OI000438-3-.jpg

Testovaly jsme bio rýžové mléko, mandlové mléko bez cukru a slazené bio mandlové mléko. Dále jsme měly možnost ochutnat veganské smetany na vaření, veganskou pomazánku s curry a ananasem, hummus a pomazánku s paprikou a kešu. Co na výrobky K-take it veggie říkáme v redakci a co nám chutnalo nejvíce?

5ffed026c7c87OI000440-1-.jpg

Marta

Ráda jím zdravé věci a většinou mi chutnají. Nejinak je tomu u těchto produktů K-take it veggie z Kauflandu. Kvalita a čerstvost je při vaření důležitá, a tak jsem je ráda otestovala. Moc mi chutnala všechna rostlinná mléka, která si ráda přidávám například do cereálií a občas i do kávy. Tam mi nejvíce sedělo sladké mandlové. Skvělé byly i smetany na vaření. Jídlo oproti klasické smetaně odlehčí a mně pokrmy s nimi velice chutnaly. Mým favoritem je kokosový krém a krém na bázi ovsa a slunečnicového oleje. Pokrmy krásně zjemní. Co se týče pomazánek, těšila jsem se, až vyzkouším tu s paprikou a kešu a rozhodně mě nezklamala. Výborná kombinace.

OI000437.jpg

Veronika

Značku K-take it veggie jsem díky redakčnímu testování vyzkoušela vůbec poprvé. Ráda bych řekla, že ne naposledy, ale kolem místa mého bydliště bohužel Kaufland není, takže nakupuji jinde. A aby těch poprvé nebylo málo, poprvé v životě jsem měla rýžové a mandlové mléko. Obě mléka mi moc chutnala, jsou přirozeně nasládlá a skvěle se podle mě hodí nejen do kávy, ale třeba i do ovesné kaše. Z pomazánek musím vychválit spojení papriky a kešu ořechů. Na pečivu je vynikající, ale chutnala mi i jen tak se zeleninou. Hummus je taková klasika, kterou mám minimálně jednou týdně a produkt od K-take it veggie mě rozhodně nezklamal. Z pomazánky s ananasem a curry byla cítit exotika, ale přiznám se, že tento výrobek nebyl úplně podle mého gusta.

OI000435-1-.jpg

Vendula

Přiznám se, že máme Kaufland trochu z ruky, ale kvůli řadě K-take it veggie a nejen jí mi stojí za to se jednou za čas do tohoto řetězce vypravit. Některé produkty pro mě novinkou nebyly, třeba bio rajčatovou pomazánku s bazalkou jsme si už koupili a chutnala skvěle v kombinaci s kozím sýrem nebo ricottou. Zkoušeli jsme i vegetariánskou pomazánku s paprikou a kešu oříšky. Díky lehkému balení s námi v létě putovala v batohu společně s rýžovými chlebíčky a byla skvělou zdravou svačinkou na výletě. Rostlinná mléka moc nepoužíváme a vlastně by bylo fajn je zařadit do našeho jídelníčku, chutnala totiž moc dobře. Polepšíme se. K-take it veggie doporučuji nejen vegetariánům. 

OI000434.jpg

Rostlinné produkty jsou vhodné nejen pro vegetariány a vegany. I když máte pestřejší jídelníček a jíte maso, budeme rádi, když vás inspirujeme a naše rostlinné veggie tipy z Kauflandu vás budou bavit natolik, že u nich zůstanete. Jsou totiž vhodné pro každého, komu chutnají a kdo se chce stravovat zdravě.

Pokud si tedy chcete nakoupit kvalitní produkty, vyrazte jako my do Kauflandu.
Řetězec nabízí širokou škálu veganských a vegetariánských produktů. Vlastní značku K-take it veggie uvedl na trh již v roce 2016,a většina produktů je navíc v bio kvalitě. Sortiment rostlinných produktů neustále rozšiřuje a na výběru nových spolupracuje i s Českou veganskou společností. Nabídka zahrnuje sójová, mandlová nebo rýžová mléka, jogurty, pomazánky i bezmasé uzeniny nebo hotová jídla. Posledními novinkami jsou bio kokosové jogurty natur nebo s příchutí mango-maracuja s lahodnou kokosovou chutí. Mají jemnou krémovou konzistenci, vysoký podíl kokosového mléka, vyšší obsah vlákniny a nízký obsah cukru.

Kvalitu produktů K-take it veggie potvrzuje vítězství Veggiegurtu v testování spotřebitelského časopisu dTest v loňském roce. Je bio, bez přidaného cukru a výživovými hodnotami srovnatelný s běžnými mléčnými jogurty. Navíc vychází skvěle, co do poměru kvality a ceny. Vyzkoušejte ho třeba v osvěžujícím a lahodném smoothie. Stačí rozmixovat čerstvé ovoce, ovesné vločky, přidat lžičku medu a Veggiegurt K-take it veggie.

V Kauflandu, jak jsme se sami přesvědčili, najdete na jednom místě i mnoho dalších oblíbených značek pro vegetariány a vegany jako Alpro, Garden Gourmet nebo vyhlášené bezmasé burgery od Beyond Meat i oblíbené produkty slovenské rodinné značky Lunter.

Na www.kaufland.cz najdete další veggie tipy i kuchařku. Díky K-take it veggie zůstane vaše strava pestrá a zdravá. 

Reklama