Mám doma členitý terén, a ještě navíc za domem stráň, kterou moc neudržujeme a roste zde spousta plevele. Stráň je špatně přístupná pro klasickou sekačku, a ještě je do kopce, takže je nutné čas od času vzít strunovou sekačku a posekat vše, co je potřeba. Strunovku také používáme pro úpravu kolem cesty před domem. Bydlíme u břehu řeky a tady je nutné využití strunové sekačky minimálně jednou za týden, aby cesta a její okolí vypadalo hezky a upraveně.
60d1ae4ebb2b0ar1.jpg
Foto: Klára Křížová

AKU strunovou sekačku LTR 18-30 Battery od Kärcher jsme testovaly s kamarádkou, která jezdí o víkendech na chatu a také se stará o zahrádku. Byla tedy zvědavá, jak se tato testovaná strunová sekačka drží, jak se s ní manipuluje a celkově jak se s ní pracuje.

Čistá a úhledná práce, automatické nastavení struny

Obě musíme říci, že se tato strunová sekačka bez problémů dostane do všech rohů i úzkých míst na zahradě. Posekané části zahrady vypadají velmi čistě a úhledně. Díky funkci sekání okrajů zabezpečuje strunovka čistý okraj trávníku i podél cest a teras. Sekání trávy umožňuje kroucená žací struna.  Při sekání je neustále zaručená perfektní délka struny – nastavuje se automaticky.  To je výhodou, že nemusíte mít stres z toho, jí neustále kontrolovat, případně nastavovat.
ar2.jpg
Foto: Klára Křížová

Dobré nastavení

Se sekačkou se velmi dobře manipuluje a můžete si ji jednoduše nastavit, jak potřebujete. Pro sekání trávy pod nízkými překážkami lze rychle a jednoduše nastavit úhel sklonu. Výhodou je, že výklopný oblouk strunové sekačky pro ochranu rostlin zabraňuje neúmyslnému poškození květin a stromů.
ar3.jpg
Foto: Klára Křížová

Komfort při sekání

Při sekání se nemusíte zbytečně předklánět a hrbit. Teleskopická násada s výškově nastavitelnou druhou rukojetí umožňují ergonomickou práci bez námahy ve vzpřímené poloze. Sekačka se také dobře drží. Má pogumovanou rukojeť pro bezpečné držení a pro příjemný pocit při práci. I s baterií, která dává sekačce energii nezatěžuje neúměrně ruce, takže se s ní seká lehce a snadno. To, co obě oceňujeme, je poměrně tichý chod, strunová AKU sekačka LTR 18-30 Battery od Kärcher nevytváří nepříjemný hluk, který doprovází sekání. To ocení ti, co s ní pracují, ale i sousedé, kteří mají rádi klid.
aku2.jpg

Pro chod AKU strunové sekačky LTR 18-30 Battery 18 V Kärcher Battery je nutná Power bateriová platforma

  • Real Time Technology s LCD bateriovým displejem: zbývající doba chodu, zbývající doba nabití baterie a kapacita baterie.
  • Výkonná s dlouhou životností díky lithium-iontovým článkům.
  • Výměnnou baterii lze použít i v dalších zařízeních Kärcher na bateriové platformě 18 V Battery Power.

Sekání samozřejmě vybíjí baterii. Na jejím displeji vidíte, jakou má baterie ještě kapacitu a jaká je zbývající doba chodu. Stejně tak, když ji nabíjíte v nabíjecí stanici. Vše vidíte na displeji. Výkon sekačky se liší podle toho, jaký má záběr. Baterie je výkonná s dlouhou životností díky lithium-iontovým článkům. Tuto výměnnou baterii lze používat i v dalších zařízeních Kärcher na platformě 18 V Battery Power.


Naše shrnutí: 

AKU strunová sekačka LTR 18-30 Battery od Kärcher je super pomocníkem také pro ženy, které se nechtějí zabývat těžkými strunovými sekačkami a jejich nastavením. Testovaná strunovka byla lehká a velmi výkonná. Pracovalo se s ní jednoduše a dobře, takže nás přesvědčila, že bychom jí samy pro úpravu zahrady chtěly. Také vložení a vyjmutí baterie je velmi snadné a nám ženám přišlo jako vyhovující. Myslíme, že mít doma strunovou sekačku je základ, stejně jako klasickou sekačku na trávu.  Samozřejmě pokud máte zahradu. Baterie ani nabíječka nejsou součástí balení, ty si musíte koupit zvlášť, nebo si pořídit celý set.
sss.gifAKU strunová sekačka LTR 18-30 Battery - Více najdete na Karcher.cz
60d1a3fd3b563obrazek.png
Naše články:

Reklama