Každý z nás má na hlavě v průměru od 100 000 do 150 000 vlasů. Přirozeným způsobem nám denně vypadne 100 až 150 vlasů. Problém je, když si všimneme, že vlasy padají více. Nebo zpozorujeme, že se zhoršila jejich kvalita. Lámou se, jsou slabé a nedorůstají nám nové. Zejména u žen bývá tento problém také velkým zásahem pro psychiku. Příčin padání vlasů může být celá řada.  Pokud se problémy začnou řešit včas, je šance na jejich vyřešení.     

Clipboard02.jpg

Léčba vypadávání vlasů zůstává i v dnešní době velkou výzvou jak pro pacienty, tak pro odborníky. K dispozici je málo léčebných možností a vždy je důležitá doplňková péče. Jak tedy zamezit vypadávání vlasů? Jednou z možností, jak dostat vlasy zpět do kondice, je používání vhodné vlasové kosmetiky s účinnými látkami, jež zastaví padání vlasů a podpoří růst nových. Ideální je vyhnout se obloukem drogeriím, které nabízejí  "jen" kosmetiku a vsadit na pomoc dermatologa. Nebo se můžete obrátit přímo na specializovaná pracoviště, která se zabývají vlasovou problematikou. Zde bude stanovena správná diagnóza, léčba a doporučena nejvhodnější vlasová péče.  

Vsaďte na speciální péči  

Pořiďte přípravky, které jsou šetrné k vlasům a vlasové pokožce (séra, roztoky proti vypadávání vlasů, podpůrné šampony při vypadávání vlasů) a jsou určené přímo na řešení problematiky vypadávání vlasů. Vyzkoušet můžete inovované sérum s dvojím účinkem proti chronickému vypadávání vlasů a k podpoře jejich růstu NEOPTIDE EXPERT Sérum proti vypadávání a pro růst vlasů | Ducray. K němu si pořiďte rovnou také šampon a kondicionér ze stejné řady. Právě tyto produkty jsme měly v možnost otestovat. 

 Ducray-Neoptide-2-3-.jpg

Blogerka Adriana

Šampon a kondicionér Ducray Anaphase+ mají lehounkou, příjemnou parfemaci. Sérum je úplně bez vůně. Má nelepivou konzistenci a praktickou pumpičku, která usnadní dávkování, případně s ní můžete sérum nanášet celkem obratně přímo na pokožku hlavy do předem oddělených vlasových pěšinek. 

Po měsíci používání jsem zaznamenala mnohem méně samovolného vypadávání vlasů. Vždy mi nejvíc padaly hlavně během mytí, díky péči Ducray Neoptide můžu říct, že mi během mytí vypadávají tak o 25 % méně. Během fénování a dalších stylingových úprav pak o 70 % méně. O padání běžně během dne už ani nevím. 

Díky používání zmíněného šamponu se mi vlasy navíc míň mastí, takže je nemusím tak často mýt a foukat, což jim také ulevuje. Obecně si myslím, že mi tato řada dost pomohla. Vlasy jsou pevnější, zdají se být hustější a na dotek zdravější. 

Více o testování si přečtěte na blogu Adriany ZDE:

Věrka

Když jsem dostala možnost testovat přípravky proti vypadávání vlasů Ducray, neváhala jsem ani minutu. Naopak… Již rok řeším ne úplně lehké rodinné období a to se opravdu hodně odrazilo na vlasech. Mé vlasy jsou úplně všude, namotané na kolečkách vysavače, a o odpad u vany je díky množství vypadaných vlasů stále ucpaný. Proto jsem se do testování vrhla s nadšením a očekáváním, že mi třeba konečně něco pomůže. 

Začala jsem  šamponem Ducray Anaphase+

Šampon má jemnou, příjemnou a nevtíravou vůni. Hlavu jsem si umyla 2x a šampon pěkně napěnil. Po smytí šamponu z hlavy jsem byla velice mile překvapena. Takové vlasy jsem ještě neměla. Vlasy po použití šamponu, byla dle pocitu umyté úplně dočista. Přirovnala bych to asi k tomu když si vyčistíte zuby a nebo, když si vyčistíte zuby a pak ještě použijete ústní sprchu. Tento pocit byl moc příjemný a musím říci, takto čisté vlasy jsem ještě neměla.  

