5a9d58918966cobrazek.pngLepekFit – doplněk stravy, který je vyvinut přímo pro osoby s intolerancí na lepek. Mechanismus účinku je překvapivě jednoduchý. LepekFit obsahuje enzymy, které dokáží štěpit lepek na jednotlivé oligopeptidy a aminokyseliny. Ty jsou pak pro člověka daleko lépe stravitelné než složitá bílkovina lepku.

V rámci testování doplňku stravy jste se zapojily vy – naše milé čtenářky. Jak LepekFit hodnotíte?

Kateřina O.
Trpím pouze lehkou intolerancí na lepek, nikterak neléčenou – pro zlepšení trávení používám tabletky na nadýmání a probiotické tabletky. Proto mě zaujala možnost zúčastnit se testování LepekFit, abych zjistila, zda mi pomůže, zda to bude lepší než samotná probiotika. Mé projevy – nadýmání, zácpa následovaná průjmem. Užívala jsem dle návodu před jídlem, než jsem šla zkusit např. pečivo. Za mě tedy funguje lépe než kombinace probiotik a léků proti nadýmání. Nevím, jak by reagoval člověk, u kterého je diagnoza celiakie, ale pro někoho, kdo má lehkou intoleranci, nebo komu prostě není po jídlo často dobře, tak ať to zkusí. U mě zabralo a až vypotřebuji všechny tabletky, tak asi opět koupím, abych měla doma stále k dispozici.

Marcela Z.
Má osobní zkušenost je velice pozitivní. Nejprve jsem byla trochu nedůvěřivá a skeptická. Tento produkt, ale splnil mé očekávání a změnil můj život. Jeho účinky jsou znatelné. Nyní se nemusím obávat, pokud zkonzumuji malé množství lepku, že se mi udělá zle. Má intolerance na lepek byla velice omezující. Tato skutečnost se změnila s tímto produktem. Nosím ho všude s sebou. Tablety se dobře polykají, rychle působí. Bezprostředně před konzumací jídla, které obsahuje lepek užiji 1 tabletu, zapiji vodou a nechám působit. Tablety jsou potažené speciálním obalem, jenž snadno umožňuje průchod kyselým prostředím žaludku a zajišťuje rozpad tablety až v místě potřeby, tedy v tenkém střevě. Tento způsob uvolňování účinné látky je pro mě velice důležitý, jelikož trpím ještě refluxem jícnu a chronickým zánětem žaludku. Užíváním těchto tablet mi zcela pomohlo od nechtěného zvracení, nadýmání, křečí, bolestivého pocitu v žaludku a střevech. Navíc mi pomáhá i s trávením. Což velice oceňuji. Nepociťovala jsem žádné vedlejší účinky. Tento produkt si budu i nadále kupovat pro potřebu, kdy nebudu moci zcela dodržet bezlepkovou dietu. Poměr ceny a účinku je zcela v pořádku. Produkt a jeho dostupnost je velice snadná. Lze zakoupit v kamenných lékárnách, on-line, v obchodech se zdravou výživou i v e-shopech. 

Lucie Ch.
Dobrý den, moc děkuji za možnost otestovat výrobek LepekFit. Mohu objektivně říci, že při užívání jsem měla minimální problémy s trávením, žádné bolesti břicha či nadýmání. Najednou jsem se cítila plná energie, hlavně jsem si mohla dát i klasický rohlík. Za mě malý zázrak. Koupila jsem si další balení a doporučila kamarádkám, jenž mají rovněž intoleranci lepek.

Gabriela K.

Mám mírnou intoleranci na lepek, tak jsem tento doplněk stravy uvítala. Tablety jsem užívala 1x denně bezprostředně před jídlem obsahující lepek ráno nalačno, jak je psáno na přebalu krabičky.  Bohužel v krabičce není žádný další návod, kde bych vyčetla, zda se má užívat tableta vždy před jídlem obsahující lepek nebo opravdu jen 1x denně, jak jsem užívala já. Každopádně musím říci, že mi tento přípravek pomohl, netrpěla jsem v době užívání tolik nadýmáním a bolestivostí břicha. A myslím, že se mi prostě lépe trávilo.

5a9d58b43b051obrazek.pngBlanka H.
Děkuji za možnost testování. Alergie na lepek se u mě projevila po porodu, tedy před rokem. Snažím se vyhýbat problematickým potravinám, ale bohužel lepek je kolikrát tam, kde by ho člověk nečekal, není to pouze o vysazení pečiva, jak jsem původně myslela. A teď k samotnému produktu LepekFit - tabletky jsou trošku větší, bez výraznějšího aroma, ale nebyl problém je polknout. Je opravdu nutné si přípravek vzít před zamýšleným jídlem, jednou jsem zapomněla, vzala chybně až po a účinek se nedostavil. Pokud jsem si tabletku vzala např. před těstovinami, obtíže jsem téměř nezaznamenala. Pokud ale např. před kouskem chleba, obtíže se i tak dostavily (bolest břicha, nateklost, křeče, nadýmání), sice v menší míře, ale rozhodně nemohu říct, že vymizely. Takže za mě produkt doporučuji, pokud člověk plánuje udělat dietní výjimku, případně mu stačí zažívací problémy eliminovat. Jde o můj individuální názor a zkušenost, netroufám si zobecňovat.

5a9d58c241516obrazek.pngAndrea Ř.
Přípravek užívám asi 14 dní, po konzumaci čerstvého pečiva nebo třeba knedlíků se u mě objevilo nadýmání a pocit plnosti. Po užití přípravku jsou tyto stavy lepší, cítím, že jídlo mě tolik nezatěžuje. Mohu ho doporučit, myslím, že je dobrou volbou pro všechny, které trápí jak celiakie, tak intolerance lepku.

Ladislava W.
LepekFit zatím jen zkouším dost opatrně, protože mám obavy, jestli to bude doopravdy pomáhat při intoleranci lepku. Sice jsem to vyzkoušela, ale moc mi to zatím nepomohlo, asi to chce používat delší dobu. Zatím tedy žádné kladné výsledky z tohoto doplňku stravy nemám.

Zlata K.
LepekFit jsem začala užívat dnem, kdy jsem ho obdržela. Byla jsem velmi zvědavá na jeho účinky. Po požití lepku mívám obvykle nepříjemné škroukání v břiše, pocit tlaku, někdy bolesti a potom nepříjemný průjem. Tyto příznaky se po užívání tohoto doplňku opravdu výrazně zmírnily a někdy zcela vymizely. Tedy v závislosti na množství požitého lepku a na délce užívání přípravku. Ovšem čím déle LepekFit užívám, tím lépe se cítím. Užívala jsem jednu tabletu před konzumaci pokrmu obsahujícího lepek, tak jak je uvedeno v návodu. Nicméně nikde na obalu, ani nebyl přiložen příbalový leták, který by ujasnil, kolik je maximum tablet za den. Více lepkových jídel než jedno denně a jednu tabletu jsem si netroufla. Ale zajímalo by mě, zda je to teoreticky možné a zdravotně bezpečné. LepekFit mě ale velmi pozitivně překvapil a pro ty, co trpí problémy po požití lepku, to může být velký pomocník, zejména na cestách. Mohu jej doporučit.

5a9d5b027a4e6obrazek.pngVíce informací naleznete na těchto stránkách.

Přečtěte si také:

Reklama