Troubu určitě ocení ti, kdo si s jídlem vyhrají, pro přípravu receptů, kdy potřebujete, aby trouba měla řadu funkcí, které využijete. Naší prioritou pro výběr trouby byla funkce pečení s párou, ale díky dalším vychytávkám jsme postupně využili úplně všechny funkce. Více na www.gorenje.cz.

Možnosti pečení, co tato kompaktní parní trouba Gorenje BCS589S20X umí? Více zde.

gorenje

Klasicky můžete využít spodní a horní topné těleso, které se dá zapnout současně nebo si zvolíte jen horní nebo spodní pečení.

Další zajímavou funkcí je infra gril, která má dvě polohy – můžete jej využít naplno nebo naopak jen jako malé infra topné těleso.

Pokud chcete využít ventilátor, který ještě více rozproudí horký vzduch, pak jej můžete nastavit ve čtyřech polohách – Kruhové topné těleso s ventilátorem, infra gril a ventilátor, horní topné těleso a ventilátor, spodní topné těleso s kruhovým topným tělesem a ventilátorem.

Skvělá je i funkce rychlého předohřevu trouby na 200 stupňů během 6 minut.

Špičkovou funkcí této trouby je využití páry při pečení. Páru si navíc můžete nastavit jako slabou, střední a silnou. Vyzkoušeno – opravdu funguje perfektně a řada jídel díky parnímu pečení dostala jiný rozměr v pozitivním výsledku propečení a chutích. Pečení v páře podporují další dvě funkce, PureSteam - vaření v čisté páře bez kapek vody a MultiSteam 360˚, která zajišťuje rovnoměrnou distribuci páry. Díky parnímu generátoru vaří parní trouby Gorenje úplně bez vody, generátor extrahuje páru z vody, která je tak úplně čistá. Pára je distribuována po celé troubě, bez kapek vody, které by mohly zkazit jídlo, tím, že by bylo mokré. Je též ideální pro rozmrazování, protože teplo páry rovnoměrně obklopuje pokrm bez vytváření horkých míst.

Gorenje

Rozhodně jsme vyzkoušeli i další vychytávky jako je funkce rozmrazování, StayWarm – udržení teploty jídla, Warm Plate - předehřátí talířů

Dále trouba nabízí funkci AutoRoast, což je automatické pečení masa, praktickým pomocníkem je termo sonda pro pečení masa - zobrazuje teplotu uvnitř pokrmu a následně vypne troubu po dosažení nastavené teploty

Ke komfortu této trouby patří další vychytávka - AquaCleana, která zajišťuje snadné čištění trouby: Vše, co je třeba udělat, je jen nalít půl litru vody do pekáče a zapnout AquaClean na 30 minut. Výsledky jsou viditelné na celém povrchu vnitřku trouby a také na plechách či pekáčích. Mastnota a zapečené skvrny se uvolněnou párou změkčí, pak je stačí jednoduše otřít hadříkem. Podívejte se na video na konci článku.

Gorenje

Zajímavostí je možné využití trouby pro sušení různých surovin a pro výrobu domácího jogurtu. Sušené maso, ovoce, zelenina či bylinky můžete lehce připravit i doma. Sušení je možné až na 5 plechách zároveň, což šetří čas a energii. Speciální program vám umožňuje připravit si zdravý jogurt doma. Automatické nastavení teploty a času poskytne optimální podmínky, které vytvoří domácí jogurt za přibližně 3 hodiny. Tato funkce vyžaduje použití přídavného příslušenství Gorenje.

Gorenje

Naše hodnocení: Pokud chcete špičkovou troubu, která umí spoustu praktických věcí, má komfortní vychytávky, je snadná na ovládání, dobře se čistí a díky které bude vaše jídlo ještě lepší a chutnější, pak tatokompaktní parní trouba Gorenje BCS589S20X je skvělá volba. Více na www.gorenje.cz.

Tvar trouby

Tradiční, klenutý tvar trub Gorenje je jednou z množství užitečných řešení. Inspirovaný tradičními kamny na dřevo, umožňuje horkému vzduch volně cirkulovat. Díky tomu horký vzduch rovnoměrně proudí okolo připravovaného jídla, čím vždy dosáhnete vynikající výsledky pečení: křupavé zvenku a šťavnaté uvnitř. V kombinaci s naším speciálním ventilačním systémem Multiflow 360˚ poskytuje něco opravdu speciální - možnost péci na všech 5 úrovních.

Gorenje

Dokonalé pečení ze všech stran

Funkce MultiFlow 360° zaručuje optimální cirkulaci horkého vzduchu v troubě. Díky šikovně umístěnému větracímu otvoru na zadní stěně a jedinečnému zaoblenému tvaru trouby, se vzduch šíří rovnoměrně po celé troubě. Ventilátor umožňuje horkému vzduchu cirkulovat po celém objemu trouby, čímž se jídlo dokonale upeče ze všech stran. Dynamický pohyb vzduchu umožňuje současně pečení na více úrovních bez míchání vůní a chutí.

Snadné čištění – podívejte se na video

 

Reklama