Léto je plném proudu, a i když horké dny střídají občasné deště, je krásně teplo a my si ho užíváme plnými doušky. Jak jsem psala v minulém článku, mám ráda aktivní léto, kdy můžu vzít boty a vyběhnout i večer a nelimituje mne tma, můžu si jezdit na kole a mám z toho radost a letos mne nadchlo skvělé nafukovací prkno - paddleboard, díky kterému zažívám velkou radost z pohybu.

paddle

Podívejte se na video:

Co vám přinese pohyb na paddleboardu? Čtěte více na www.insportline.cz

Minulý víkend jsme ho s mojí kolegyní Katkou a její dospělou dcerou pěkně otestovaly. Bylo krásné počasí, vydaly jsme se na Berounku k jezu do Zadní Třebaně. Holky na něm ještě nestály, tak byly zvědavé, jaké to je. Do testování se nakonec zapojil i Katčin pes Ritchie, který svou paničku nechtěl spustit z očí a pozorovat z břehu její jízdu na prkně, mu nestačilo.

paddle

Vyzkoušely jsme, jak je to snadné a jak je to parádní. A také, že se dá jezdit v sedě, v kleče, ve stoje, ale můžete si na prkno i lehnout na břicho a pádlovat rukama, či na záda a jen tak plout po hladině a slunit se. Také se na paddleboard vejdou v pohodě dvě osoby, jedna může sedět a druhá ve stoje pádlovat. Když chcete, můžete si vzít s sebou na plavbu po hladině i chlupatého mazlíčka – náš ridgeback si to vyzkoušel taky a po chvíli, kdy zjistil, že nespadne, zklidnil se a poslušně si sedl.

paddle

Výhodou paddleboardu je opravdu jeho jednoduchost – dá se v pohodě zabalit do tašky, nafouknout na místě u vody a vyrazit (v balení je speciální pumpička). V pohodě jej přenesete a dá se sním dobře manipulovat, váží kolem osmi kilo, uprostřed je pohodlné madlo. Jakmile na něj vlezete – doporučuji nejprve vkleče, velmi rychle zjistíte, jakou má stabilitu a po nabrání jistoty bez problémů zvládnete jízdu ve stoje. Nějaký čas trvá, než zjistíte, jak zacházet s pádlem, aby vám paddleboard jel, kam chcete, ale zase – chvíli to budete zkoušet a pak na to přijdete. Není to nic těžkého. Ano, patří k tomu i pády do vody, ale je to legrace. Kdykoliv během jízdy můžete slézt a vykoupat se a zase na prkno nalézt. Nebo se zastavit na chvíli u břehu a po chvíli zase jet dál. Paddleboard nabízí mnoho možností, jak si jej můžete užít. Podívejte se na naše fotky, jak jsme si ho užily v sobotu i my.

paddle

Paddleboard je nafukovací plovák podobný surfovému longboardu. Při tomto atraktivním sportu, který je původem z Havaje, se na boardu pohybujete vpřed za pomoci dlouhého pádla. Člověk rovnoměrně zapojuje celé tělo, zdokonaluje si smysl pro rovnováhu a zlepšuje fyzickou kondici. Paddleboarding je někdy zkráceně nazýván také SUP (Stand Up Paddle čili pádlování ve stoje).

paddle

My jsme testovaly tento paddleboard Paddleboard Aqua Marina Fusion – je univerzální, tento typ lze jednoduše nafouknout i vyfouknout, a ve vypuštěném stavu jej lze snadno vložit do přepravní tašky, ve které zabírá minimum místa. Jeho plocha o výšce 15 cm vyhovuje jak lehčím, tak těžším uživatelům, nosnost je až 140 kg, a zaručuje skvělou stabilitu.

paddleboard

paddle

Inspirace na této stránce: www.insportline.cz