Musím se přiznat, že nejsem úplně zdatná v technice a ani nejsem zastáncem „odkládání“ dětí u počítače, tabletu či mobilu. Jenže…  Díky testování mobilní televize Horizon Go a virtuální videotéky My Prime od UPC jsem na věc trochu změnila pohled. Pokud máte v hlavě zdravý rozum a nenecháte dítko u těchto vymožeností sedět celý den, tak služba od UPC, kterou jsem na tabletu měla možnost testovat, je skvělý přítel i pomocník.

auto

Když jsem dostala možnost testovat mobilní televizi Horizon Go od UPC, ihned jsem věděla, že tuto službu využiji pro svou šestiletou dceru, která nesnáší cestování. Pokud to Lucku v autě zabaví, nebude jí špatně, nebude se neustále dotazovat, kdy už tam budeme, nebudu muset při řízení neustále dokola zpívat Na hradě Okoři,  začnu o používání mobilní televize Horizon Go od UPC uvažovat. Začaly prázdniny a já jsem vyjela s Lucinkou do ZOO.  Horizon Go lze totiž kromě Wi-Fi používat na mobilech, tabletech nebo noteboocích i díky mobilnímu internetu přes 3G nebo 4G. Říkala jsem si, že cesta bude ideální příležitost jak Horizon Go otestovat. A tak začalo mé první testování.

luckaLucku při cestování nadchla nabídka videotéky My Prime!
Jako první jsem vyzkoušela videotéku My Prime. Dvěma kliky jsem se již v autě dostala do přehledu této rozsáhlé nabídky filmů a seriálů. Začala jsem hledat něco vhodného v sekci Děti a rodina. Během chvilky jsem našla dlouhý seznam filmů, seriálů a pohádek pro děti. Lucka miluje zvířata, tak se chvilku rozhodovala, zda se podívat na Krtečkova dobrodružství, Past na žraloka nebo Kozí příběh se sýrem…, ale po chvilce zvítězil Modrý tygr. Cesta do ZOO nám uběhla rychle pouze s jednou zastávkou pro nevolnost. Byla jsem ráda, že se Lucka takto skvěle zabavila, protože jsem s ní jela sama, a tak jsem se mohla v klidu soustředit jízdu a hledání cesty do zoologické. Další krásnou pohádkou, na kterou se Lucka koukala, byla při zpáteční cestě Dešťová víla. Videotéka My Prime má stovky titulů pro všechny věkové kategorie, mnoho žánrů a věřím, že si vybere opravdu každý. Já se moc těším, že až si večer vlezu do postele,  v klidu si užiji film Bílá Masajka.

Velké plus dávám jednoduché obsluze, kterou zvládla levou zadní i Lucka. Jednoduše kliknete na ikonu Horizon Go a na obrazovce je vidět nabídka televizních kanálů a programů, které televize vysílá. Dále pak vidíte nabídku videotéky My Prime, a to jak filmy, tak seriály.

Pokud si z této z této jednoduché nabídky nevyberete, máte několik možností, jak si vybrat dle svého vkusu. Jednou z možností je kliknutí na logo Horizon Go a v nabídce si vyberete dle svého přání:

lucka1Chcete sledovat televizi? Jednoduše kliknete na Sledovat televizi. Služba nabízí přes 60 televizních stanic. Podle toho, jaký tarif od UPC máte předplacen je složena i nabídka kanálů na Horizon Go. Zároveň také vidíte, co televize právě vysílá. Nemůžete si vybrat? Pak se můžete jednou podívat na nabídku podle žánru. Máte náladu na pěknou hudbu? Zatrhněte Hudba a vidíte nabídku TV, které právě hudební pořad vysílají. Potřebujete zjistit aktuální informace o dění ve světě? Není nic lehčího než kliknout na záložku zprávy a můžete si vybrat z nabídky stanic, kde jsou zprávy právě vysílány. Ale to není vše. Můžete využít hledání podle názvu pořadu či jména herce a v nabídce okamžitě vidíte možnosti, kde a v jakých pořadech můžete sledovat vámi vybrané téma nebo protagonistu. Musím přiznat, že touto možností jsem byla nadšena. Jsem fanynka tenisu, a jak všichni víme, probíhá Wimbledon. Během chvilky jsem věděla, že přenos z tenisového turnaje mohu sledovat živě na Nova Sport či ze záznamu na televizi Fanda. Vidíte i to, jak dlouho zhruba bude přenos trvat. Tuto nabídku díky programovému průvodci EPG vidíte dokonce i na několik dní dopředu.

Doma to máme trošku obráceně, já jsem sportovní nadšenec a manžel sportu moc nedá. V klidu a pohodě jsem letos Wimbledon sledovala přes domácí Wi-Fi na terase a měla jsem u toho přehled, jak se Lucka koupe v bazénu. Pro ženy, které musí zvládat několik věcí najednou, je to super. Přirovnala bych to asi k rozdílu mezi klasickým drátovým telefonem a mobilem. Ta svoboda a možnost mobility je úžasná.

A jaký je závěr mého testování?
Přes počáteční nedůvěru ve své technické schopnosti a také obavy, zda budu mít pod kontrolou, jak dlouho jsou dcera Lucka či syn Tomáš na tabletu, jsem nadšená. Velká nabídka televizních stanic je skvělá a videotéka My Prime má takový rozsah v žánrech, že si nedokážu představit někoho, kdo by si nevybral podle svého gusta. Podle UPC se nabídka neustále obměňuje a rozšiřuje. Jednoduchost ovládání je tak přehledná, že ji zvládne jak šestileté dítě, tak takřka osmdesátiletý důchodce (testováno na vlastní otci J). Za mou osobu, a troufnu si říci, že i za celou rodinu mobilní televizi Horizon Go a filmotéku My Prime od UPC vřele doporučuji na cesty, letní terasu, chalupu či jen tak do postele.

Věra Forejtová

Čtěte naše články:

Jak Horizon s videopůjčovnou My Prime získat?
Jestliže patříte mezi stávající zákazníky digitální televize UPC a máte doma kompatibilní set-top-box, budete nebo jste již byli na službu Horizon převedeni.
Noví zákazníci si mohou Horizon s videotékou My Prime a mobilní televizí Horizon Go objednávat na všech prodejních kanálech UPC včetně webových stránek www.upc.cza zákaznické linky 241 005 005.

Reklama