Jak se testování chopila naše redaktorka Karolína Waberová?

Když jsem dostala na testování lepidla Pattex Chemoprén, měla jsem radost, že je to příjemná změna. Většinou testuji kosmetiku, i když jsou mi lepidla bližší. Rozhodla jsem se spravit všechno, co jsem dosud nechávala na později.

První mi do ruky padly boty, na kterých se přes léto utvořil „žralok“. Nanesla jsem lepidlo na obě plochy, nechala ho odvětrat a pevně stiskla a jednu minutu držela. Materiál se hned chytl k sobě, což se mi líbí, protože většinou jsem musela nechat spoj pod nějakým těžkým předmětem několik hodin. Boty jsou teď jako nové, i když se musím přiznat, že jsem nejprve nanesla lepidla Pattex Chemoprén Obuv moc, takže jsem ho musela ze spoje utírat. Na to doporučuji dávat si pozor.

Jako druhý jsem vyzkoušela Pattex Chemoprén Extrém, který je určený na namáhané spoje. Už delší dobu mě trápilo víko plastového boxu, který máme na balkóně na plastový odpad. Víko bylo ulámané v ohybech. Ohyby jsem opatrně slepila a teď už dva týdny drží i přes to, že musí odolávat vlhkosti.
Jeden rozbitý talířek může člověka rozesmutnit, zvláště pak, když patří do sady. Slepila jsem ho lepidlem Pattex Chemoprén Univezál, který ho nyní drží tak, že se ani nehne. Navíc spoj není téměř vidět.
Poslední ze čtyř „držáků“ šel na řadu proto, aby mi vylepšil můj nově zakoupený vůz. Poslední majitel se o něj moc nestaral, a také je to auto z roku 2002. Textil ze dveří byl odlepený po celé délce, takže jsem nejprve po kraji nanesla vrstvu Pattex Chemoprén Transparent  a potom jsem látku prsty přimáčkla a zasouvala pod plast. Takto bylo auto i na čištění interiéru a textil stále drží!

Pokud potřebujete doma něco slepit, inspirujte se našimi recenzemi!

Jaká lepidla jsme měli možnost testovat?

Pattex Chemoprén Univezál se ve vaší domácnosti nikdy neztratí, protože doma i na zahradě je stále potřeba něco opravovat a toto lepidlo je vhodné na lepení široké škály materiálů jako je například dřevo, plasty, guma, kůže, plech sklo, korek, karton. Takže s ním opravíte hračky, jako je domeček pro panenky, rozbitou vázu či hrnek, ale přilepíte s ním i věšáky v předsíni nebo zrcadlo. A pokud máte Pattex Chemoprén Univerzál v plechovce, můžete se pustit i do pokládání lina či lišt.

Pattex Chemoprén Obuv se hodí na lepení a opravování veškeré obuvi. Díky jeho transparentnosti vzniká po zaschnutí lepeného spoje průhledná vrstva a není tedy poznat, kde vaše obuv byla slepována. Což jistě ocení zejména dámy, v jejichž šatnících nesmí chybět krásné lodičky i pánové, kteří si potrpí na kvalitu a nehodlají se vzdát svých pohodlných bot. Lepidlo je vysoce odolné vůči vlhkosti, zároveň zůstává i po zaschnutí stále pružné, tudíž si na své přijdou i sportovci a maminky, jejichž dítka ráda vyráží za dobrodružstvím, ještě když se na trávě třpytí ranní rosa. Pattex Chemoprén Obuv pevně spojuje širokou škálu materiálů, jako je například kov, kůže, guma, korek, ale i například dřevo, měkčené PVC nebo textil.

Pokud oprava vašich věcí vyžaduje opravdu velikou sílu, přináší Pattex i Chemoprén Extrém, který je přímo určený na zvláště pevné lepení kůže, dřeva, gumy, textilií, kovů, překližky a mnoho dalších materiálů vyžadujících velkou pevnost spoje. Snadno s ním slepíte například pásek, ucho ke kabelce či madlo od lednice.


Pattex Chemoprén Transparent je vhodný pro lepení a slepování věcí, u kterých vyžadujete neviditelný spoj, který jistě oceníte i při slepování průhledných či průsvitných materiálů jako je sklo, plexisklo nebo textil. Pattex Chemoprén Transparent můžete však využít i na lepení dřeva, kovu, gumy, kůže, plsti nebo měkčeného PVC. S tímto lepidlem tak zachráníte mnoho dětských hraček, jako jsou například prstýnky s kamínky, ale i babiččiného oblíbeného trpaslíka.

Naše články:

Více druhů Chemoprénu, ale i dalších pomocníků na doma i ven naleznete na www.pattex.cz.

Reklama