Hrají ji děti i dospělí bez ohledu na věk nebo pohlaví a téměř cokoli s tematikou Minecraftu se ihned stane bestsellerem. A tak když značka LEGO® přišla s řadou Minecraft, úspěch byl zaručen! O úspěchu LEGO Minecraft se můžete přesvědčit v testování dětí našich čtenářek, za které jim děkujeme.

61fa4e2a2227dobrazek.png

61fa4ecc00e0aobrazek.pngL.K.
U nás patří stavebnice LEGO k nejoblíbenějším hračkám posledních 5 let. S tím, jak obě děti rostou, vyvíjí se tak i jejich zaměření na stavebnice, po kterých touží. Od Duplo a základních stavebnic jsme se tak dostali přes řady City, Friends, Ninjago až k Lego Creator nebo Technic. Dnes si obě děti hrají se všemi stavebnicemi, a i od ostatních rodičů slýchám, že dávno neplatí, že řada LEGO Friends je jen pro holky a např. Technic zase jen pro kluky.

LEGO Minecraft chytne všechny děti, které tuto počítačovou hru buď dávno znají nebo se s ní teprve seznamují. Není proto vůbec divné, že tentokrát po ní „skočila“ jako první moje dcera a hned se pustila do sestavování zábavného světa s jedinečnými postavami vytvořenými z LEGO® kostek.   

Lego Minecraft Tržiště, které tentokrát stavěla výhradně moje dcera, je stavebnice plná populárních prvků ze hry Minecraft, které inspirují k nekonečnému kreativnímu hraní. Dceru nadchl vybuchující důl, lamy či nepřátelský kostlivec. Pro dceru to byl neskutečný adrenalin. Tato stavebnice má mnoho využití a vypadá to, že dcera ji určitě nějakou dobu nedá z ruky. Vždyť kde jinde může být kostlivcem J. Kdy se jí poštěstí těžit a prodávat diamanty jako při hře na Steva? Už jsem koukala po dalších stavebnicích Lego Minecraft, protože u nás toto Lego sklidilo obrovský úspěch. Děkuji, že jsem díky vašemu testování mohla udělat dceři tak velkou radost.

ma1.jpg
Foto: Se souhlasem čtenářky

61fa4ed54bb89obrazek.pngD.D
Hru Minecraft hrál v minulosti můj syn a teď ji zná a hraje i má dcera. Lego Minecraft je skvělý nápad, jak se děti zabaví bez počítače. Tím, že dcera hru Minecraft zná, je z Lega Minecraft doslova nadšená. A já také! Nesedí u počítače, ale skládá tržiště, které díky dalším stavebnicím Lego stále rozšiřuje. Jako strážce ji baví bránit vytěžené bohatství s lukem v ruce proti kostlivcům a lamám. Střílení lukem ji baví i v reálném životě J. Díky této hře si děti rozvíjí hodně fantazii. Postavičky ji úplně pohltily. Je zábavné slyšet dceru prskat jako lama J. Super stavebnice, kterou ocení holky i kluci s vlastní fantazií.

61fa4e937de61blobid0.jpg
Foto: Se souhlasem čtenářky

61fa4edc4335aobrazek.pngK.P.
Dalo by se říci, že lego Minecraft je vnímáno v našem okolí spíše jako klučičí záležitost, ale snažíme se, aby dcery tyto rozdíly až zas tolik neřešily. I proto jsem byla ráda za toto testování, za které děkuji redakci i Legu. Dcerám je 7 a 9 let a s Legem Minecrat si hrají obě. Pečlivě se střídají, která je „klaďas“ a která je „vykuk a lump“. Občas mi přijde, že je velice baví být záporák J. Možná je to tím, že je učíme stále co je správné, jak být slušný člověk, ale ve světě fantazie, může lump dělat co chce. Co opravdu neřeší je pohlaví. Neřeší, zda jsou holky a jsou za postavu kluka… A to si myslím je dobře. Proto u nás hračky pro holky a pro kluky nejsou. Jsou prostě hračky oblíbené a hračky, které skončí v šuplíku.

ma2.jpg
Foto: Se souhlasem čtenářky

61fa4ee57e41eobrazek.pngD.P.
Skvělá stavebnice, u které představivost dcer pracovala na plné obrátky. Musím přiznat, že starší dcera si věděla se stavebnicí více rady a hodně improvizovala. Mladší se jí nejprve snažila přiblížit, než zjistila, že fantazii se meze nekladou. Když pak objevila, že může mít schované předměty, pokud otočí páčkou, byla doslova nadšená. Jakou radost dokáže dětem udělat malá schovávačka.
Oběma se moc líbí všechny postavičky a používají je u dalších her s Legem. Co víc si přát než hravé dítě, ať si hraje na lamu, piráta, princeznu atd… Představivost je krásná u dětí i dospělých.
61fa4dd5e8428obrazek.pngZajímá vás, jak malé slečny vidí svět dívek a chlapců? Zda řeší rozdíly v hračkách pro holky či kluky? Vadí dětem při hře, že zastupují druhé pohlaví? Pak se těšte, na posední testovací článek LEGO DOTS Kreativní designérský box.
61fa4de7795cdobrazek.png

Naše články:

Reklama