Anketa probíhala ZDE

Jak se vybraným slečnám stavebnice líbí? Vybírají si stavebnice, dle toho, zda se hodí pro holky nebo s nadšením postaví i stavebnice, které nejsou na první pohled výslovně dívčí? Řeší vůbec malé slečny, zda mají růžovou dívčí stavebnici nebo si vybírají motiv, který je zaujme? Vše se dozvíte v našem testování!

61fa4b5ab3201obrazek.jpg

61fa4cf4a7a1dobrazek.jpgL.K.
Na Harryho Pottera se doma díváme tradičně kolem Vánoc. Většinou stihneme všechny díly od Štědrého dne až do Nového roku a od ledna se těšíme, až to za rok „spustíme“ znovu. Letos jsme k pohádkám ještě přidali stavění LEGA, takže atmosféra i se všemi známými postavami z kouzelnické ságy byla dokonalá.

LEGO je stavebnice pro všechny děti
Stejně tak, jako se moje dcera dívá na filmy s typicky mužskými hrdiny jako je Spiderman nebo tým Avengers, tak si ráda staví s LEGEM, které se způsobem a určením nijak nevyhraňuje. Mohu potvrdit, že spoustu zábavy přináší oběma dětem bez rozdílu. Dcera i syn si od útlého věku vybírají hračky na základě pocitu a sympatií, neurčuji jim, co mají číst, jaké hrdiny sledovat nebo s jakou stavebnicí si mají hrát. Stavebnice LEGO s Harry Potterem jsou zkrátka pro všechny milovníky stavění i party kouzelníků školy v Bradavicích.   

Jako vystřižené z kultovní filmové ságy
LEGO Harry Potter Bradavice: setkání s Chloupkem je další skvělá stavebnice z řady o kouzelníku Harry Potterovi. Připomíná setkání s tímto strašlivým trojhlavým psem v prvním díle sedmidílné filmové ságy. Chloupek byl jeden z podivných „mazlíčků“ Bradavického klíčníka Hagrida, který psa půjčil Brumbálovi, aby hlídal vchod do místnosti s Kamenem mudrců. Každá z jeho hlav měla svojí jedinečnou osobnost, jedna byla ostražitá, další netečná a poslední chytrá. Jediný způsob, jak psa obejít, byl zahrát mu píseň, po které tato obrovská bestie usnula.

Chloupek je ukryt ve třetím patře Bradavického hradu, kde vystraší trio Harry, Hermiona a Ron, které utíká před školníkem Filchem a jeho kočkou, paní Norrisovou. Profesor Quirrell pronikne na konci dílu kolem Chloupka pomocí harfy, která psa uspí. Harry a jeho přátelé už však takové štěstí neměli a jen těsně uniknou padacími dveřmi jeho třem zuřivým hlavám.

Stavebnici jsme stavěli střídavě všichni v pauzách mezi sledováním filmu, ale nejvíc se mu věnovala dcera. Jaké bylo její překvapení, když v krabici objevila zlatou minifigurku Hermiony Grangerové, která připomíná 20. výročí řady LEGO® Harry Potter.

61fa4c50e04c5blobid0.jpg
Foto: Se souhlasem čtenářky

61fa4cfce3e32obrazek.jpgD.D.
Mám doma dospělého syna a 11ti letou dceru. Děti si vždy hrály s tím, co je bavilo. Nesnažila jsem se je ovlivňovat při výběru hraček. Byla jsem ráda, že si hrají a nekoukají na televizi, když jsem potřebovala něco udělat. Musím říci, že dle mého pocitu dívka, která si hraje, pro okolí s hračkou pro kluka (např: kladívko, technické stavebnice, bagr, luk…) je šikovná, chlapec, který nosí panenku v náručí, je divný. Ještě nedávno byl divný i kluk, který si přál k narozeninám kuchyňku. A kolik dnes máme šikovných kuchařů, které vaření opravdu baví. Každé dítě rozvíjí něco jiného, tak proč by si holčička nemohla hrát s Legem, které není zrovna princeznovské? Třeba až bude dospělá, bude skvělá architektka pěkných baráků.
Ale teď k testování Lega.
LEGO Harry Potter Bradavice: setkání s Chloupkem
Harry Potter je kultovní tahák pro holky i kluky. Dcera zasedla ke stavěný hradu okamžitě, jak stavebnici rozbalila a se slovy „to musím dnes dát“ zmizela v pokojíku. Během večera měla stavebnici postavenou a s radostí v očích si potom dlouho hrála, že je Chloupek či Harry. Vůbec jí nezajímají ani neřeší problémy společnosti, že ona by měla být vlastně ta Hermiona. A jsem za to moc ráda. Děkuji za možnost testování a za velkou radost, kterou dcera z Lega má.

he1.jpg
Foto: Se souhlasem čtenářky

61fa4d0b7a2b1obrazek.jpgK.P.
Lego Harry Potter – Setkání s Chloupkem - z tohoto Lega měli radost všichni členové naší domácnosti, a překvapivě, velkou radost měl ten nejstarší, můj muž. Dětem dalo hodně práce, aby tatínek stále nechtěl se stavěním pomáhat. Lego stavěl syn i dcera dohromady a šlo jim to pěkně od ruky. Děti stavba Bradavic tak pohltila, že neproběhlo ani sourozenecké pošťuchování a výměna názorů, kdo má pravdu J.  Lego z řady Harry Potter je vždy krásné, a to i v tomto případě, navíc měli děti radost ze zlaté Hermiony. Díky krásnému hradu a mnoha známým postavičkám, Lego neleží doma v poličce, ale každou chvilku si s ním děti hrají a na Bradavickém hradě kouzlí. Zda je syn Hermiona nebo dcera prakticky neřeší.

he3.jpg
Foto: Se souhlasem čtenářky

61fa4d114758cobrazek.jpgD.P.
Moje dcery LEGO milují a tak jsem byla velmi vděčná za testování LEGA. Jen žasnu, jakou fantazií jsou děti obdařeny.  Nejvíce je oslovilo LEGO DOTS Kreativní designérský box a Harry Potter, byly z toho unešené.  
Protože mají různá Lega, kombinovaly je, jak se jim to hodilo. A protože doma již jedno Lego Harry Potter mají, Lego s Chloupkem s tím propojili. Vznikla krásná stavba, kterou každou chvilku renovují. Vůbec jim nevadilo, že stavebnice bývají přisuzovány spíše klukům, řekla bych, že si to ani neuvědomovaly a natěšeně si hrály a různě stavěly, co je napadlo, a že těch nápadů měly dost. Děkuji za možnost testování já i mé dcery.

61fa4b95af98bobrazek.jpg
Zajímá vás, jak malé slečny vidí svět dívek a chlapců? Zda řeší rozdíly v hračkách pro holky či kluky? Pak se těšte na další příběhy z testování Lego stavebnic.

V příštím článku se dozvíte, jak byla holčičky spokojené se stavebnicí Lego Minecraft Tržiště.

dopo.jpg

Naše články: