5f4f9f35d9f6a50278551206-a2615615d7-c.jpg

Fotoaparát je vybaven snímačem LiveMOS Micro 4/3 s rozlišením 20,3 Mpx. Jako bonus je k němu v příslušenství ještě pětiosý hybridní stabilizátor, který vám pomůže zachytit dokonalý plynulý obraz na video i během chůze nebo jej můžete použít jako stativ, když jej rozložíte. Videomakeři jistě ocení i kvalitní nahrávání zvuku. Lumix G100 je prvním na světě s OZO Audio technologií prostorového 3D záznamu zvuku. Tři mikrofony pomáhají filtrovat okolní ruchy a zvuk je pak hezky čistý.
 
My jsme měli možnost tento skvělý foťák vyzkoušet v redakci a je opravdu skvělý. Vhodný je určitě především pro lidi, kteří se chystají přístrojem i natáčet video. Stabilizátor do ruky pomůže k dokonalému obrazu, vymakaná audio technologie čistému zvuku.

50277887343-9f18f3e5ee-c.jpg

Chválím také možnost přetvořit stabilizátor na stativ a možnost vyklopit display do strany a otočit směrem na sebe. Tvůrce se tak může sám například natáčet, což jistě ocení například mnozí tvůrci videí na YouTube, Instagram, TikTok apod. Ano, čtete správně, i Instagram a TikTok. Na Lumix 100 totiž můžete natáčet a ukládat videa i na výšku.

Další vychytávkou jsou filtry, které si pro videa můžete nastavit. Zvolit si také můžete rozmazání pozadí, vyhlazení pleti nebo dokonce třeba zúžení obličeje. Že je Panasonic japonská firma, se v tomto případě nezapře. Ze zkrášlovacími aplikacemi a filtry přišli přece v Asii. A dnes už je doba taková, že si můžeme obličej upravit a „zkrásnit“ rovnou během natáčení.

5f4f9f3dd09b050277850623-a4815aa956-c.jpgA má ještě jednu vychytávku. Když si na sebe namíříte objektiv v automatickém video selfie režimu a zakryjete si oči rukou a následně odkryjete, začne vás fotoaparát automaticky nahrávat. Tedy už žádné mačkání tlačítka a běhání sem a tam.
 
Fotoaparát má také hledáček, což jistě mnozí ocení. U dnešních malých digitálních foťáků to není již samozřejmostí, ale mnohým se skrz něj fotí lépe. Tento foťák je skvělý hlavně na tvorbu videí, ale ani fotografie z něj nejsou vůbec špatné. Když si k němu ještě dokoupíte objektivy se skvělou světelností, můžete fotit jako profíci. Foťák je navíc velmi skladný, vejde se i do kabelky. Pořizovat pěkné snímky tedy můžete kdekoliv. Můžete sice oponovat, že vám stačí mobil, ale foťák je přece jen pořád foťák! A snímky z nich jsou stále kvalitnější.

Jako už tomu je u většiny novějších fotoaparátů, snímky si pak jendoduše stáhnete do mobilu přes aplikaci pomocí WiFi.

50278708342-57d77a6680-c.jpg

Reklama