Začal školní rok, proto nám v redakci začaly povinnosti. Tedy těm, co mají děti ve školách a školkách. Zabýváme se tématem snídaně a jejím významem, proto jsme uvítali možnost testování snídaňových cereálií. Shodli jsme se na tom, že naše děti snídaňové cereálie milují a často je to jediné, co jsou schopné ráno sníst.

Klára Křížová:

Můj syn je nyní v prvním ročníku na střední škole. I když je teenager, stejně, jako když byl menší, dbám na to, aby ráno neodešel bez snídaně. I když po ránu není velký jedlík, ví, že snídat musí. Snídaňové cereálie jsou jeho oblíbenou snídaní. Mléko nebo jogurt a cereálie. Má své oblíbené chutě, které střídá – čokoládové cereálie, kterým říká „kuličky“ a světlé lupínky. Když má čas, smíchá si je ještě s ořechy nebo s menšími kousky ovoce. To ale spíš o víkendu. Ranní „rychlá akce“ je spíš jen o misce s cereáliemi zalitými mlékem. Testovali jsme CINI MINIS a HONEY Cherios od Nestlé a oba druhy uspěly na jedničku. Já jsem si pro test vybrala Nestlé FITNESS, které mám nejraději s bílým jogurtem. Mám hned lepší den, vím, že moje tělo dostalo porci vitamínů a vlákniny.

foto

Do testu jsem zapojila i mou neteř a synovce, kteří chodí na první stupeň základní školy. Jejich rána jsou spíše hektická, vypravit dvě malé děti do školy beze stresu se nezadaří tak často. Snídani se musí natlačit do krátkého času, proto jsou pro ně cereálie Nesquik nebo čokoládovo-karamelové LION od Nestlé s mlékem skvělou variantou. Oba byli nadšení, že se do testu mohou zapojit, každé ráno si naplnili mističku s cereáliemi a s mlékem. Je dobré dát dětem snídani, která jim chutná, dítě ji pak bez problémů sní. Oběma snídaňové cerálie chutnaly, musí mít dopoledne energii na výuku.

Vendula Kubalíková:

U nás jsou snídaňové cereálie tak trochu za odměnu a spíš po nich sáhneme ve všední den, kdy jsou rána hektičtější. Maminky, které vypravují děti do školky, to jistě znají. Trošku jsem dřív byla před snídaňovými cereáliemi na pozoru kvůli hodnotám cukrů, ale dobrá zpráva pro mne byla, že od konce roku 2015 se jejich obsah snížil.

Naše dítě je naštěstí hodně aktivní a hodně sportuje stejně jako my, proto se nebojím po nich sáhnout. Vždy je doplňujeme nesladkým bílým jogurtem nebo mlékem.

Nejraději mlsáme skořicové cereální čtverečky CINI MINIS. A musím přiznat, že nás snídaňové cereálie toto léto několikrát zachránily od hladu po návratu z dovolených…  

Kristina Vodičková

Jako věčná dietářka si dávám pozor na to, co jím a pokud mám zrovna období, kdy mi chutnají sladké snídaně, sahám po Fitness cereáliích. Už roky patří mezi mé stálice, které jsou vždy v kuchyni. Střídám sladké a slané snídaně a i když ty slané převažují, Fitnessky jsou mou jedinou sladkou verzí. Nejraději si je dávám s bílým jogurtem a občas si pro zpestření koupím čokoládové. Baví mě na nich to, že se hned nerozmočí a zůstávají křupavé, navíc mají chuť a opravdu zasytí na celé dopoledne.

fitnee

Náš tip:

Celozrnná mouka, důležitá ingredience

Snídaňové cereálie jsou vyrobeny převážně z obilovin a jsou nejen chutné – když k nim přidáte mléko nebo jogurt, oříšky a ovoce, poskytnou vám a ostatním členům rodiny množství živin včetně sacharidů, bílkovin, tuků, vlákniny, vitamínů a minerálních látek. Pokud si navíc vyberete cereálie s obsahem celozrnné mouky, poskytnete svému tělu ještě více toho, co potřebuje, jelikož obsahují všechny části zrna.

Některé cereálie například obsahují přidaný vápník, který je potřebný pro normální růst a vývoj kostí dětí. Spolu s mlékem jsou tak ještě prospěšnější. Hlavní složkou cereálií jsou obiloviny. Obsahují také cukr, který se používá hlavně pro vylepšení barvy, vzhledu a chuti.

Jak vybírat snídaňové cereálie?

Důležité je, aby cereálie byly s obsahem celozrnné mouky. Celozrnné obilniny obsahují celé zrno se všemi živinami. Na rozdíl od zpracovaných obilnin z nich nic nebylo odebrané.  Potraviny s obsahem celozrnné mouky jsou důležitou částí různorodé a vyvážené stravy pro celou rodinu – a také výborně chutnají!

Dívejte se na složení, vybírejte cereálie bez umělých aromat.

Nebojte se cukru v přiměřeném množství, cukr konzervuje, dává tvar, pěknou zlatou barvu a samozřejmě sladší chuť, kterou mají v oblibě jak dospělí, tak i děti.

Naše články:

Reklama