Protože se jako redakce rádi seznamujeme s novinkami, které vám doporučujeme, nemohly jsme s kolegyněmi odolat a vyzkoušely jsme nové Maggi Gurmánské bujony z limitované edice - jsou na trhu nyní v dubnu. A vyzkoušely jsme je pro přípravu jídel o Velikonocích, i pro běžné, nesváteční vaření.

guláš

Jaké jsou tyto Gurmánské bujony?

Limitovaná edice Maggi Gurmánských bujonů doplňuje již stávající řadu novými příchutěmi, a těmi jsou česnek a petržel, bylinky a příchuť „Thai“.
Neobsahují glutamáty ani konzervanty a mají přirozenou chuť. Díky tekuté konzistenci se velmi dobře rozpouštějí a jsou tak vhodné k přípravě pokrmů na pánvi či dochucení příloh.
Jsou to takové ty bujony, které koupíte v zatavených plastových nádobkách - jednoduše otevřete a obsah vylijete do připraveného pokrmu. Jednoduché, snadné a chutné!

Jak je hodnotíme?

Maggi bujonyTyto tekuté bujony kupujeme již delší dobu, používáme je zejména pro přípravu polévek a omáček. Jsou vynikajícím základem, dodají jídlu či polévce prvopočáteční chuť, kterou můžeme dále doplňovat. Maggi Gurmánský bujon česnek a petržel jsem použila pro polévku s nudlemi, přidala jsem jej do již připraveného vývaru z kuřecích koster. Polévka dostala krásnou vůni a barvu, do takto upraveného vývaru jsem ještě dala kousky nadrobno pokrájené zeleniny a kousky nakrájeného kuřecího masa. Nudle v závěru doplnily polévku tak, aby byla dokonalá. Bujon bylinky jsme použili již několikrát, do sýrovo-bylinkové krémové omáčky, do šťávy pod maso, do jemné máslové omáčky na rybu. Thaj se hodila na přípravu „orientálního“ jídla (směsi kuřecího masa, zeleniny, krevet), jako doplněk jsme si k tomu dali rýžové nudle. Bujony nám tak chutnaly, že jsme si je při dalším nákupu dali opět do nákupního košíku. Mohu je všechny tři doporučit.
Klára Křížová

Maggi bujonyKlasické i tyto Gurmánské bujony používám velmi často. Mám velkou rodinu, teplá jídla vařím v podstatě každý den, aby děti mely teplou večeři. Děti milují omáčky, takže pro základ omáček mám buď připravený klasický vývar, nebo používám silný tekutý hovězí bujon. Tyto Gurmánské bujony od Maggi z limitované edice jsem vyzkoušela moc ráda, zejména bylinky byly velmi dobré a měly přirozenou chuť. Oba další typy také. Doufám, že tato limitovaná edice bude v budoucnu inspirací zařadit tyto chutě i do klasické nabídky, která není časově omezená. Určitě bychom ji využili.
Věra Forejtová

MaggieBujon je věc, kterou já, ač celoživotní kuchařský amatér, pravidelně používám. Je pravidelnou součástí jídel, jakou jsou všechny druhy polévek, guláš a omáčky.
Proto jsem přivítala nové druhy bujonu, které jsem měla možnost v redakci otestovast.
Nejvíce mě zaujal bujon s kombinací česneku a petržele. A protože nejsem žádný kuchařský génius, vyzkoušela jsem ho v české klasice - bramboračce. Postup vaření a složení přísad jsem zachovala a na závěr přidala bujon s česnekem a petrželí. Polévka byla moc dobrá a opravdu výrazná.

Bylinkový bujon jsem vyzkoušela, když jsem dělala minutku z masa - vždy k němu dělám nějakou lehkou šťávu z kombinace olivového oleje, trošky másla a například sójové omáčky. Bylinkový bujon v šťávě všem moc chutnal - hlavně to bylo zase něco jiného.
S trochou nedůvěry jsem přistoupila k poslednímu vzorku - bujonu Thai. Je to dáno především tím, že příliš neumím vařit thajskou kuchyni. Použila jsem jako zdroj receptu internet a vyzkoušela jsem rybí filé s omáčkou Thai Pride - což je v překladu rybí omáčka. Vařila jsem přesně podle receptu a použila jsem i bujon Thai. Ryby máme rádi na všechny způsoby a ten thajský nám taky moc chutnal
Zuzana Sommerová

Další inspirace od značky Maggi! Soutěž, která stále probíhá a nabízí 1000 cen každý týden:

Maggi bujonyChceme vám připomenout, že pokud si pro přípravu pokrmů, jako jsou polévky či omáčky, koupíte 3 jakékoliv produkty Maggi, můžete se hned zapojit do soutěže, která právě probíhá. (vždy je na výběr několik druhů cen, které se každý týden mění)! Do soutěže se můžete zapojit kdykoliv v době jejího trvání a dokonce i víckrát! A jaká je hlavní výhra? Nejúspěšnější soutěžící - ten, který bude mít k poslednímu dni soutěže, tj. dne 10. 6. 2012 ve 23:59:59, nejvíc platných vstupů, získá hlavní výhru ve formě poukázky na kuchyň v hodnotě 100 000 Kč.

Více na www.hravevareni.cz. Nezapomeňte si schovat účtenku! Bez kontroly vaší účtenky dárek nedostanete! Sledujte stránky www.hravevareni.cz, ať víte, jaké dárky budou v nabídce příští týden.

Ochutnaly jste Maggi Gurmánské bujony z limitované edice? Jak vám chutnaly? Napište nám o tom!

Reklama