6419bd6f5b578blobid0.jpg
Foto: Klára Křížová

Testovaným přístrojem byla BaByliss automatická kulma na vlasy Wave Secret Air C1900E v elegantním růžovo černém provedení s technologií automatického vlnění. Byly jsme s dcerami (17 a 12 let) zvědavé, jak přístroj funguje a jestli opravdu umí, co slibuje. Všechny máme delší a dost jemné vlasy, což ale vůbec nevadí. Kulma je totiž určena pro všechny typy vlasů. Pustily jsme se tedy do testování.   

 6419bd51732e1obrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

Kulmovat je nutné pouze suché vlasy, což je ale známý fakt. Přístroj disponuje třemi teplotními stupni. Na výběr máte ze 3 teplot 180, 200 a 230 °C, díky kterým můžete kulmu používat na všech typech vlasů a textur. Dlouhým a jemným vlasům je určen stupeň 1, takže jsme nechaly kulmu nahřát a pustily se do kulmování vlasů starší dcery. Vlasy jsme nejprve rozčesaly a přestříkaly termosprejem pro ochranu proti vysoké teplotě. Zjistily jsme, že se mnohem lépe pracuje, když má člověk přístroj v ruce sám, než když kulmuje někoho jiného. Kulma se dobře drží v ruce, je lehká a za chvilku si na manipulaci s ní zvyknete. Z testování také vyplývá, že kudrnaté vlasy nemusíte před použitím předem narovnávat.

Samotný proces kulmování vypadá tak, že berete postupně jednotlivé pramínky vlasů a kulmujete. K pramínku přiložíte přístroj, který si vlasy sám "vcucne" a automaticky navine do komory a obalí kolem válce. Následné jemné zahřívání ze všech stran zajistí dokonalé zvlnění. Pak vás zvukovým znamením upozorní na to, že je pramen upraven a můžete jej uvolnit. Takto postupujete do té doby, než nastylujete všechny požadované prameny. Pozor si musíte dát na to, aby nebyly pramínky příliš silné, jinak lokna vytvořit nepůjde, protože kulma vlasy vůbec nevtáhne. Upozorní vás zvukovým signálem.    

6419bb799094cobrazek.jpg

Já osobně jsem po několika prvních nemotorných pokusech získala trochu cvik a prameny se mi dařilo navíjet už celkem rychle. Překvapilo mě, že lokny byly opravdu výstavní, jako od kadeřníka a moc jsem si přála, aby takové zůstaly po celý den. Ze začátku jsem se trochu i bála, aby se mi vlasy třeba nezacuchaly, kdybych přístroj nepoužila správně, ale toho se bát nemusíte. Pokud se pramen správně nenavine, kulma jej automaticky uvolní, takže nedojde k zacuchání vlasů. Tuto kulmu doma určitě budeme využívat, protože vlny se hodí jak na denní, tak i večerní či slavnostní nošení. Aby vám dlouho vydržely, nezapomeňte je zafixovat lakem na vlasy.

BaByliss Wave Secret Air JE MOŽNÉ ZAKOUPIT V PRODEJNÁCH A NA E-SHOPU DATART A V DALŠÍCH VYBRANÝCH E-SHOPECH, například ZDE https://www.datart.cz/kulma-loknovaci-babyliss-c1900e.html. Maloobchodní cena 4 999 Kč

sss.gif