Ducray Anaphase+ posilující kondicionér

Kondicionér je jemně parfemovaný. Dala jsem si ho opravdu trošku, protože trpím na mastnější vlasy. Nechala jsem na vlasech chvilku působit a vlasy pročesala prsty. I když jsem použila opravdu malé množství kondicionéru, vlasy jsem lehce prsty rozčesala. I po vyšušení byly vlasy pěkně oddělené a šly krásně bez problémů rozčesat. Co jsem velice ocenila bylo to, že mé jemné vlasy kondicionér vůbec nezatěžkal.  

641b1d249e840Ducray-Neoptide-5.jpg

Neopeptide Expert Sérum proti vypadávání & na růst vlasů

Tak toto sérum bych nazvala „zázrakem“! Sérum jsem používala každý den, kdy jsem k pokožce hlavy nanesla cca 9 stisků pumpičky. Pořádně vmasírovala a nechala svému osudu. Sérum vlasy nezatěžká a po rozčesání, vůbec netušíte, že jste si na pokožku hlavy nějaké sérum aplikovala. Já to zjistila asi po třech týdnech. Najednou nebyly všude chomáčky vlasů a já nemusela 2x za týden čistit odpad u vany. Počet vypadaných vlasů byl viditelně o hodně menší a já více nadšena.  

Nárůst nových vlasů zatím nepozoruji, ale řadu Ducray Anaphase+ proti vypadávání vlasů testuji zatím pouze měsíc. Doporučená doba používání je minimálně 3 měsíce. A já tuto dobu určitě dodržím, protože výsledky jsou jasně vidět. Z výsledků testování jsem opravdu nadšena.  

Ducray-Neoptide-4-1-.jpg

Zuzana

S blížící se padesátkou jsou moje vlasy čím dál řidší a slabší. Vypadne mi jich více, než naroste nových, takže pomalu ale jistě moje kštice řídne a do koruny krásy má opravdu daleko. Na vině jsou nejen hormony, ale také stres, což mi potvrdila i dermatoložka. Testovat šampon, kondicionér a sérum Ducray Anaphase+  jsem tedy přivítala moc ráda. 

Šampon a kondicionér Ducray Anaphase+ se používají úplně stejně jako jiné produkty pečující vlasové kosmetiky. K umytí a ošetření vlasů vám stačí opravdu jen malé množství přípravku, takže vám balení relativně dlouho vydrží. Samozřejmě záleží na tom, jak často si vlasy myjete. U mně je to každý druhý či třetí den a po měsíci užívání ještě nemám obsah vypotřebovaný. přípravky mají příjemnou a lehce parfemovanou texturu. Šampon po kontaktu s vodou lehce pění. Kondicionér se dobře nanáší a je potřeba jej nechat působit na vlasech zhruba minutu. Pak ho dobře opláchněte. 

Sérum Ducray Anaphase+

Na tento přípravek jsem byla moc zvědavá. Bála jsem se hlavně aby mi vlasy nemastil nebo jinak nezatěžoval. Ale vůbec to tak nebylo. Sérum je roztok, který si prostě aplikujete na pokožku hlavy ke kořínkům, vmasírujete a za chvilku nevíte, že jste je použili. Před samotnou aplikací sérum protřepejte a na zhruba 8-9 stisknutí nastříkejte na suchou či vlhkou vlasovou pokožku. Ideální je, když sérum lehce vmasírujete do pokožky. Zároveň ji tím prokrvíte a umožníte účinným látkám, aby se léípe vstřebaly. Sérum se neoplachuje. Přípravek působí proti vypadávání vlasů, a zároveň podporuje jejich růst. To mohu potvrdit, i když sérum testuji první měsíc.  

Z testování produktů Ducray Anaphase+ mám dobrý pocit a zůstanu jim věrná. Po měsíci používání vidím především o mnoho procent lepší kvalitu vlasů. Jsou krásně hebké, na pohled zdravější a mám i pocit většího objemu. Nemohu sice říci, že bych viděla, že mi rostou nové vlasy, na to je ještě asi brzy, ale určitě mi výrazně přestávají padat ty moje stávající. Je to vidět na polštáři i v odtoku sprchy, když si myju vlasy. Hlavně se mi ulevilo po psychické stránce. Když člověk vidí, že existuje řešení jeho problému a vidí pomyslné světlo na konci tunelu, hned se zdá svět veselejší. 

Více o problametice vypadávání vlasů a produktech Ducray Anaphase+ si přečtěte ZDE

641b1a087b49aClipboard01.jpg