Jsou ideální pro vystříhání trávy tam, kde vám trávu neposeká klasická sekačka. Tedy v těsné blízkosti kamenů, cest nebo terasy, kde není vždy možné dosáhnout čistých okrajů. Šikovné  Kärcher AKU nůžky na trávu GSH 18-20 jsem testovala s kamarádkou a použily jsme je jak na trávník a lemy, kam se nedostala sekačka, tak na měkké větvičky, které vyrašily ven z živého plotu a bylo zbytečné na ně brát plotostřih.
60d98ffc4e86dnuz.jpg
Foto: Klára Křížová

Hlavní výhodou AKU nůžek na trávu GSH 18-20 je jejich lehkost. Velmi dobře se drží v ruce a tím pádem jsou velmi šikovným pomocníkem, se kterým můžete pracovat delší dobu a nebudete mít unavené ruce.

Na trávu i na keře, 2 čepele si s nimi poradí

Speciální čepel na trávu má šířku 12 centimetrů a velmi dobře se s ní udržuje trávník nebo jiné vzrostlé rostliny, které potřebujete úhledně zkrátit. Nůžky jsou variabilní, po výměně čepele se s nimi dobře zkrátí také keře – ale berte na vědomí, že s nimi nepořežete větve, čepel je vhodná pro měkké větvičky, listy či drobné větvě. Tato lišta má délku 20 centimetrů s oboustrannými čepelemi broušenými diamantem. Výměna čepelí je jednoduchá, jednoduše je odmontujete a nahradíte jinou. Nepotřebujete k tomu žádné nářadí, stačí využít šroubovací systém, který zvládnete uvolnit a utáhnout rukou.
tste.jpg
Foto: Klára Křížová

Spokojenost na prvním místě

Líbí se nám, jak jsou AKU nůžky na trávu GSH 18-20 pohotové, lehké, a i s nasazenou baterií nezatěžují ruku. Držení usnadňuje také ergonomický tvar rukojeti. Snadné je i přecházení mezi nůžkami na trávu a na keře, rychle a jednoduše podle potřeby. AKU nůžky na trávu GSH 18-20 mají bezpečnostní vypínač, který zabraňuje neúmyslnému spuštění nůžek. Obě jsme si na zahradě AKU nůžky na trávu GSH 18-20 vyzkoušely a máme z nich velmi dobrý dojem.
teste1.jpg
Foto: Klára Křížová

Pro chod AKU nůžek na trávu GSH 18-20  Battery 18 V Kärcher Battery je nutná Power bateriová platforma

  • Real Time Technology s LCD bateriovým displejem: zbývající doba chodu, zbývající doba nabití baterie a kapacita baterie.
  • Výkonná s dlouhou životností díky lithium-iontovým článkům.
  • Výměnnou baterii lze použít i v dalších zařízeních Kärcher na bateriové platformě 18 V Battery Power.

Manipulace s nůžkami samozřejmě vybíjí baterii. Na jejím displeji vidíte, jakou má baterie ještě kapacitu a jaká je zbývající doba chodu. Stejně tak, když ji nabíjíte v nabíjecí stanici. Vše vidíte na displeji. Výkon nůžek se liší podle toho, jaký má záběr. Baterie je výkonná s dlouhou životností díky lithium-iontovým článkům. Tuto výměnnou baterii lze používat i v dalších zařízeních Kärcher na platformě 18 V Battery Power.kre.jpg

Naše shrnutí

Šikovné AKU nůžky na trávu od Kärcher se hodí každé zahradnici. Je to praktický pomocník, který je doplňkem mezi dalšími pro péči o zahradu. Pokud chcete, aby byla vaše zahrada hezká a upravená, určitě je využijete. Pryč jsou doby, kde jsme nechtěnou trávu kolem zídky, kamenů či květináčů musely vystříhávat zahradnickými nůžkami. AKU nůžky na trávu od Kärcher jsou rychlé, pohotové a hlavně lehké. Nám se moc líbily. Baterie ani nabíječka nejsou součástí balení, ty si musíte koupit zvlášť.
60d98f34522adobrazek.jpg

Více najdete na Karcher.cz
60d98ebb9f1aeobrazek.jpg

Naše články