Do testování se zapojila naše kolegyně Klára Křížová. Jak se jí tato podlahová myčka líbila?
5f929de3866b7obrazek.png
Testování pomocníků pro úklid mě baví a výrobky Kärcher patří mezi moje oblíbené. Líbí se mi, jak vždy přijdou s něčím ještě lepším, než co jsme testovali dříve a jak se výrobky vylepšují – to je přesně příběh podlahových myček. Abych vše správně pochopila a neunikla mi žádná z funkcí a vychytávek, domluvila jsem si přímo v sídle firmy Karcher praktickou ukázku, jak novinka Kärcher FC 7 Cordless pracuje a co všechno umí. Byla jsem z toho nadšená a těšila jsem se, jak si myčku užiju v naší domácnosti s rozlehlými podlahovými plochami.
5f929e15599e4obrazek.png
Prvním krokem pro funkci podlahové myčky je její nabití, myčka je plně akumulační. Nabitá Li-Ion baterie s dlouhou životností zajistí provoz myčky až na 45 minut, což je dostatek času na mytí podlah i v rozlehlejších domácnostech (až 135 m2 na jedno nabití). Mám domácnost v podobném rozměru a vyzkoušela jsem, že to opravdu zvládla.
5f929dfceaee5obrazek.png
Tato podlahová myčka pomocí čtyř válců s mopem umí nejen vytírat, ale také sbírat nečistoty. Takže odpadá vysávání nebo zametání nečistot. Myčka disponuje silným výkonem a je super pozorovat, jak kudy projede, tam zanechává čistě umytou a nečistot zbavenou podlahu. Pro důkladné testování jsem myčce připravila zatěžovací překážky a podlahu jsem schválně posypala drobky, jemnými luštěninami (hrách) a vylila jsem na podlahu mléko. Vše zvládla skvěle uklidit – tedy odstranit nečistoty a ještě vše vytřít, to vše v jednom kroku. Pokud najdete na nějaké nečistoty, které hned nejsou odstranit, stačí jen snadno přepnout na BOOST funkci, výkon se znásobí a myčka vše sebere a vytře.
5f929e785e484obrazek.png
Podlahová myčka Kärcher FC 7 Cordless má dvě nádrže. V jedné je čistá voda s čisticím přípravkem, která neustále namáčí válečky, zatímco se nečistoty shromažďují v nádrži na odpadní vodu. Výrobce nedoporučuje používat jiné čisticí přípravky, takže jsem do nádržky nalila čistič od značky Kärcher. Pro sběr nečistot je super, že v hlavě podlahové myčky jsou umístěny vlasové filtry zajišťující bezchybné sbírání vlasů nebo chlupů. To je totiž můj problém, všude na zemi jsou mé vlasy. Takže když jsem pak myčku čistila, viděla jsem, jak je doufám všechny, krásně sebrala.
5f929ea1c9a09obrazek.png
Při mytí podlahy musím ocenit to, jak je myčka flexibilní a bez problémů zajede do rohů i pod židle nebo skříňky. To vše umí otočný kloub, díky kterému lze rukojeť naklonit až o 90°a čistit tak podlahy i pod nábytkem. Po umytí podlahy je nutné podlahovou myčku vyčistit a vymýt. I to je velmi snadné.
5f929ed61f514obrazek.png
Podlahová myčka vám již během úklidu může zahlásit, že je nádrž na čistou vodu prázdná a nádrž na špinavou vodu plná. V té chvíli i sama vypne. Takže musíte vodu doplnit a vylít nádržku na špinavou vodu. Nic složitého. Po práci jsem myčku umístila dle návodu do čisticí stanice a stisknutím 2 tlačítek po dobu 3 vteřin spustila funkci samočištění. Snadná je i údržba válců s mopem – lehce je sundáte a pak špinavé dáte do pračky. Výrobce říká, že se dají prát až na 60°C. Po vyprání svítily čistotou. Nádržku na špinavou vodu můžete vložit do myčky nádobí.
5f929eecb8adeobrazek.png
Pokud to shrnu, tak tato podlahová myčka Kärcher FC 7 Cordless je super věc. Pokud máte rádi tyto vychytané pomocníky s výkonem a super prací, vyzkoušejte jí. I když patří mezi cenově vyšší, je to investice, za dobrý vysavač dáte podobnou částku. Podlahová myčka vám nahradí vysavač a ještě vytře. Doporučená cena je 12 990 Kč.

Podívejte se na video, jak podlahová myčka Kärcher FC 7 Cordless pracuje, Budete nadšení! 

Také se vám líbí tak jako nám v redakci?
5f9299c1e3652obrazek.png

Více na Karcher.cz nebo Svetcisteni.cz

Reklama