V rámci našeho tématu jsme uspořádali se značkou Craft testování cyklistických kalhot a cyklistické sukně.
 
První recenzi najdete ve článku Testování cyklistických kalhot Craft Empress Bib. Co nám napsala čtenářka Romana?

Jak naše testování dopadlo? Přečtěte si další recenzi od čtenářky Katky, které zároveň děkujeme za hezké fotky a s jejím svolením je uveřejňujeme.

Testovala jsem cyklošortky CRAFT Velo XT Shorts v oranžové barvě a ve velikosti XL. 
Kolo je pro mě ten neoblíbenější sport. Na kole jezdíme s dcerami minimálně 1x v týdnu. Mladší vozím ještě na sedačce na kole a starší 7 let s námi utlápne i 50 km. Takže jsem byla nadšená, že jsem byla vybrána k testování.
 
Cyklošortky se skládají ze dvou částí - přiléhavé kraťasy s vložkou v šedé barvě se připínají na patentky k oranžovým kraťasům. Cyklistická vložka je hodně široká a dobře vyztužená (ačkoliv je krásně tenká a v podstatě v šortkách není vůbec vidět). Na kole velmi dobře sedí a je hlavně 100% funkční. Pokud ale plánujete mezi jízdou, delší chůzi, či odpočinek, doporučuji spodní kraťasy sundat, jak je vložka široká, tak jsem si otlačila vnitřní stehna - ale to jen v době, kdy jsem neseděla na kole. Při jízdě na kole je pohodlná. 
 
Oranžové - vnější šortky mě nadchly svým pasem, který je tvořen vysokou pružnou částí, takže žádné otlačení břicha a žádná koukající záda. Navíc si nemusíte dělat starost, když trochu zhubnete či ztloustnete, šortky vám díky pružnému pasu budou stále dobře.  Šortky jsem používala nejen na kolo, ale také bez vnitřních šortek jako klasické turistické kraťasy. A obstály na výbornou. Materiál je rychleschnoucí, takže když jsme se lehce namočily v řece, tak byly za chviličku suché. Je to naprosto lehounký a příjemný materiál. Navíc mě překvapilo, jak z nich jde dobře pryč špína - dcery mě zašpinily blátem. Já jen opláchla vodou a vše bylo hned pryč. Na túru i na kolo jsou velmi pohodlné a vzdušné. A tím že je lze nosit s vložkou i bez ní, tak to jsou šortky, které opravdu využijete na 100%.  Cyklošortky CRAFT Velo XT Shorts mě opravdu oslovily a asi si je pořídím i v černé barvě.

Katka – hhranolka
 
Více inspirace na dámské cyklokalhoty naleznete zde.

Cyklošortky CRAFT Velo XT Shorts
Dámské volné šortky z jemného materiálu, s odnímatelnými boxerkami a cyklistickou vložkou C4.
Kalhoty jsou z příjemného, mírně elastického materiálu, mají elastické klíny pod gumou v pase.
Svým majitelkám nabízí 1 přední skrytou kapsu na stehně.  Šortky obsahují odnímatelné boxerky s cyklovložkou Craft Infinity C4.

Cyklistická vložka Craft Infinity C4 je strečová ve všech směrech, bezešvá, s antibakteriální úpravou, anatomicky tvarovaná pro ženy. Je laserově střižená, což zabraňuje vzniku přetoků a má certifikát nejvyšší kvality Oeko-Tex®. Více zde.

Naše články:

Reklama