Klára Křížová:
V období května a června mám obvyklé problémy spojené s pylovými alergiemi, proto jsem uvítala testování hydro pastilek. Nikdy jsem je nezkoušela, proto jsem byla zvědavá, jak působí. Použila jsem je v období alergie, kdy mě trápilo lehké škrábání v krku, pocit sucha a zastřený hlas. Pastilky mají příjemnou lehce větrovou chuť, velmi rychle se v ústech rozpadnou a dají se příjemně „vycucat“. V době potíží jsem si vzala tři pastilky denně. Moje zkušenost – příjemná konzumace, úleva přišla po dvou dnech. Pokud máte podobné problémy, tak je mohu doporučit.
5b4f399cce93dobrazek.jpgKlára Wimmerová:
Bolest v krku mnozí z nás řeší v souvislosti s respiračními onemocněními. Ne vždy s nimi ale souvisí.
Součástí mojí kabelky se nyní staly hydro pastilky.
Obsahují totiž unikátní hydrogel – jednou z jeho složek je i kyselina hyaluronová, který má schopnost intenzivně zvlhčovat podrážděnou sliznici a vytvořit na ní ochranný film. Dlouhodobě jsem trpěla tím, že mě začalo bolet v krku, kdykoli jsem delší dobu strávila v klimatizovaných prostorách. Stačilo jít na nákup do velkého nákupního střediska nebo cestovat pár hodin klimatizovaným autobusem či vlakem, bolest v krku se dostavila téměř okamžitě. Bylo to nepříjemné, a navíc mi na ni nezabíraly žádné pastilky určené pro užívání právě při respiračních onemocněních, které prostě obsahují jiné účinné látky a bolest neutlumily.
Hydro pastilky můj problém vyřešily, stačí většinou vycucat jednu pastilku a nepříjemné škrábání v krku je pryč. Rozpouští se postupně, chuť je příjemná, s mátovým nádechem.
Mám je neustále u sebe a někdy si „vycucám“ pastilku i preventivně, když vím, že budu v pro mě rizikovém prostředí.
 
Trápí vás bolest v krku, škrábání, chrapot, pocit dráždění na kašel, suchost nebo máte často namáhané hlasivky?

Tyto symptomy bolavého krku netrápí jen nemocné nebo lidi v rekonvalescenci, ale i řečníky po celodenním hovoru, kuřáky, při alergii na pyl, pracovníky vystavené klimatizaci či pacienty s poruchou slinných žláz. Takové komplikace mohou zbytečně vyřadit člověka z běžného provozu. Jak z tohoto kolečka ven?

Na trhu je mnoho cucavých pastilek, sprejů či kloktadel, jak si ale vybrat správně? Většina volně prodejných přípravků obsahuje lokální antiseptika, anestetika, případně lokálně působící antibiotika nebo jejich kombinaci. „Lokální anestetika sice rychle zmírní bolest, ale pouze na krátký čas. Antiseptika účinkují pouze povrchově, přičemž samotná infekce se odehrává v hloubce tkání. Antibiotika účinkují pouze při bakteriálně podmíněných zánětech, které ve většině případů nejsou původcem akutního zánětu sliznice,“ upozorňuje MUDr. Irina Šebová, CSc., MPH, přednostka DORLK LF UK a NÚDCH v Bratislavě.

Do popředí se tak dostává koncept zvlhčení podrážděné sliznice v oblasti ústní dutiny, hltanu a hrtanu, jakož i potřeba ochrany a regenerace podrážděné, případně vysušené sliznice. Novinkou v této oblasti jsou hydro pastilky s tzv. hydrogel komplexem, které při cucání pastilek vytváří na sliznici ochranný film proti průniku a šíření bakterií a virů. „Hydro pastilky jsou určeny na široké spektrum diagnóz jako je bolest v krku při nachlazení, chrapot a / nebo dráždění ke kašli při nachlazení nebo při alergii či vlivem suchého vzduchu (klimatizace, topná sezóna), pro namáhané hlasivky (učitel, řečník, herec, zpěvák) a pro pacienty s chronickými onemocněními, které způsobují suchost sliznice,“ upřesňuje lékařka.

Hydro pastilky, 20 ks
Doporučená cena: 141,-
www.generica-bohemia.cz