Klasika Bohemia Sekt demi sec nesmí o svátcích chybět

Proslulé šumivé víno, které si již 50 let získává milovníky sektů svou harmonickou jemně polosuchou chutí a svěží středně plnou květnatou vůní. Pro jeho výrobu sekundárním kvašením francouzskou metodou Charmat jsou vybírána vysoce kvalitní bílá vína a ta jsou do základního cuvée pečlivě sestavována podle originální receptury. Bohemia Sekt demi sec je nejlepší volbou pro jedinečné okamžiky s blízkými, sváteční chvíle i oslavy příchodu nového roku.

Veronika: Kdo by neznal zelenou lahev se sektem? Pro mě jsou to úplně první bublinky, které jsem v životě ochutnala. Bylo to při nějakém ze Silvestrů, kdy jsem dostala cucnout z mamčiny skleničky. Po dovršení plnoletosti jsem si demi sec kupovala už sama na každou oslavu. Šumivé víno má moc příjemnou chuť. Je nepatrně sušší, ale pro mě pořád dost sladké. 

Karolína: Klasický Bohemia Sekt, který nikdy nezklame a je součástí všech důležitých okamžiků v naší rodině od narození dětí po dokončení vysoké školy. Já ho mám ráda jen tak, ale také jako mimosu. 

Marta: Bohemia Sekt demi sec je prostě klasika. Skvěle se hodí k zvláštním příležitostem i pro večery ve dvou, když máte zkrátka chuť na sklenku. Sekt je lahodný a jemný. 

Vendula: Tuto klasickou „Bohemku“ kupuji nejčastěji. Chutná podle mě všem bez rozdílu věku a pohlaví. Je to moje sázka na jistotu. Často pro ni sahám i jako dárek, když jdeme na návštěvu. Hodně jsme toho spolu zažily.

Klára: Bohemia Sekt demi sec je pro mne symbolem oslav. Jistotou chuti, mohu doporučit.


Nealko „Bohemka“ pro ty, kdo to rádi bez alkoholu


Očekávat Nový rok můžete stylově, i když jste třeba v očekávání. Nealkoholický Bohemia Sekt se totiž plně vyrovná běžným sektům, a to po chuťové stránce, aromatem i barvou a také příjemným perlením. Sklenka sektu k Vánocům, a hlavně Silvestru, jednoznačně patří. Když vsadíte na nealkoholický Bohemia Sekt, budete si moci slavnostní atmosféru i výbornou chuť vychlazených bublinek užít, i když budete muset usednout za volant, nebo si alkohol chcete odepřít z jiného důvodu. Nealkoholický Bohemia Sekt stylově podtrhne každý výjimečný zážitek, který by neměl vyprchat z paměti.

Veronika: Kdyby mi kolegyně neřekly, že se nalévá nealko, skoro bych to ani nepoznala. Nejsem žádný znalec sektů, takže mi přišlo, že nealkoholická verze věrně připomíná verzi s alkoholem. Ale je to super varianta pro řidiče nebo pro ty, kteří si prostě jen chtějí zachovat čistou hlavu. Chuti nemám co vytknout.  

Karolína: Bohemia Sekt Nealko jsem jednou přinesla na piknik, který pořádala moje kamarádka, a udělala jsem si z ní legraci. Řekla jsem jí, že je alkoholický. Moc si na něm pochutnávala a pochvalovala si, jak jí nestoupá do hlavy. Podle mě jde o jednoznačný důkaz toho, že je Bohemia Sekt Nealko nejlepším nealkem (nahrazující alko) na trhu.

Marta: Tohle je nealko? Tak to jsem vůbec nezpoznala. Chutná skvěle, má příjemné aroma a dokonbce i bublinky jsou tu jako v klasickém alko sektu. Je to výborná alternativa třeba pro nastávající maminky nebo třeba řidiče. 

Vendula: Nealko varianta je velmi podobná té alkoholické. Lahodná, polosladká, šumivá a téměř nerozeznatelná od té alkoholické. Velmi často ji kupuje na redakční oslavy pro naše řidičky a nastávající maminky, aby jim nebylo líto, že si s námi nemohou ťuknout.

Klára: Velmi dobrá varianta pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou pít alkohol. Bohemia Sekt Nealko není moc sladký, prostě tak akorát, mě chutnal velmi.

Sekt připravovaný tradiční metodou Bohemia Sekt Prestige brut

Ozdobou každé slavnostní události i příjemným společníkem výjimečných chvilek ve dvou nebo s rodinou je Bohemia Sekt Prestige brut. Jako exkluzivní aperitiv probudí smysly každého gurmána a povýší zážitek z mnohých pokrmů. Úžasně doprovodí variaci kozích sýrů, parmskou šunku v kombinaci se žlutým melounem či pokrmy z mořských plodů a ryb. Sekt je vyráběný tradiční metodou zráním v lahvi. Než se objeví ve vaší skleničce, odpočívá na kvasinkách alespoň 12 měsíců. Jen tak získává svůj naleželý buket a charakteristickou chuť.


