Celé tři měsíce jste měli možnost na našich stránkách shlédnout přílohu Pro krásu, v rámci které jste se mohli dozvědět mimo jiné i to, jak správně pečovat o svou pleť, poradit se s paní dermatoložkou a také se seznámit s novou průlomovou kosmetickou řadou od L´Oréal Paris - Derma Genesis. Také jsme zde pro vás připravili několik soutěží. Jedna soutěž o kosmetiku Derma Genesis byla spojená s testováním této řady vámi, čtenářkami. Vyhrálo celkem 30 čtenářek a v dotazníku jste nám poslali své názory na testování této kosmetiky, které bylo velmi kladné a pozitivní.

Jedna z vás nám zaslala moc pěkné hodnocení Derma Genesis, a tak jsme se rozhodli ho zde zveřejnit:

 

Jako snad každá žena kolem čtyřicítky jsem začala zejména po ránu pozorovat na své pleti drobné vrásky. Některé se během hodinky, dvou vyhladily, ale jiné, zejména ty kolem očí a vedle nosu, zůstaly patrné. Nebyly nijak hluboké, ale protože už moje maminka říkala, že je lepší řešit malé problémy než se pak potýkat s velkými, došla jsem k názoru, že moje pleť potřebuje zjevně jinou péči, než jakou jsem jí poskytovala doposud.

 

Nejprve jsem si koupila řadu krémů proti vráskám od firmy Garnier, na kterou jsem byla zvyklá. A opravdu musím říci, že mne nezklamaly. Byly trošku mastnější, než bych si představovala, ale celkem dobře se vstřebávaly a téměř úplně mne zbavily ranních kruhů pod očima, jen oční krém mi trošku oči dráždil. Tak jsem ho musela přestat používat. Samozřejmě, že jsem v časopisech a na internetu dále sledovala nové trendy v péči o pleť, takže mé pozornosti nemohly uniknou články v internetovém časopise Žena-in, který vysvětloval působení nové řady kosmetiky od L´Oréal Paris Derma Genesis.

 

Přiznám se, že i když na reklamu moc nedám, vzbudily moji zvědavost. A když se pak objevila možnost soutěžit o řadu výrobků na vyzkoušení, nezaváhala jsem a soutěže se účastnila. A měla jsem štěstí!

 

Plna očekávání jsem nejprve ovoněla všechny flakony, nemám totiž ráda příliš parfémované krémy, a zkusila denní krém na zápěstí, mám totiž poměrně citlivou pokožku. Nebudu Vás dál napínat. Nebudu tvrdit, že se mi pleť vyhladila, jako by mi bylo patnáct, to od krému snad ani nikdo neočekává, ale denní i noční krém se velice snadno vstřebává, k mému překvapení není nijak moc mastný.

 

Dokoupila jsem si i gelovou pleťovou vodu od L´Oréal Paris, abych měla kompletní řadu. Musím říci, že po asi 14 dnech používání této kosmetické řady mám pocit, že se stav mé kůže opravdu zlepšil. Pobývám hodně na sluníčku, a přece nemám kůži vysušenou. Po ránu nemám propadlé oči a rýhy pod očima, které se sice vždycky za chvilku srovnaly, ale přece jen jsem se při prvním pohledu do zrcadla sama sebe po probuzení lekla, zmizely. Teď už nemám pocit, že jsem večer předtím musela dlouho flámovat. V období menstruace se mi vždycky pleť zhoršila a dost často jsem byla citlivá i na krém, na který jsem jinak byla zvyklá. Musím říci, že na kůži jsem tentokrát vůbec nepoznala, že se blíží moje dny.

 

Ale největším překvapením se pro mne stal oční krém. Zatím žádný z krémů ,které jsem zkusila, jsem nemohla použít, když venku svítilo sluníčko. Po hodině nejpozději mne řezaly oči. Přiznám se, že jsem krém použila s velkou nedůvěrou až po týdnu, co jsem ho měla doma, ale zvědavost mi nedala. A musím to zaklepat, používám ho teď denně a nijak mne nedráždí.

 

Co se týče koncentrovaného séra, nejprve jsem si ho dávala podle návodu ráno i večer před aplikací krému. Po asi týdnu se mi na čele objevily malé hrbolky. Den jsem vynechala a použila jen krémy - hrbolky se ztratily. Zřejmě signál, že se ani dobré nemá přehánět. Teď si sérum dávám jen ráno pod denní krém a všechno je v pořádku.

 

Pokud jde o působení této kosmetiky, velice mne překvapila a ráda bych u ní zůstala. Cena je sice vyšší než u krémů, které jsem používala předtím, ale je pravda, že čím je žena starší, tím více většinou musí investovat do vzhledu, a kvalita má svou cenu. Jediné, z čeho mám ještě obavu, je typ obalu této řady. Do flakonků není vidět, a tak nevím, jak poznám, že už jsem na dně. Dávkování je sice pohodlné a moc se mi líbí, ale měla jsem již dříve krém s obdobným dávkovačem, avšak s průhlednou lahvičkou. Dávkovač se po asi čtyřech týdnech pokazil a třebaže jsem viděla, že je v lahvičce ještě více než polovina krému, musela jsem ho vyhodit, protože jsem se k němu nemohla nijak dostat. Tady navíc nebudu mít jistotu, jestli se pumpička pokazila, nebo jestli už v lahvičce žádný krém není. Takže jestli zůstanu u této značky i po dobrání vyhraného balíčku, záleží na tom, jak dlouho mi vydrží. Odhadem vím, že stejné množství mé původní řady mi vydrželo něco kolem 2 až 3 měsíců.

 

Pokud vydrží stejně, musím říci, že jsem objevila svoji novou kosmetiku.

 

Čtenářka Edna Nemódní

 

Reklama