Před prázdninami u nás na stránkách probíhala soutěž, ve které jste mohly získat chutné hranolky McCain k tomu, abyste je otestovaly! Děkujeme za zaslané reakce, je vidět, že vám opravdu chutnaly!

Hranolky McCain už jen se slunečnicovým olejem

Společnost McCain se stala prvním evropským výrobcem mražených bramborových produktů, který při jejich výrobě přestal používat palmový olej. Nyní bude pro všechny výrobky z brambor používat výhradně unikátní směs slunečnicových olejů, která je příznivější pro lidské zdraví a navíc má při přípravě lepší tepelnou stabilitu.

Jak testování dopadlo? Přečtěte si odpovědi našich tří čtenářek

hranolkyHned v den, kdy jsem domů přinesla termotašku se zásilkou hranolků k testování, si manžel objednal „hranolkovou“ večeři. Manželova volba zněla vlnky + něco. Lednička zela prázdnotou, ale nakonec jsem v jejích útrobách našla alespoň vajíčka. Takže k vlnkám se toho večera podávala omeleta. - Tedy ve verzi pro tatínka. Syn si dal vlnky s vlnkami bez příloh. (A pro jistotu ani nepoužil příbor - jedl to rukama). Na maminku zbyly pouhé dva hranolky, a to ještě jen proto, aby, když už je má testovat, je také otestovala. Vlnky byly krásně měkounké a ani trochu vysušené.
Hned o víkendu, po příchodu ze ZOO, si moji chlapi objednali opět hranolky. V lednici už čekala rozmražená kuřecí prsíčka. Jen jsem je lehce orestovala na oleji a podávala s hranolky Indian style. Tyto hranolky celé rodině zachutnaly - tedy hlavně já jsem z nich byla naprosto nadšená. (I když kuře bylo také vynikající.) Nikdy by mne nenapadlo, že hranolky můžou být tak výborné - tedy tak výborně ochucené. Jejich chuť bych přirovnala k výbornému bramboráčku. A taky byly jako bramboráčky uvnitř vláčné. Tyhle hranolky budeme jednoznačně kupovat častěji. Jsou prostě mňam...
Hranolky ve tvaru písmene U jsem jedli hned několikrát - měli jsme je s kuřecí čínou a se smaženou brokolicí (a to dokonce 2x). Tyhle hranolky mi trochu připomínají chipsy (nejsou však tak nacucané olejem). Díky tvaru jsou hodně křupavé a oproti jiným hranolkům i trochu sušší (což ale neznamená, že by to bylo na závadu). Rozhodně jsou tyto hranolky jiné než klasické hranolky - a to nejen tvarem.
Klasické hranolky opět téměř celé zhltnul manžel se synem - zbylo na mne opět pár hranolku „pouze k testování“. Manžel si je dal se smaženým sýrem - syn opět ve verzi hranolky s hranolky bez příloh (a opět bez použití příboru). Hranolky byly chutné a vláčné - a hlavně nebyly nasáklé olejem jako některé konkurenční výrobky.

Hranolky jsem pekla v horkovzdušné troubě a na přípravu mi stačil kratší čas, než je uveden na obalu. Ochucené byly tak akorát s plnou chutí (některé konkurenční výrobky mívají trochu mdlou chuť). Všechny druhy hranolků byly po upečení uvnitř krásně vláčné a na povrchu příjemně křupavé. A již před upečením měly žlutou barvu (což některé konkurenční výrobky nemají, jsou spíše šedo-bílé) - po upečení byly zlatavé. V chuti hranolků bylo poznat, že jsou smažené na slunečnicovém oleji - na poctivém slunečnicovém oleji.

S přáním krásného dne
Petra Hoffmannová


Dobrý den, ještě jednou mockrát děkuji za výhru, udělala mně i mé rodině velkou radost.

Značka hranolků a brambor McCain mě velice příjemně překvapila, musím říct, že v porovnání s ostatními značkami je tu velký rozdíl v chuti - jsou na povrchu křupavější, a přitom nejsou vysušené. No a jak jsem použila „výhru“ - hranolky, vlnky a americké brambory jako klasickou přílohu k masu a orientální a indické brambůrky jsme si upekli „jen tak na chuť“ k televizi. Mně osobně nejvíc chutnaly vlnky a americké brambory, děti daly nejvíc bodů ochuceným výrobkům - orientálním a indickým.

Celkově bych tuto značku bramborových výrobků hodnotila na jedničku a touto výhrou si značka McCain získala další zákazníky :-), tedy mě a mé děti. Přečetla jsem si o procesu výroby a vyhovuje mi, že se při ní používají jen kvalitní slunečnicové oleje. I když cena je vyšší a na trhu je dost levnějších výrobků, kvalita a lepší chuť této značky stojí za to.

Radka Vrbová


Thranolkyestování stále pokračuje, začaly jsme s dcerou od těch známých a dáváme si je při lepších příležitostech. Moc mi chutnaly vlnky a chybu nemají Indian Style. Určitě Denisa dělá reklamu pro McCam s taškou, kterou jsem dostala. Recepty nové jsme nezkoušely, Denisa je aktivní sportovec... tak jen šup do trouby a hotovo. Zbývající 4 balíčky se budou testovat koncem prázdnin, na společných narozeninách dcery a 2 vnuček.
Jestli stačí aspoň těchto pár řádek, moc děkuji za výhru a myslím stále na Vás, mám Vás u ledu.
Rozhodně tato značka předčí všechny mnou koupené hranolky. Jsou výtečné.

S pozdravem
Jana

Související články:

Hranolky McCain už jen se slunečnicovým olejem

Historii hranolek píše i společnost McCain

Hranolky McCain s chutí exotiky