Veronika: Při ochutnávání dalšího sektu mě hned napadlo, že ho musím koupit svému kamarádovi, který má velmi rád suchá vína. Prestige brut je připravovaný tradiční metodou zrání v lahvi a má pikantní kyselkavou chuť. Já jsem v tomhle trochu barbar a upřednostňuji sladší nápoje.  

Karolína: Už při ochutnávce jsem věděla, že půjde o sekt suššího typu. Proto jsem byla nejdříve nedůvěřivá, suché sekty nemám moc ráda. Jeho chuť mě ale překvapila, slovo prestiž  se k němu skvěle hodí. 

Marta: Na mne trochu sušší, mám raději jemnější a sladší chutě. Ale věřím, že má své příznivce. Není to drink na samostatné popíjení, hodí se zejména jako doplněk třeba k rybě.

Vendula: Po harmonickém chuťově sušším sektu bych sáhla při večeru s manželem. Dobře nachlazenému sektu budou slušet na prkénku nakrájené sýry, klobásy, olivy a jiné pochutiny. Tichá hudba a klidné povídání.  Za mě je to sekt ideální pro slavnostnější událost.

Klára: Mám ráda sušší sekty, tato varianta mi chutnala moc.

Holčičí favorit růžový sekt Bohemia Sekt rosé demi sec

Bohemia Sekt rosé je tu pro všechny, kdo si rádi vychutnají kapku romantiky a něžnosti. Pro romantické večery je jako stvořený, a především dámy ocení potěšení z šumivého vína v růžovém tónu. Okouzlí vás krásnou, lososově růžovou barvou, svěží, jemnou ovocnou vůní a nasládlou, polosuchou chutí. Jeho cuveé je složeno z pečlivě vybíraných modrých hroznů. Jemné, dlouhotrvající perlení povzbudí k chuti především v kombinaci s dezerty nebo zmrzlinou. Příjemně zahraje v míchaných nápojích, jako je například bowle.

Veronika: V mém žebříčku se růžový sekt řadí hned za jedničku v podobě La Fleur. Nejenže dobře vypadá, ale i dobře chutná. Skvěle se bude vyjímat na nějakém holčičím večeru. Má velmi jemnou chuť, která určitě nikoho neurazí.

Karolína: Růžový sekt si opravdu umím přestavit na dámské jízdě, kterou s kamarádkami často pořádáme. Moc dobře ho znám, chutná mi ze všech sketů Bohemia nejvíce. 

Marta: Tohle je jeden z mých favoritů. Osobně preferuji více holčičí pití. Bohemia Sekt rosé demi sec mi moc chutná, je jemný, sladký a svěží. A má navíc úžasnou barvu.

Vendula: Proč jsem tuhle růžovou krásku objevila až nyní? Mohly jsme spolu prožít vášnivé léto. Ale doženeme to spolu v tom příštím. Slibuji. Sekt velmi jemný, sladšího charakteru a opravdu mu bude dobře v dámské společnosti.

Klára: Růžová vína miluju, takže tento sekt je pro mne jasnou volbou. Opravud je chuťově skvělý, ideální na párty s kamarádkami.

Pro romantické vztahy Bohemia Sekt La Fleur

Sekt La Fleur přináší vhodný způsob, jak vyjádřit „mám tě rád“ ně. Něžnému pohlaví. Sekt přináší do každé skleničky krásné aroma růží a muškátů. Na jazyku zaujme svěží ovocnou chutí, která je výtečnou volbou pro každou ženu. Lahev s vychytaným květinovým obalem má navíc i speciální bílý povrch, na který můžete napsat milé přání přímo od srdce. Máte ji rád? Vyjádřete to Bohemia Sektem.

Veronika: U tohoto sektu se mi moc líbila lahev, která navozuje romantickou atmosféru, i samotný název. Hned jsem si představila, jak si sekt s přítelem otevíráme před Eiffelovou věží v Paříži. Ale co už, hodí se i do České republiky. Jde o šumivé víno, které mi ze všech chutnalo úplně nejvíc. Bylo nejsladší a cítila jsem v něm jemné ovocné tóny.  

Karolína: Už lahev napovídá, že je sekt vhodný na romantickou večeři ve dvou. Chutná mi podobně jako růžový sekt, ale je ještě o něco sladší. Navíc mi přijde, že je svěží a květinové, což se k romantickým okamžikům ve dvou opravdu hodí.

Marta: Další můj favorit. Krásně voní po růžích a muškátu. Ta vůně mě dostala jako první, a potom ta chuť. Je svěží, ovocná, jemná. Podle mne skvělá volba, kterou ocení zejména něžné pohlaví. A potom je tu ještě druhá věc, a to je lahev. Náherný obal mě zaujal na první pohled.

