Jaké máte nároky na sekačku? Já například preferuji, aby šla sekačka jednoduše nastartovat a abych se u sekání „nedřela“. Také mě vadilo neustále tahat za sebou elektrickou šňůru, která navíc nebyla tak dlouhá, jak jsem potřebovala. Také u benzínové sekačky mi vadilo dolévání benzínu a jeho převoz v kanystru, protože i ten nejvíc utěsněný kanystr mi stejně zanechal v autě benzínovou skvrnu a zápach, který nešel vyvětrat. Rozdíly v různých sekačkách jsou opravdu veliké. Jsem proto ráda, že nyní testuji AKU sekačku LMO 36-46 od značky Kärcher. Je to pro mne nová zkušenost. Nemusím řešit šňůry s přívodem energie, ani benzín. Jen nechám nabít baterii, kterou pak vložím do sekačky a můžu začít bez problémů sekat trávník. Dobrou zprávou je i to, že není hlučná jako jiné sekačky. Sousedům tedy nebude vadit, že sekám zahradu a vytvářím hluk.
sekacka.jpg
Foto: Klára Křížová

Žádný stres

Přiznám se, že je to velmi příjemná zkušenost. Také stres s nastartováním sekačky úplně odpadl. AKU sekačka Kärcher LMO 36-46 „chytne“ hned. Často jsem řešila to, že předchozí sekačky byly dost těžké. S testovanou sekačkou se jezdí a seká velmi lehce. Mezi její největší výhody patří asistent pojezdu, který zajišťuje snadné sekání i do kopce. Máme lehce zvlněný terén zahrady, takže pohon si hravě poradil i s těmito nerovnostmi. Prostě – žádné úporné tlačení sem a tam, než bude trávník posekaný.

AKU sekačku Kärcher LMO 36-46 jsme testovaly také s kamarádkou, která přijela na návštěvu a byla zvědavá, jak se s ní pracuje. Vyzkoušela si sekání trávníku a její dojem byl stejně pozitivní jako můj. Manipulace, složení, nasazení prostorného koše na posečenou trávu a vložení a vyjmutí baterie jsou velmi snadné postupy, které nám ženám přišly vyhovující.
sek2.jpg
Foto: Klára Křížová

Výkonná baterie

Testovaná sekačka využívá bateriovou platformu 36 V Bärcher Battery Power. Sekání samozřejmě vybíjí baterii. Na jejím displeji vidíte, jakou má baterie ještě kapacitu a jaké je časová zbývající doba chodu. Stejně tak, když ji nabíjíte v nabíjecí stanici. Vše vidíte na displeji. Výkon sekačky se liší podle toho, jaký má záběr. Pokud budete sekat hustou a přerostlou trávu, bude to stát více energie, než když budete jen udržovat lehce vzrostlý trávník. Baterie je výkonná s dlouhou životností díky lithium-iontovým článkům. Tuto výměnnou baterii lze používat i v dalších zařízeních Kärcher na platformě 36 V Battery Power.

Jak se s touto testovanou sekačkou seká tráva?

ses.jpgU této AKU sekačky na trávu si můžete zvolit mezi 5 stupni výšky nastavení sekacích nožů.
Při sekání si můžete díky systému 2v1 zvolit, zda chcete posekanou trávu sbírat do koše nebo ji za pomocí mulčovacího nástavce rozprostřít po trávníku jako přírodní hnojivo. Bezva je i informace formou kontrolky, že je koš na posečenou trávu plný. Nemusíte tedy přerušovat sekání a čas od času se dívat do koše, kolik ještě můžete posekat trávy, aby se do koše vešla. Sekání je pohodlné, sekačka dobře zvládne i trávu při okraji cesty nebo nějaké překážky – například kolem zahradního domku nebo kolem dlažby. Nastavitelné držadlo má měkkou rukojeť, což je příjemné. Oceňuji také dětskou pojistku, nikdy nevíte, kdy zvídavé dítě dostane nápad třeba prozkoumat právě sekačku na trávu, když není žádný dospělý v dosahu. Pokud dosekáte, sekačka se dá velmi snadno složit, takže nezabírá moc místa, vejde se vám i do menších prostor.

Pozitivní zkušenost

Pokud tedy shrnu zkušenost s touto testovanou AKU sekačkou LMO 36-46 od Kärcher, hodnocení je jednoznačně pozitivní. Určitě to máte podobně jako já – nechcete se trápit se startováním sekačky, nechcete se „dřít“ a tlačit těžkou sekačku před sebou a pak být unavená z celého sekání. Tato akumulační sekačka je jako dělaná pro ženy. Sekáte s ní snadno, lehce a jediné, co musíte udělat s lehkou námahou, je odnést posekanou trávu v koši na kompost. Tuto sekačku mohu doporučit. Cena sekačky bez baterie je 12 999 Kč s DPH.
60bf67c027165obrazek.jpg

Více najdete na Karcher.cz.