nádobí si můžete nastavit přesně, jak chcete. To je praktické, například když myjete nějaké vyšší nádobí. V případě, že máte vyšší talíře, nemusíte je v myčce pokládat, ale pohodlně zvednete vrchní koš a talíře pod něj postavíte do úchytek vedle sebe. To testerky ocenily jako velké plus. Pro příbory má myčka určený horní šuplík, dají se sem pohodlně naskládat. Při testování jsme zjistily, že je nádobí hezky a čistě umyté, hlučnost myčky je normální. Myčka nabízí praktické funkce, které můžete využít. Líbí se nám funkce RychléMytí, která umožňuje zkrátit délku vybraných programů, nebo funkce SušeníPlus, kdy se dvířka po ukončení mycího cyklu automaticky pootevřou. Cena za myčku je přijatelná. Tomuto modelu myčky daly testerky 91 %. 

Vestavná myčka MORA IM 687
m3.jpgVestavná plně integrovaná myčka MORA IM 687 je naprosto špičková v mnoha ohledech – svojí tichostí, úsporností při spotřebě elektrické energie i vody, skvělou účinností mytí i sušení a extra velkou kapacitou. Jeden mycí a sušicí cyklus přitom zvládne už s 9,6 l vody. S naprosto mimořádnou kapacitou 16 sad nádobí je vhodná i do větších rodin a všude tam, kde se hodně vaří. Je vybavená třemi koši s pohyblivými prvky a přizpůsobitelným nastavením; horní koš slouží pro pečlivé a šetrné mytí příborů a kuchyňského náčiní. Skrytý ovládací panel je opatřen tlačítkovým ovládáním s displejem a mnoha praktickými funkcemi, jako je například RychléMytí, které umožňuje zkrátit délku vybraných programů včetně už tak rychlého hodinového programu. Funkce ExtraHygiena umožňuje v kombinaci s intenzivním programem mytí při teplotě 75 °C, která postačí k eliminaci většiny bakterií. Zvolíte-li funkci SušeníPlus, po ukončení programu se automaticky pootevřou dvířka, aby tak unikla pára a následný sušicí cyklus byl efektivnější a energeticky úsporný. Energii pomáhá šetřit o možnost připojení přímo na teplou vodu. Samozřejmostí je úsporný ECO Program nebo AUTO Program, který sám zvolí optimální parametry mytí. Praktický je i odložený start až o 24 hodin. Myčku jde připojit přímo na přívod teplé vody (nejvýše 70 °C) pomocí speciální hadice, odolávající vysokým teplotám. Se systémem AquaStop se nemusíte obávat nemilého překvapení v podobě vytopení. Myčka je osazená novým výkonným invertorovým motorem a je velmi tichá (44 dB). Dokonce se i sama vyčistí – stačí jednou za měsíc pustit příslušný program, který vyčistí vanu, ostřikovací ramena i trysky. Doporučená cena je 12 990 Kč.

Více informací najdete na těchto stránkách:

Naše recenze – shrnutí od 10 testerek:

Tato myčka je ze všech tří modelů jednoznačně nejlepší a uspokojí i náročnější majitelku či majitele. Doporučily bychom ji domácnosti, která má více osob a kde se často myje nádobí. Ovládání myčky je snadné a lehce pochopitelné. Myčka je dobře řešená, jednotlivé koše můžete nastavit pohodlně tak, jak zrovna potřebujete. Nestane se vám tedy, že větší a vyšší nádobí budete muset mýt v ruce, protože se vám do myčky nevejdou. Z funkcí teserky ocenily zejména RychléMytí, které umožňuje zkrátit délku vybraných programů včetně už tak rychlého hodinového programu. Funkce ExtraHygiena umožňuje v kombinaci s intenzivním programem mytí při teplotě 75 °C, což je vhodné například pro sterilizaci nádobí pro malé děti. Výhodou je také možnost spustit myčku, když nejste doma nebo později večer, a to díky odloženému startu. Stačí navolit a myčka se sama spustí v čase, který požadujete. Velmi praktický je samočistící program, který podle výrobce stačí použít jednou za měsíc. Myčka nádobí umyla dobře a nádobí bylo dobře vysušené. Pokud si zvolíte funkci SušeníPlus, když myčka domyje, automaticky po ukončení mycího cyklu otevře dvířka. To je velmi praktické, protože horká pára může ven a nádobí hezky oschne a celá myčka se vyvětrá. Tato myčka má spoustu vychytávek, které jsou praktické a které často využijete. Při testování jsme neměly výhrady, navíc je velmi tichá. Cena odpovídá tomu, co myčka nabízí. Testerky daly této vychytané myčce 94 %.

V příštím článku si budete moci přečíst recenze na chladničku a varnou desku od značky MORA.

608fcb3992834obrazek.pngNaše články:

Reklama