Snídáte každé ráno? Máte na snídani čas nebo se odbýváte a snídani vypouštíte? O významu snídaní jako důležitého zdroje energie na celé dopoledne, jsme napsali spoustu článků. Konec konců tento názor zastává a prosazuje většina odborníků na výživu.

Neexistují žádná doporučení, jak má vypadat ta správná snídaně. I z našeho průzkumu vyplývá, že většina z nás snídá to, co nám chutná a vyhovuje. Někdo míchaná vajíčka, jiný koláček nebo striktně zdravé cereálie s jogurtem.  Pestrost snídaňových menu je značná. Liší se nejen podle chuťových preferencí, ale také podle místních zvyků, či dokonce podle ročních období nebo sezóny jednotlivých plodin. U snídaní platí v podstatě stejné zásady jako u stravování obecně: pestrá, vyvážená snídaně, která svým složením a energetickou hodnotou odpovídá potřebám daného organismu. A k tomu my ještě dodáváme, že nejdůležitější je ale snídat!

S kolegyní Jitkou jsme šly minulý týden ráno na jednání a domluvily jsme se, že si před schůzkou dojdeme na snídani. Já mám ráda k snídani jogurt s ovocem, kolegyně preferuje slané snídaně, tak jsme se rozhodly vyzkoušet snídaňovou nabídku McDonald´s. Protože navíc na našich stránkách propagujeme aktuální projekt řetězce McDonald´s, přišlo nám přirozené vyzkoušet právě tuto nabídku. A proč ne hned ráno formou snídaně?

Nabídka snídaní, která je časově omezená do 10.30, se nám zdála pestrá. Já jsem si dala svůj oblíbený bílý jogurt s lesním ovocem a se sušenkami Bebe Dobré ráno, který si tady občas kupuji, takže jsem šla na jistotu. Kromě toho jsem ale vyzkoušela i vepřový McMuffin Fresh – klasický, žemlí obložený sendvič vepřového plátku se zeleninou a sýrem, to vše doplněno omáčkou DeLuxe s hořčicovou chutí. Bramborovou placičku jsem ale přenechala kolegyni, to není nic pro mě. Jitka vyzkoušela vajíčkový Snack Wrap – pšeničnou tortilu plněnou míchanými vajíčky, sýrem a šunkou a rukolou. Což je náš tip na lehkou netradiční snídani. Pokud máte rádi k snídani vajíčka, doporučujeme vyzkoušet. Pokud chcete snídat vydatněji, pak si dejte Vepřový McWrap s vajíčkem (míchané vajíčka, rajčata, salát, sýr a vepřové maso).snídaně

Protože Jitka měla ještě chuť na něco sladkého, dala si u pultu s kávou sladký dortík –   tiramisu. Piškotový dezert s kávovou příchutí a krémem mascarpone nezklame nikoho. Obě jsme si pochutnaly na kávě latté, mile nás překvapila akce 30 Kč za kávu jakékoliv velikosti.snídaně

Jaké je naše hodnocení? Nabídka snídaní u McDonald´s nám připadá pestrá i s ohledem na různé chuťové preference. Ať dáváte přednost klasické snídani, nebo chcete jen něco malého, domníváme se, že v restauraci McDonald´s najdete to, co vás uspokojí. Můžeme napsat, že jídla byla kvalitně připravená a oběma nám chutnala. A k tomu ještě nabídka McCafé, která je opravdu bomba. No ano - trocha sladkého občas neuškodí. Ale to už musíte opravdu vyzkoušet sami.

snídaně

Čtěte naše články:

Víte, co jíte? Nestyďte se zeptat, vaše tělo si zaslouží znát odpověď

Společnost McDonald´s si stojí za kvalitou svých potravin a dává možnost svým zákazníkům, aby se o tom sami přesvědčili. Jako první společnost ve svém odvětví začala otevřeně zveřejňovat složení a nutriční hodnoty svých jídel a informovat zákazníky v otázkách vyváženého stravování a životního stylu. Aby se zákazníci mohli otevřeně a přímo ptát, spustil McDonald´s v loňském roce internetovou stránku www.narovinu.mcdonalds.cz. Lidé se zde dozvědí cokoli ohledně složení, kvality nebo výroby jídel, která McDonald´s ve svých restauracích nabízí.
Reklama