Vendula: Tento sekt je ale úplně dívčí záležitost. Slaďoučký, voňavý, lehký a jednoduchý. I design je čistě ženský. Cílová skupina jasně definovaná – křičí marketér ve mně. Ale i pokud jste starší nebo mužského pohlaví, nebojte se ho. Je to velmi chutný sladký sekt, který bude chutnat svátečním „sektařům“.

Klára: Sekt La Fleur je pro mne novinkou, nikdy jsem ho nepila. O to více jsem byla mile překvapená a byl to pro mne objev v rámci tohoto testování. Hezky nachlazený je tak lahodný! Jsem ráda, že jsem ho ochutnala, již ho mám zařazený mezi své oblíbené sekty.

Stylovka na ledu Bohemia Sekt Ice

Nový Bohemia Sekt byl přímo stvořen tak, aby se podával překvapivě na ledu. Na první pohled vás zaujme nepřehlédnutelnou designovou bílou lahví s holografickými efekty. Okouzlí vás ale především svou nevšední chutí s podmanivými tóny Chardonnay a aromatických odrůd. Jeho chuť byla stvořena pro kombinaci s kostkami ledu. Sekt, podávejte ve větší vinné sklence s kostkami ledu, výraznou chuť i vůni můžete podtrhnout snítkou máty. Bohemia Sekt Ice je dokonalým především letním osvěžením.

Veronika: Tohle pro mě byla moc milá novinka. Má moderní designovou lahev a odlišný způsob servírování. Správně je to totiž s kostkou ledu. To jsme v redakci samozřejmě vyzkoušely. A kdyby bylo zrovna parné léto, nedovedu si představit nic více osvěžujícího. Led zvýraznil chuť a bublinky příjemně štípaly na jazyku. Už aby bylo zase teplo! 

Karolína: Tento sekt mě zaujal a už teď se těším, až ho budu pít celé léto. Nevím jak je to možné, ale chuťově se ke kostce ledu hodí mnohem více, než jakýkoliv jiný sekt. 

Marta: Tuhle letní novinku jsem měla čest ochutnat už na začátku září, kdy bylo ještě krásně teplo. S ledem chutná perfektně a skvělě osvěží. Vhodný je tedy zejména na letní party.

Vendula: Aromatické perlivá novinka je z letní edice a má se podávat na ledu. Osobně jsem zkoušela i variantu bez a s kostkou ledu byl tento sekt mnohem zajímavější. A co potom v létě. Těším se, až ho vyzkouším pod slunečníkem.

Klára: Jemný, lahodný, s kostkou ledu je velmi osvěžující. Skvělá varianta na léto. Ale i na jiná období, protože jeho chuť vás dostane!


Pro milovníky extra suchých sektů Château Radyně

Sekt Château Radyně extra brut je jedním z nejsušších sektů na našem trhu. Není zcela pro každého – je určen pokročilejším milovníkům bublinek, kteří dokážou ocenit velmi suchá šumivá vína. Vzniká druhotným kvašením cuvée z Ryzlinku vlašského a Veltlínského zeleného tradiční metodou v lahvi. Minimalisticky pojatý design lahve podtrhuje nevšednost Chateau Radyně, kovově chladné barvy pak evokují kategorii extra brut. O kvalitách tohoto sektu svědčí i jeho historie, která trvá nepřetržitě již od roku 1945. Tímto patří sektu Château Radyně pozice nejdéle nepřetržitě vyráběného sektu na našem území.Veronika: Poslední sekt je prezentován jako pro náročné, což já v alkoholu rozhodně nejsem. Jeho kvality jsem tak nedokázala pořádně ocenit. Toto šumivé víno je velmi suché, a jak jsem zmiňovala, já preferuji sladká. Lahev ale vypadá velmi luxusně a určitě si i u tohoto nápoje mnozí přijdou na své.

Karolína: Jak jsem již říkala, suché sekty nemám příliš v oblibě. Ochutnala jsem opravdu jen trošku a je pravda, že jeho chuť je vznešená. Umím si představit, že by s ním byli spokojeni i znalci.

Marta: Já osobně moc suchá vína nemám v oblibě, takže tento mi chutnal nejméně. Zkrátka není pro každého. Ale věřím, že znalci jej jistě ocení.

Vendula: U vín jsem se k suchým variantám už propila (jsem přeci ze Znojma…), ale u sektů ještě mám co dohánět. Věřím, že zkušenější vinaři a milovníci sektů budou nadšení ze suché perlivé chuti.

Klára: Hodně suchá vína a sekty miluje můj muž. Myslím, že by mu velmi chutnal. Osobně preferuji trochu jiné, lehké chutě, ale milovníci extra suchých sektů budou z tohoto nápoje nadšení. Doporučila bych ho i jako dárek, který potěší ty, co si chtějí vychutnat hodně suché sekty.

Všechny zmiňované sekty lze zakoupit v maloobchodě nebo na e-shopu osobnivinoteka.cz.

Za zapůjčení prostor pro fotografování děkujeme Mosaic House Design Hotelu.

Reklama