PA120577.jpg

Spolu s deseti testerkami jsme přijely do pražských Kyjí, kde se běžně školí baristé kaváren Costa Coffee. Tady jsme strávily velmi příjemné dopoledne a ochutnaly čtyři lahodné recepty s kávou Costa Coffe, které jsou ušité na míru podzimní náladě. Kdo z nás, milovníků kávy, by takové nabídce odolal? Zvlášť, když se o nás postarala jedna z nejlepších baristek u nás, velmi sympatická kávová expertka Costa Coffee Tereza Hrabálková, která se věnuje přípravě kávy přes 20 let. Bylo pro nás zajímavé seznámit se s příběhem kaváren a kávy Costa Coffee, která patří ve světě mezi nejoblíbenější. Děkujeme za výklad a zajímavou prezentaci Kateřině Krčové, marketingové manažerce kávové divize Coca-Cola HBC pro ČR a SR, ta nás seznámila s příběhem značky a s tím, jaké konkrétní kávy Costa Coffee si nyní můžeme koupit v běžných obchodech, a to jak ze segmentu zrnkové kávy, tak i kávy ve formě kapslí.

FotoJetrtz-1-.jpg

Celé dopoledne jsme ochutnávaly nové recepty a rozplývaly se nad jejich originalitou a novými chutěmi. Toto testování jsme si užily na maximum, jak potvrzují všechny účastnice a testerky. Kávová expertka Tereza je nejen odbornice, ale i moc milá a inspirativní žena, která toho ví o kávě opravdu hodně, což jsme využily a ptaly jsme se na všechno, co nás zajímá. Třeba na to, jaké nedělat chyby při přípravě kávy nebo jak poznat dobře udělané espresso či macchiatto. Musíme všem organizátorům a zástupcům značky Costa Coffe poděkovat za perfektní akci.

Naše články s recenzemi na jednotlivé testované kávové nápoje a recepty najdete ZDE
6359277231dc4obrazek.png

PA120631.jpg

Jak akci hodnotí naše testerky, které se tohoto setkání s testováním kávy Costa Coffee zúčastnily?

Veronika:
Akce byla skvěle zorganizovaná a přinesla mi spoustu zajímavých informací. Určitě využiji tipy ke správné přípravě kávy (už žádné přehřáté mléko na cappuccino) a jako opravdového kávového nadšence mě zaujaly i trendy v současném pití kávy a vývoj na trhu. Párování kvalitní kávy a alkoholu si velmi ráda vyzkouším doma, bohužel jsem si jako řidič tyto drinky nemohla vychutnat na místě.

Klára:
Musím říci, že kromě ochutnávky skvělých nápojů s kávou jsem se dozvěděla mnoho zajímavých věcí, například jaké chyby nejčastěji děláme při přípravě kávy nebo jak poznat dobré espresso nebo cappuccino. Musím poděkovat všem, kdo se o nás staral a kdo nám představil vše spojené s kávou Costa Coffee, její příběh, otevření kavárny v Londýně, kterého se účastnila královna, to, že si dneska kávu nemusíme kupovat jen v kavárnách, ale i v obchodních centrech. Recepty, které připravila kávová expertka Tereza jsou nápadité a originální, moc jsem si to užila.

FteerotoJet.jpg

Katka:
Akce se mi líbila moc a užila jsem si ji. Byli tam samí fajn a příjemní lidé, skvělé občerstvení a moc ráda jsem ochutnala podzimní kávové nápoje, které si myslím, i sama občas koupím, až budou v nabídce. Miluju kávu, a tak mě tohle testování a zkoušení bavilo. Líbilo by se mi, kdybychom si některý z nápojů mohli taky sami vyzkoušet připravit nebo třeba i Latte Art, to by zajímalo mě osobně.

Hana:
Jsem milovnice kávy, takže testování a celá akce s Costa Coffee byla skvělá. Neumím si představit den bez své oblíbené kávy a bez kofeinového dopingu. Bez kávy nefunguju, piju jich několik za den. Malé, silné nebo cappuccino. Kávové recepty mi velmi chutnaly a některé překvapily kombinacemi chutí. Paní Tereza je skvělá, akce mě moc bavila!

PA120731-1-.jpg

Anna:
Káva je moje srdeční záležitost tak jsem neodolala pozvání na tuto krásnou akci a nelituji. Dozvěděla jsem se nové informace, ochutnala jsem opravdu zajímavé nápoje s kávou a už vím, jak nedělat chyby při přípravě kávy doma. Nestačí jen zapnout kávovar, jde o správnou teplotu, konzistenci mléka a čistotě systému, který v kávovaru připravuje kávu.

Zuzana:
Být testerkou kávy Costa Coffee bylo super, protože kávu miluji a piju ji každý den. Většinou si dávám jen espresso nebo cappuccino a nenapadlo by mě vyzkoušet nějaký kávový nápoj s více ingrediencemi, které neznám. Proto jsem ocenila tuto příležitost takové nápoje ochutnat. Byly skvělé, moc jsem si to užila a na akci zpětně velmi ráda vzpomínám.

63592fd91c727FttotoJet.jpg

Vendy:
Setkání nad kávou s Costa Coffee bylo velmi příjemné. Mnoho jsem se dozvěděla o kávě, a hlavně její správné přípravě. Moc zajímavé bylo i povídání o rumu a čokoládě, které bylo spojené s ochutnávkou. Prostředí, káva, skvělé občerstvení a milý zaměstnanci byla zárukou skvěle stráveného času.

Kristýna:
Kvůli této akci jsem si vzala v práci volno, protože jsem se těšila na ochutnávku kávových nápojů, které neznám a také na to, jak si s ostatními testerkami užiju atmosféru takového setkání. Nové chutě, informace o kávě, vše mě moc bavilo.

costa.jpg

Náš článek: