Recenze společenské hry Perfection:

Měla jsem pro testování na výběr z různých typů her. Vybrala jsem pro děti (dcerka 4 roky, syn 6 let) logickou hru Perfection od společnosti Hasbro.
5b7689552d203obrazek.png

5b7689980e2e0obrazek.pngPodstata hry je jednoduchá a vychází z toho, že je třeba seřadit všechny tvary do odpovídajících políček. Má to, ale jeden háček, na vložení všech tvarů máte jen jednu minutu, pokud to v časovém limitu nestihnete, tak hra „vybuchne“. Vyhrává ten nejrychlejší, tedy ten, kdo v čase do jedné minuty poskládá všechny tvary do příslušných políček. Hra je doporučena pro děti od pěti let, ale je možné jí hrát i s mladšími dětmi.

Čtyřletá dcerka ji zvládala a bavila ji, jen u ní jsem časovač nespouštěla, protože by to v časovém limitu nestihla. Když jsme hru vybalili, bylo třeba si ji před hraním nachystat. Jednotlivé tvary byly v plastové mřížce a bylo třeba je nejprve vyloupat. Už tato činnost děti bavila :). Pokud jde o tvary tak vedle klasického trojúhelníku či obdélníku, najdete i nezvyklé tvary (kytička, hvězdička, různé úhelníky aj.).

Hrací deska, do které tvary skládáte, je uložena v hrací krabici a na začátku hry je třeba ji zatlačit do polohy dolů (za předpokladu, že budete hrát na čas a budete nastavovat časovač). Pokud budete hrát bez časovače, desku dolů zatlačit nemusíte. Pro spuštění časovače je třeba dát do hrací krabice dvě tužkové baterie AA, které nejsou součástí balení. My jsme první hru dali nanečisto (bez časovače), abychom si to vyzkoušeli.
5b76896299f7cobrazek.png

Druhou hru jsme pak hráli už s časovačem. Kolečko časovače otočíte z 0 na 60, přepněte tlačítko na polohu START a časovač začne tikat. Ne vždy se podařilo tvary seřadit do časového limitu a pak nastala část, která se dětem líbila snad nejvíce. Jakmile časovač dotikal, zatlačená deska „vyskočila“ a všechny již zařazené tvary z ní vyskočily. Při troše cviku se nám však po nějaké chvíli podařilo vše zvládnout i v časovém limitu.

Co jsem po skončení hry uvítala, byla možnost uklidit tvary do zadní přihrádky v hrací krabici. Takže jsem nemusela řešit, ukládání tvarů např. do sáčku a podobně a předejít tomu, že je napříště někam šikovně založím:).
5b76897bdc3d6obrazek.png

Dle mého názoru tuto hru s dětmi využijeme, ať již jako zábavu doma, nebo třeba na dětské oslavě, prostě všude tam kde si děti rády hrají. S ohledem na menší velikost tvarů bych nedávala dětem mladších tří let. Díky této hře si děti mohou procvičovat jak jemnou motoriku, tak logické uvažování a zlepšuje se koordinace rukou a očí.

Její recenzi najdete zde.

Naše články:

Uložit

Uložit

Reklama