62b4641f2d308kefir.jpg

Jogurty, ochucená mléka a různé zakysané výrobky patří k těm, které v naší redakční ledničce prakticky nikdy nechybí. Dáváme si je ke svačině a kolikrát i k rychlému obědu, když zrovna nestíháme. Zdravou výživu a hezkou postavu totiž řešíme vlastně všechny a třeba takový kefír je v tomhle ohledu naprosto ideální. Obsahuje totiž probiotika, spoustu bílkovin a pokud si zvolíte nízkotučnou variantu, má i málo kalorií. Když proto dorazila zásilka s kefírovými mléky z Mlékárny Valašské Meziříčí, měly jsme všechny radost a s chutí jsme se pustily do testování.

A tady jsou naše hodnocení, postřehy a doporučení:  

Klára
Velmi mile mě překvapilo množství druhů kefírů, které Mlékárna Valašské Meziříčí nabízí svým zákazníkům. Mám ráda mléčné produkty a také je pro mě důležitý zdravý jídelníček, který se snažím dodržovat. Líbí se mi, že je mohu pít samostatně, ale dají se použít například i do smootie, na zalití cereálií nebo těsta na ovocnou bublaninu. Je pro mě důležité, že obsahují jen 0,8 % tuku a další zdravé složky. Chuťově jsou všechny varianty velmi povedené, nejraději je mám vychlazené. Nejvíce mi chutnalo Kefírové mléko nízkotučné jahodové.

Vendula
U nás se kefírová mléka z Mlékárny Valašské Meziříčí pijí pravidelně. Nejčastěji je servíruji dcerám ke svačinám, ale sahám po nich i já sama. Mám chronický zánět střev a právě takto si udržuji správné trávení. Navíc nám opravdu chutnají. Favoritem je višňový a meruňkový kefír. Z neochucených kefírových mlék pak dost často peču nebo je přidávám do těsta na lívance.

Marta
Kefírová mléka piji velmi zřídka, a když už si něco kupuji, tak je to právě od Mlékárny Valašské Meziříčí. Nejraději mám klasické verze bez příchutí, ale když už to musí být, chutná mi docela meruňka. Jde o fajn svačinku, navíc zdravou s probiotiky a bílkovinami.

Veronika
Kefírová mléka sice nepiju pravidelně, ale ráda po nich sáhnu, když mě třeba zlobí zažívání. Obvykle jsem si v obchodě vybírala neochucenou variantu, ale to se po našem redakčním testu nejspíš změní. Naprosto mě totiž nadchlo kefírové mléko s příchutí višní. Vychlazené z lednice je neuvěřitelně osvěžující a není přeslazené. Mírně, ale ne nepříjemně štípe na jazyku. Moc mi chutnala i meruňka a jahoda. Bezový květ s citrónem už tolik ne, ale věřím, že si své fanoušky také najde.

Zuzana
Miluju osvěžující chuť višní, takže tahle varianta kefírového mléka patří k mým favoritům. Je super, že stačí vypít tuhle krabičku a rázem je po hladu. Můj tip je přidat kefír do ovocného smoothie, které si můžete s přehledem dát i jako variantu lehké a zdravé snídaně.

Jaká kefírová mléka od Mlékárny Valašské Meziřící můžete ochutnat?

 • Kefírové mléko nízkotučné jahodové
  Kefírové mléko nízkotučné s příchutí jahody obsahuje probiotické kultury (Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacterium, Streptococcus Thermophilus). Je vhodné pro všechny věkové kategorie. Obsahuje 0,8 % tuku. Více najdete zde.  
 • Kefírové mléko nízkotučné meruňkové
  Kefírové mléko nízkotučné s příchutí meruňky obsahuje probiotické kultury (Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacterium, Streptococcus Thermophilus). Je vhodné pro všechny věkové kategorie. Obsahuje 0,8 % tuku. Více najdete zde
 • Kefírové mléko nízkotučné višňové
  Kefírové mléko nízkotučné s příchutí višně obsahuje probiotické kultury (Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacterium, Streptococcus Thermophilus). Je vhodné pro všechny věkové kategorie. Obsahuje 0,8 % tuku. Více najdete zde
 • Kefírové mléko nízkotučné citron, bezový květ
  Kefírové mléko nízkotučné s příchutí citron, bezový květ obsahuje probiotické kultury (Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacterium, Streptococcus Thermophilus). Je vhodné pro všechny věkové kategorie. Obsahuje 0,8 % tuku. Více najdete zde

Další informace najdete na Mlekarna-valmez.cz.

Reklama